Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
armageddon10

Klub Miłośników Zegarków Certina

Rekomendowane odpowiedzi

Zdecydowanie super wybór - swój mam już od 4,5 roku i cały czas mam z niego frajdę, ma z czym konkurować o uwagę :) Raz miałem chwilę słabości i byłem gotów go sprzedać, ale się opanowałem i mi przeszło. Braku lumy jakoś nie zauważam i nie traktuję tego jak wad, zwłaszcza że nowsze DS1 z lumą już mi tak nie podchodzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie model wybitnie udany, pewnie za kolejne 4,5 roku nadal będzie tak samo sprawiał radość z noszenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę się zgodzić, że "stara" DS1 to świetny model. Mi również, a może i bardziej, podoba się day date.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko z tego co widzę, day-date miał/ma białe tło datownika i dnia tygodnia, a mnie przy czarnej tarczy to trochę razi. Przy jasnej jest oczywiście w porządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O białej pisałem.

Chociaż w czarnej przez rozłożeniu 12-6 to jest akceptowalne.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj. :D

Witam w klubie!

 

Alfą jeździsz?


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

:)  moje skarby

 

podium.jpgprince.jpg

Edytowane przez bar72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj. :D

Alfą jeździsz?

Skąd to przypuszczenie? To król polskich dróg - Passat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bar72, gratuluję skarbów :) nie wiem, która fajniejsza, obie kozackie, no może chyba Prince trochę bardziej :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki Prince ma ciekawą opcję ustawiania daty jest deczko większy 

czekolada miała być na sprzedaż ale na żywo ten brąz jest jedyny w swoim rodzaju zostaje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, nie dziwię się :) jak nie musisz to nie sprzedawaj, jak już to lepiej coś dołącz do kolekcji..:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wszystkie zegarki z chronografem mają tak, że główna wskazówka sekundowa jest do stopera, a sekundnik czasu rzeczywistego to taki mały ? Interesuje mnie C034.417.11.047.00 i tam chyba tak jest. Już miałem wrócić do Tissota ale zauważyłem, że tam jest podobnie. Średnio mi się to podoba... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie też się to nie podoba i dlatego korzystam z minutnika do jajek tego w smartfonie. Nie mam żadnego chronografu i nie zanosi się na zmianę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie też się to nie podoba i dlatego korzystam z minutnika do jajek tego w smartfonie. Nie mam żadnego chronografu i nie zanosi się na zmianę.

 

Tylko mam też Casio chronograf i tam w funkcji stopera główna wskazówka sekundowa zlicza sekundy, ale przy normalnym ustawieniu zegarka jest sekundnikiem. Więc się da ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba we wszystkich "szwajcarach" tak jest.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko mam też Casio chronograf i tam w funkcji stopera główna wskazówka sekundowa zlicza sekundy, ale przy normalnym ustawieniu zegarka jest sekundnikiem. Więc się da ..

Nie znam zegarków Casio, w swissach jak piszę kolega Dorian raczej taki układ nie występuje. A już na pewno nie w mechanicznych ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, Casio nie ma mechanicznych chrono. Ma za to chyba najbardziej zaawansowane mechanizmy kwarcowe na świecie.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Casio nie ma żadnych mechaników z tego co wiem. Nie tylko z chronografem. Miałem na myśli szwajcarskie chronografy :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ubolewam nad tym niezmiernie. Chronograf bardzo często super wygląda, ale brak sekundnika wypełniającego całą tarczę odbiera połowę radości z posiadania zegarka mechanicznego.

 

Natomiast gdybym kupował kwarc to równie dobrze sekundnika może nie być :D

Edytowane przez JohnRambo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

John ma w sumie rację, choć dużo zależy jak leży i obok kogo, o gustach się nie dyskutuje i o wielkości portfela ale tak miło by było mieć ze trzy mechaniki i w tym jedno jakieś świetne chrono :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu wygodniej jest odczytywać wskazania przy centralnej sekundowej wskazówce chronografu, do tego jest ona stworzona Jak w stoperze. Dlatego też wszystkie znane mi mechaniczne mechanizmy szwajcarskie tak mają. Taka ich uroda

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy do Certiny Bristol z 1972 ciężko zdobyć i wymienić szybkę i jaki byłby to koszt???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy do Certiny Bristol z 1972 ciężko zdobyć i wymienić szybkę i jaki byłby to koszt???

Może spróbuj wysłać maila z zapytaniem do jakiegoś serwisu Certiny.

Pisząc maila podaj koniecznie referencje zegarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.