Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
armageddon10

Klub Miłośników Zegarków Certina

Rekomendowane odpowiedzi

Oryginał... lata chyba 70 te

Dzięki za odpowiedz podobny jest 

tylko w innej kopercie,bo nie znalazłem nigdzie takiego samego

http://www.ebay.com/itm/Vintage-Certina-Blue-Ribbon-Automatic-watch-in-house-cal-25-651-with-28-jewels-/272126063471?epid=1938561694&hash=item3f5bfa336f:g:qrAAAOSwX~dWtddt

 

Nie znalazłem nigdzie takiego samego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W aukcji są linki do katalogów i tam jest dokładnie Twój model ze zintegrowaną bransoletą. Rocznik 1977.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

posiadam ten sam model zegarka, tylko w nieco innej obudowie, co wyżej opisany: Certina Blue Ribbon

z ciemną niebieską tarczą (w zasadzie była kobaltowo-niebieska).

Niestety zegarek zawilgocił się potem i tarcza zmieniła kolor z kobaltowo-niebieskiej na złotą!

 

37718836182_e3b0ed8b36_k.jpg

 

Poszukuję nowej tarczy (niebieskiej lub srebrnej), nowego szkiełka oraz kompletu uszczelek.

Jeśli wiecie gdzie można to jeszcze nabyć proszę o pomoc.

 

A może ktoś ma w przystępnej cenie taki zegarek z nienaruszoną tarczą na sprzedaż.

W takim przypadku proszę o kontakt ze mną.

 

TomekCz

Edytowane przez TomekCz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blunio

zegarek zawilgocił się potem i tarcza zmieniła kolor z kobaltowo-niebieskiej na złotą.

 

TomekCz

Może to taki wskaźnik zawilgocenia jak w telefonach ? W każdym razie ze złotą tarczą też ładnie wygląda.

Powodzenia w poszukiwaniach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, Certina nie posiada już tych elementów w magazynach.

Jedyna szansa to znalezienie innego egzemplarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpadła mi dzisiaj w ręce Certina DS Podium Automatic z antracytową tarczą. Miała iść dalej do ludzi, ale zrobiła na mnie takie wrażenie, że łamię się czy jej nie zostawić dla siebie. Tarcza jest hipnotyzująca! Do tego ładne nakładane indeksy, niebieska luma i fajne zapięcie motylkowe.

 

e0179f96fe54.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

halo Pany, czy orientujecie sie czy ten model wystepuje z innym kolorem bezela? tarcza mnie sie tak spodobala ze ach i och, ale te zlocenia pvd mnie odrzucaja, jutro ide poogladac ten model na zywo, ale moze dzisiaj ktos tutaj udzieli mi odpowiedzi ;)

 


wydaje mi sie, ze to jest z szara tarcza, ale moze foto jest takie, ze to w rzeczywistosci czarny, a czarnego nie chce

post-78653-0-45624000-1509574989_thumb.jpg

post-78653-0-69577700-1509575010_thumb.jpg

Edytowane przez Marcin_1978

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a u mnie od wczoraj....

do kompletu tylko chrono brakuje...

post-75380-0-45469100-1509692396_thumb.jpg

Edytowane przez tombla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Świeży nabytek. Jestem w szoku że można zrobić taki zegarek za 1200 PLN.... 

Pozdrawiam wszystkich !

post-3989-0-53895300-1510356957_thumb.jpg

Edytowane przez Verbal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie czy takie coś można naprawić i gdzie jeżeli chodzi o wawe i okolice...

Pozdr

Michał

post-53393-0-75278600-1510226895_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItajcie, chodzi za mna zakup Ds Action Precidrive, natomiast mysle tez o wersji z automatem. Bardziej podoba mi sie wersja kwarcowa, natomiast mysle przyszlosciowo i czy nie bedzie problemu ze sprzedaza kwarcowej certiny. Jak na kwarc jest dosc droga. Zauwazylem tez, ze szybko traca na cenie te Cytrynki. 

P.s. 1 ezgemplarz juz posiadam jest to Himalaya bardzo ja lubie i uwazam, ze jest to bardzo dobry stosunek jakosci do ceny. Pozdrawiam wszystkich. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli bardziej podoba się kwarc to bierz. Lepiej jest nosić zegarek, który bardziej się podoba niż ten, który ma lepszy, droższy i bardziej zaawansowany mechanizm :) Oczywiście wydanie takiej kasy za kwarca jest lekką przesadą. Jedyny plus to chyba to, że wersja kwarcowa ma bezel z ceramiki? (Może koledzy to potwierdzą ?) a nowa automatyczna ma bezel z aluminium. Jak dla mnie przy tej cenie niedopuszczalne :) Ale co kto lubi :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam Argonauty ....to fajna wersja Certinki


Rozrasta się ostatnio dość szybko wiec można zaprezentować. Zestaw Certinek DS-2 jest jeszcze jedna w drodze identyczna jak ta na meshu tylko wersja w automacie i już niebawem również będzie można zaprezentować bliźniaczki ????Wszystkie wymagały nieco serca ale u mnie go otrzymały ????

Śliczne....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

26 1160 2202 0000 0002 1101 4039

 

Jedyny plus to chyba to, że wersja kwarcowa ma bezel z ceramiki? (Może koledzy to potwierdzą ?) a nowa automatyczna ma bezel z aluminium. Jak dla mnie przy tej cenie niedopuszczalne :) Ale co kto lubi :)

 

Tez sadzilem, ze to ceramika, jednak bezel jest pokryty powloka PVD. Przez to sprawia wrazenie jak ceramika. Na zywo fajnie sie blyszczy. 


polecam Argonauty ....to fajna wersja Certinki

 

 

Mowisz o Davosie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd wiadomo, ze to PVD? Pisałeś do producenta? :)

Edytowane przez PawelW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.