Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
armageddon10

Klub Miłośników Zegarków Certina

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie mi też bardziej pasuje na pasku. Szczególnie, że na bransie nosiłem dotychczas tylko divery więc taka lekka bransoleta jak w DS-1 wydaje się jakaś za lekka/lichej jakości :) Dzisiaj powinna dojść jeszcze klamra motylkowa i będzie pełnia szczęścia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, czas dołączyć do klubu razem z Certiną DS-8 :) Model co prawda nie tak popularny jak klasyczna DS-1, mimo tego bardzo mi się podoba :)

 

attachicon.gifDS.jpg

Heja, jak tam się sprawuje powermatic? przetrzymałeś go na rezerwie coś? Ja zastanawiam się nad ds-1 powerem ale jakoś 40mm chyba mało trochę czy może się mylę? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heja, jak tam się sprawuje powermatic? przetrzymałeś go na rezerwie coś? Ja zastanawiam się nad ds-1 powerem ale jakoś 40mm chyba mało trochę czy może się mylę? 

 

Powermatic jak do tej pory (3 miesiące) sprawuje się świetnie, najdłużej udało mi się go utrzymać w chodzie ok. 70h, dokładność to coś w okolicach -1s/24h, na początku trochę się spieszył a od dwóch miesięcy utrzymuje takie opóźnienie. Narazie jestem bardzo zadowolony, zobaczymy co będzie później

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O proszę, to gratuluję i oby tak dalej się utrzymywało i odchylenie i rezerwa.

A jak tam wymiarowo na nadgarstku? Ja niestety do najbliższego sklepu mam 100km więc nie mam jak przymierzyć :(

 

Mój żółwik-diverek też robi -1s/24h. Czyli zwykła eta 2824-2 i ta z ulepszeniami(??) P80 chodzą równo :) Ciekawe tylko właśnie jak będzie z awaryjnością, oby materiały zastosowane w P80 zdały egzamin długiej żywotności, no bo przecież ETA by nie strzelała sobie w kolano i nie wypuściła by produktu na rynek bez odpowiedniego przetestowania mechanizmu pod względem awaryjności-bezawaryjności. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mały nadgarstek, nieco ponad 16cm więc zegarek 39mm wygląda dobrze, choć mógłby być ciut większy, 40mm to chyba ideał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, najstarszy problem świata ....-rozmiar... hehe ma znaczenie i niech nie mówią że nie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powermatic jak do tej pory (3 miesiące) sprawuje się świetnie, najdłużej udało mi się go utrzymać w chodzie ok. 70h, dokładność to coś w okolicach -1s/24h, na początku trochę się spieszył a od dwóch miesięcy utrzymuje takie opóźnienie. Narazie jestem bardzo zadowolony, zobaczymy co będzie później

Ja ze swojego powermatica (Bjoerndalen) też jestem mega zadowolony. Mam go już koło roku i póki co +/- 0,5 s na dobę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

attachicon.gif20161014_115801.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Fajny zegar. Na mnie niestety ciut za mały i dlatego mój czarny żółwik musiał znaleźć nowego szczęśliwego posiadacza :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seb, dzięki. Dla mnie rozmiar ok jesli chodzi o wygode noszenia. Maksymalny jaki mi pasuje do mojej wątłej łapy.... Trochę zbyt cukierkowaty jak na divera ale fajny :) myślę o pomarańczowej gumie do niego.

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, niebieski faktycznie troszkę cukierkowato wygląda:) To może jeszcze niebieską gumę do tego:) ale sam zegar nice:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seb, dzięki. Dla mnie rozmiar ok jesli chodzi o wygode noszenia. Maksymalny jaki mi pasuje do mojej wątłej łapy.... Trochę zbyt cukierkowaty jak na divera ale fajny :) myślę o pomarańczowej gumie do niego.

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Będzie Ci ciężko znaleźć w rozmiarze 21mm. Trzeba będzie ciutkę kroić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

22mm wejdzie bez problemu. Nic nie wykrawaj. Mam tak w Tagu i jest bardzo dobrze.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mi się wydaje że wcisne 22mm gumę między uszy.

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Scaut

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejdzie, wejdzie, ja w swojej też miałem gumę 22 i było ok, bardzo ok.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hop i kolejny rozwód :)

 

6394172_FMG_5862.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Może ktoś mi pomoże w ocenie.

 

Na mechanizmie zegarka na rotorze  zauważyłem za numerem mechanizmu naklejkę? Wygląda trochę jak hologram.

 

Czy to jest celowy zabieg?

 

Czy można to odkleić?
gallery_85229_2496_127937.jpg

 

Z góry dziękuje za pomoc?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Państwo,

 

nie wiem czy to jest odpowiednie miejsce na taki post jeśli nie, proszę mnie poprawić. Mam do sprzedania swój zegarek :

Certina DS Podium Valgranges Special Edition. Zakupiony w polskim salonie w marcu 2015, założony dosłownie 5 razy (posiadam kilka innych zegarków)

stan idealny, praktycznie jak z salonu, brak śladów użytkowania. Cena w salonie (bez rabatów) to 7115. Cena jaka mnie interesuje to 4500zł.

Link do aukcji ze zdjęciami:

http://allegro.pl/certina-ds-podium-valgranges-special-edition-i6568303739.html

 

Paweł

post-93617-0-81608100-1476883192_thumb.jpg

post-93617-0-59775100-1476883200_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do sprzedaży naszych skarbów służy dział kupię/sprzedam zwany lokalnie "bazarkiem".

Za ogłoszenia tutaj można zostać uhonorowanym przez Admina banem, lub - jeśli ma dobry humor - ostrzeżeniem :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.