Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
armageddon10

Klub Miłośników Zegarków Certina

Rekomendowane odpowiedzi

A może taka?

Bardzo dobry zegar. Polecam :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie najbliżej mi do:

 

 

ze względu na wykonanie koperty, które jest bardzo zbliżone do ds-1 tradycyjnej i ds-1 small second (poważnie, rewelacyjny zegarek, jeżeli komuś nie przeszkadza grubość). Chodzi mi o szlify, ponadto wystające i wypukłe szkło robi swoje.

 

W tej, którą podałeś SS - nie podchodzi mi wykonanie koperty niestety. Również ją rozważałem podobnie jak inne wariacje w zakresie tarczy z tej linii.

 

 

A co Ty na tą z filmiku Seb?

Edytowane przez JohnRambo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klasyk, ale dla siebie bym wolał tą na Powermaticu :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem :). OK. DS Powermatic miałem w limitowanej wersji Bjoerndalen. Sprzedałem, bo trochę za mała. Z tych dwóch jednak DS Powermatic ten z arabskimi indeksami bym wybrał. Zegarki bardzo porównywalne i wybór jest kwestią gustu potencjalnego posiadacza :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Spatz

DS1 Powermatic robi bardzo dobre wrażenie przy przymiarce. Co do mechanizmu, ja mówię NIE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DS1 Powermatic robi bardzo dobre wrażenie przy przymiarce. Co do mechanizmu, ja mówię NIE.

A miałeś coś na C07?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Spatz

Nie miałem. Nie twierdzę, że jest awaryjny czy gorszy chociaż słyszałem od znajomego zegarmistrza, że pierwsze wypusty czesto borykały sie z niedoskonałościami. Później podobno problem wyeliminowano. Ciężko to ocenić bo jest to stosunkowo młody mechanizm. Mój stosunek do tego wynalazku jest taki, że na razie odpuszczam zakupy zegarków na tym mechaniźmie. Poczekam. Zobaczymy jak opinie na jego temat będą kształtowały się za kilka lat. Na ten moment mechanizm ten wpisuje się w mojej opinii w politykę zegarkową firm takich jak np. Tissot gdzie zdecydowanie obniżono loty jakości. Nie bede pisał, że Powermatic to pasztet ale jest to dla mnie zagadkowy produkt. Ja lubię sprawdzone i niezawodne rzeczy. Tutaj muszę poczekać i na razie mówię nie bo coś mi podowiada, że nie jest tak kolorowo jak się to maluje.

Spatz, mówisz o tej z ostatniego filmu?

Tak, zegarek bardzo ładnie wypada na żywo. Dużo lepiej niż zwykła DS1. Gdyby wsadzili tam 2892 na pewno byłby mój ale Certina nie korzysta zbyt czesto jeżeli wogóle z tego mechanizmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wypada grubość - chodzi o sprawdzenie się z mankietem koszuli? Mierzyłeś na bransolecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Spatz

Tak. Jest naprawde spoko. Zegarek jest też zaskakujaco lekki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Spatz

W zwyklej też jest motylek. Idź i pomacaj :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, z tego co kojarzyłem w zwykłej jest takie standardowe zapięcie, ale mogę się mylić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Spatz

No i sie mylisz :) Miałem chyba 5 DS1, 3 x limitka, czarna wlasnie na bransolecie i biala :) Biała najładniejsza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to można jeszcze tak jak poniżej, ale mi się gryzą zegarki z jasną tarczą na bransolecie, wygląda fajnie jeżeli jest czarny pasek.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

Mam pytanie odnośnie zakupu ori bransolety, polecanie jakiś namiar czy pozostaje Swatch Service ul. Marynarska? Jak wiadomo oni nie udzielają rabatów na części....

 

Dziękuję!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Spatz

Witam serdecznie,

Mam pytanie odnośnie zakupu ori bransolety, polecanie jakiś namiar czy pozostaje Swatch Service ul. Marynarska? Jak wiadomo oni nie udzielają rabatów na części....

 

Dziękuję!

Do czego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ds First chyba nie jest specjalnie poważany na forum, takie wrażenie odniosłem :)

A to czemu


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem takie opinie mi się rzuciły kilka razy, że szybko się nudzi itd. :)

 

Dobra ostatecznie, bo ja wysiadam:

 

C029.407.11.051.00

 

czy 

 

C014.407.11.081.01

Edytowane przez JohnRambo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem Firsta i jestem odmiennego zdania.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Firsta i jest to zegarek z którym byłoby mi się niezwykle ciężko rozstać, dlatego czuję że na bardzo długo pozostanie u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.