Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
armageddon10

Klub Miłośników Zegarków Certina

Rekomendowane odpowiedzi

 

Dokładnie ta i to przez dokładnie to ogłoszenie mnie tak zauroczyła :) Jednak nie potrzebuję damskiej bo tak samo moja Luba nie nosi automatów jak autora oferty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginalne mechanizmy w Certinach są bardzo dobre,mam kilka i nie mogę narzekać,przede wszystkim rezerwa chodu i dokładność jest na najwyższym poziomie.,Ten zegarek z zatoki jest o wiele mniejszy niż w opisie aukcji.,Musisz to wziąć pod uwagę,żebyś nie był rozczarowany kiedy dostaniesz zegarek.,

Dziękuję za odpowiedź i uwagę. Napiszę i zapytam co tym rozmiarem. W sumie przy tym kształcie i moim nadgarstku 36mm jest ok.

Po przemyśleniach jednak cena zbyt wygórowana..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świątecznie

post-23871-0-28136000-1481402211_thumb.jpg


by zawsze mieć: rower droższy niż samochód i zegarek droższy niż rower :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich kolegów

 

też od niedawana ma Certinke

 

Cieszy mnie jak psa pchły  :D

 

 

post-79157-0-56229600-1481483626.jpg

post-79157-0-28314400-1481483628.jpg

post-79157-0-57101500-1481483629_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zakupiłem ostatnio Certine DS Action Precidrive i zastanawia mnie jedna sprawa, mianowicie luzy na bezelu. Nie chodzi o samo przemieszczanie się tylko o to, ze przy dotyku trochę rusza się na boki, a nie jest sztywny jak w innych diverach, a mam ich już pare. Pytanie do Was czy to jest normalne w zegarkach Certina?? Proszę o Wasze opinie na ten temat.

Pozdrawiam

Edytowane przez michail85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest ktoś w stanie mi pomoc, bo nie wiem czy wysyłać zegarek do serwisu czy to jest normalne w tym modelu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dokładnie powinno być w tej Certinie się nie wypowiem, natomiast w innych diverach, przy 60 klikach był taki delikatny luz, ale nazwałbym go bardziej drganiem niż jakimś wyraźnym luzem. Dopóki bezel sam z siebie lub przy ruchu nadgarstkiem się nie przesuwa, a musisz zrobić to "ręcznie", ja bym się nie martwił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz, w moim był trochę bardzie niż delikatny luz, wiec postanowiłem wysłać i mam dostać inny model, zobaczymy jak będzie to wyglądać tym razem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchaj głupot. Taka Sellita w Tagu, Orisie, czy Alpinie, to zupełnie inna bajka. Mam Orisa, któremu aktualnie stuka 7 lat. Po sześciu latach bardziej ze względu na to, że wypada, niż trzeba oddałem do przeglądu. Okazało się, że wystarczyło w kilku miejscach "posmarować" i wyregulować. Pełny przegląd nie był potrzebny. I nadal się nim cieszę, jak w dniu zakupu. Byłem również świadkiem, jak ludzie oddawali Tissoty, Certiny, Longinesy, po tym, jak po czterech, pięciu latach najnormalniej stanęły. W ich przypadku przegląd polegał na wymianie mechanizmu... W pułapie do 10 000 pln ważniejsze jest nie tyle co, ale jak złożone.

pozwolcie ze odgrzeje ten watek

 

Maro66 - czy piszac "wazne jest jak to jest zlozone" miales na mysli rozne standardy niekompletnych mechanizmow kupowanych przez producentow czy cos innego?

 

powiem ze patrzac tylko na mechanizm rzeczywiscie mozna sie zastanawiac dlaczego zegarek na tym samym werku kosztuje 2k (certina) lub 6k (tag)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silnik to nie wszystko, patrz różnica cenowa między Skoda,VW,Audi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silnik to nie wszystko, patrz różnica cenowa między Skoda,VW,Audi

ok, jezeli chodzi tylko o prestiz i roznice w jakosci materialow uzytych do koperty, tarczy itd to analogia bardzo trafna :)

 

pytalem wczesniej o standard wykonczenia bo czytalem w innych watkach, ze ten sam mechanizm moze byc w 3 kategoriach wykonania zarowno w eta jak i sellita (nie pamietam nazw, ale pamietam ze sa 3 standardy)

 

czy oprocz materialow i znaczka mozna sie spodziewac ze werk np. w tagu jest wykonany w innym standardzie niz w certinie?

 

czy sa to takie same standardy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są trzy wersję np ety, standard, elabore, top. Wydaje mi się że zawsze producent piszę w jakiej wersji jest mechanizm jak jest napisane np eta 2824 i nic więcej to jest standard. Jeśli przy takim tagu nie ma napisanego że np wersja elabore to znaczy że to zwykła eta.

Choć mi się wydaje ze tag ma mechanizmy calibre coś tam ale to pytanie do kolegów od Taga inny temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, wszystko jasne

 

szczerze mowiac w klubie taga tez sie troche popytalem o mechanizmy no i jestem troche madrzejszy :)

 

jeszcze raz dzieki za wyjasnienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już tydzień noszę z dumą DS-1 z białą tarczą. Jak dokupię pasek to podzielę się zdjęciami (w towarzystwie DS Podium). 
Ciekawi mnie tylko dokładność mechanizmu, na ten teraz wychodzi że spieszy 1 sek/1 godz. Moim zdaniem to bardzo dużo. Po jakim czasie dokładność powinna się ustabilizowć i dojść do normalnego poziomu ( moim zdaniem maks 8-10 sek na dobę). Tzn po jakim czasie, jeśli nic się nie zmieni, zacząć się martwić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, widzę mamy podobny komplet :) też mam dwie Certinki, DS-1 i DS Podium :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukam zegarka do garnituru co myślicie o tym :

w środku   ETA 2826-2 41mm

dsp.jpg

Edytowane przez bar72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny model.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Ds prince to jeden z fajniejszych modeli. Ciekawy mechanizm z dwoma dyskami daty (dlatego jest taki duży datownik), świetnie wykonana koperta, detale i b.dobry AR. Duża wygodna zakręcana koronka i wr.

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie Certinki  nie dawno oglądałem w sklepie. Duże wrażenie zrobiła na mnie DS First Ceramic. Choć ceny poszybowały w górę zbyt wysoko. Ale jakościowo uważam , że Certina jest na poziomie Longines a Tissota od dawna zostawiła w tyle. 

post-74721-0-05757700-1483188792_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam go już trochę ale nadal jest ok

I jeszcze długo będzie OK. Co najwyżej może Ci się znudzić :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.