Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
armageddon10

Klub Miłośników Zegarków Certina

Rekomendowane odpowiedzi

Testowałem taki układ (czarna tarcza + pasek brąz) na diverze i dość fajnie to wyglądało. Szczególnie pasek postarzany. Popieram taki pomysł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przyjemnie to wygląda, Kiedyś nie wierzyłem, że da się taką kombinację zastosować i dobrze to będzie wyglądać. Jeśli mogę podpytać to skąd pasek?

 

Ten konkretny to robota kolegi fixxxer. Jeżeli nie chcesz paska na zamówienie to wystarczy poszukać czegoś w klimatach "vintage". Przykładowo: https://www.ebay.co.uk/itm/BAND-20mm-RIOS1931-made-Germany-Vintage-Retro-Look-genuine-Leather-20-18/332170292198?_trkparms=aid%3D222007%26algo%3DSIM.MBE%26ao%3D2%26asc%3D50545%26meid%3D26f70f352bef454ea1ab5a267ae4022d%26pid%3D100005%26rk%3D5%26rkt%3D7%26sd%3D352341496755%26itm%3D332170292198&_trksid=p2047675.c100005.m1851 Choć ten jest za gruby. Ile ta Certina ma w uszach? 20 czy 21 mm?

Edytowane przez Krygo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Widzielibyście ten zegar na brązowym pasku, który odjąłby mu trochę 'klasyczności'?  Obecnie  wygląda mi to na 'koszulowca, zastanawiam się nad tym czy przy zmianie paska sprawdziłby się do zestawu dżinsy+koszulka polo tudzież jakaś lniana koszula? Firmowy pas, mam wrażenie, jest troszkę dziadkowy, bardzo klasyczny.

Może podzelicie się swoimi okazami czarna tarcza+brązowy pasek?

 

Jak rozumiem chcesz kupić dość klasyczny w formie zegarek i go nieco zdeformalizować. Jedną z prostych metod masz powyżej swojego postu. Zdejmujesz pasek skórzany i zakładasz NATO. Wzorów i kolorów cała masa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testowałem taki układ (czarna tarcza + pasek brąz) na diverze i dość fajnie to wyglądało. Szczególnie pasek postarzany. Popieram taki pomysł.

Jeśli to ten z poprzedniej strony, to również mnie przekonuje. Zdradzisz pochodzenie paska?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasek no-name. Znaleziony gdzieś w szufladzie... Chyba trafił do mnie z jakimś zegarkiem Massimo Dutti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, potrzebuję obiektywnego spojrzenia na temat: Jest sobie taka Certina DS-1

 

(zdjęcie losowe z Internetu, bez celu promocji)

Widzielibyście ten zegar na brązowym pasku, który odjąłby mu trochę 'klasyczności'?  Obecnie  wygląda mi to na 'koszulowca, zastanawiam się nad tym czy przy zmianie paska sprawdziłby się do zestawu dżinsy+koszulka polo tudzież jakaś lniana koszula? Firmowy pas, mam wrażenie, jest troszkę dziadkowy, bardzo klasyczny.

Może podzelicie się swoimi okazami czarna tarcza+brązowy pasek?

 

 

kup;)


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem jeśli się Tobie podoba to nie ma znaczenia czy to spodni takich czy takich czy do koszuli takiej a takiej. Przede wszystkim Ty masz być zadowolony, szczęśliwy, dumny itd  :rolleyes: A jak komuś się nie podoba w zestawie jakim Ty go nosisz to przecież nie Twój to jest problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Słusznie prawi, nie oglądaj się na innych :-) Się podoba, się nosi ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja na 120%! ???? Podoba się to noś jak chcesz. Najwyżej wyjdziesz na ekscentryka. ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja choroba zegarkowa chyba jeszcze w początkowym stadium, raptem 2 egzemplarze. Typowy koszulowiec plus drugi do codziennego luźnego ciurania. W zasadzie moje potrzeby zegarkowe całkowicie zaspokojone. Wspomniana Certina to w zasadzie fanaberia w moim przypadku. Chyba jestem też zbyt poprawny, może nawet nudny. Koszulowca do dresów nie założę choćby mi się bardzo podobał. Taki typ. Do bólu bezpieczny. Przyszły ewentualny zakup raczej pod kątem podmiany zegarka codziennego. O ile będę przekonany do połączenia z brązowym paskiem. Paski NATO jakoś mnie nie przekonują. Zamieszczając tu posta szczerze mówiąc balem się tej krótkiej odpowiedzi 'kup'???? To forum niestety mocno wciąga ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, potrzebuję obiektywnego spojrzenia na temat: Jest sobie taka Certina DS-1

 

(zdjęcie losowe z Internetu, bez celu promocji)

Widzielibyście ten zegar na brązowym pasku, który odjąłby mu trochę 'klasyczności'?  Obecnie  wygląda mi to na 'koszulowca, zastanawiam się nad tym czy przy zmianie paska sprawdziłby się do zestawu dżinsy+koszulka polo tudzież jakaś lniana koszula? Firmowy pas, mam wrażenie, jest troszkę dziadkowy, bardzo klasyczny.

Może podzelicie się swoimi okazami czarna tarcza+brązowy pasek?

Fajny zegarek wiec noś go na takim pasku na jakim Tobie sie podoba i nie patrz na innych. Z brązem będzie świetnie się zgrywał a nawet możesz pokusić się o jakiś kolorowy akcent na pasku ;)


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Jestem nowy na forum jak i również w temacie zegarków. Chciałbym kupić Certinę Diver. Z tego co udało mi się dowiedzieć występuje ona w dwóch wersjach. Mechanizm ETA 2824 (starsza wersja którą trudniej dostać) i Powermatic 80. 

 

W jednym sklepie, powiedzieli mi żebym kupił ETA 2824 ze względu na niezawodność mechanizmu. Podobno jest to mechanizm sprawdzony, produkowany od lat osiemdziesiątych, nie posiada części z tworzywa syntetycznego jak Powermatic przez co jest łatwiejszy w serwisowaniu i jak to powiedział sprzedający "prawdziwy mechanizm a nie jakiś plastykowy".

 

W innym salonie natomiast dostałem informację że jeśli kupować to tylko Powermatic 80, jest to mechanizm nowszy i mimo początkowych problemów z przed kilku lat został poprawiony i działa świetnie, rezerwa chodu jest imponująca, a syntetycznymi częściami nie należy się martwić. A na ETA 2824 nie należy zwracać uwagi bo to stary model który nie jest już produkowany a jak nawet go gdzieś znajdę to zegarek będzie miał już kilka lat od czasu jego wyprodukowania.

 

Czy ktoś może mi pomóc w wyborze? Macie doświadczenie z tymi dwoma zegarkami? Co wybralibyście?

Z góry wielkie dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może w obu sklepach mieli na stanie za dużo akurat tych co polecali. 

Prawda jest taka, że 2824 jest nie do zarżnięcia. Powermatic- nie miałem styczności więc się nie wypowiem co do trwałości, natomiast rezerwa chodu to na pewno plus.


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam PM80 i faktycznie rezerwa chodu jest rewelacyjną rzeczą. Nie znam się tak zeby powiedzieć że ten czy drugi jest dużo lepszy mechanicznie, ale też bym chyba nie kupił zegarka z magazynu który leży kilka lat. Jeśli mówią że trzeb po 5-6 latach robić przegląd, szczególnie jeśli zegarek nie jest nakręcany to chyba bym nie kupił takiego po "leżakowaniu". A Certina to chyba marka która by kichy nie puściła więc PM80 jest chyba OK.


Poza tym nowe kolory są dużo fajniejsze na Action Diver'ach teraz. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno zdecydowac, jak kupujesz nowy to pewnie wybralbym powermatic 80. Bo jest po prostu nowy i ma dluga rezerwe chodu. 

 

Jakbym szukal uzywanego to mysle ze poszedlbym w ETA tak jak wspomnieli w salonach jest to sprawdzony mechanizm, znany przez wszystkich zegarmistrzow i jest naprawialny. Z tego co czytalem o powermatic to ze wzgledu wlasnie na te plastikowe elementy w przypadku awarii po prostu caly mechanizm sie wymienia na nowy.

 

Ja osobiscie mam zegarki na Ecie i jestem z nich bardzo zadowolony, ale nie mialem okazji posiadac niczego z powermatic.

 

Poza kolorami w nowych Action jest tez zdecydowanie fajniesze zapiecie bransolety z tego co zauwazylem


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, zachorowałem ostatnio na DS1 w wersji na bransolecie. Możecie mi doradzić gdzie ją kupić najkorzystniej? Nie chciałbym przepłacić :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używkę:D

 

Panowie, zachorowałem ostatnio na DS1 w wersji na bransolecie. Możecie mi doradzić gdzie ją kupić najkorzystniej? Nie chciałbym przepłacić :D


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zielony zapomniałeś dodać ze używkę tu na forum jeżeli ktoś będzie chciał sprzedać bo na olx i all jest chyba cos ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też szukałem ba Allegro ale ceny takie jak w sklepie. W Jubitom powiedzieli mi cena za bransoletę to ok. 480 zł. Na Allegro są po ok. 450 zł. Żadna okazja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może mi pomóc w wyborze? Macie doświadczenie z tymi dwoma zegarkami? Co wybralibyście?

Z góry wielkie dzięki.

 

Miałem DS-1 z certyfikatem COSC na powermaticu. Miesięcznie odchyły nie przekraczały 3 sekund. Do tego nie martwiłem się o to, jak zegarek poszedł do szafy na weekend. Bardzo wysoka kultura pracy tego zegarka. Aż żałuję, że go sprzedałem. Co do trwałości mechanizmu, nie wypowiem się, bo miałem go niespełna kilka miesięcy. Niestety musiałem go pognać :( 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do CERTINY mam niesamowity sentyment. Obiecałem sobie, że za pierwszą dobrą wypłatę kupię wymarzoną Certinę DS Podium Big Size GMT +1 na bransolecie. Kilka lat temu stało się, wypłaciwszy około 2 200 zł poszedłem do sklepu i kupiłem. Ręce mi się trzęsły przy wydaniu takiej kwoty na zegarek w wieku nastoletnim. Jednak marzenie to marzenie. Do dziś dumnie go noszę jednak nie mogę powiedzieć, że to dobry zegarek.
Po pierwszym roku użytkowania się zepsuł, dzięki gwarancji został naprawiony. Mechanizm przestał działać plus odpadła srebrna ramka od datownika. Po dwóch latach znów bum padł mechanizm znowu wymiana, otrzymałem zegarek po naprawie i podczas ustawiania godziny.... mechanizm znów padł plus niewiele później odpadła koronka i rozleciała się bransoleta. Za zegarek zapłaciłem 2 200 zł, plus koszt kolejnych napraw to około 1 200 zł. 
Dodatkowo Pan menadżer (z działu serwisu) z Certiny z którym chciałem absolutnie po takiej ilości potknięć porozmawiać obiecał że w ramach rekompensaty otrzymam upominek. Jak łatwo się domyśleć najwyraźniej zapomniał i zegarek wrócił bez niespodzianki. Dodam, że każda naprawa to okres do około 2 miesięcy bez zegarka co było dla mnie dramatem. 
Podsumowując jest to mój ukochany zegarek i moim zdaniem jeden z ładniejszych w tym przedziale cenowym, darzę go dużym sentymentem. Niestety środek to jednorazowa ETA której nie da się naprawić, trzeba wymienić (tak przynajmniej słyszałem w większości miejsc gdzie o to pytałem). Czas oczekiwania na naprawę bardzo długi, zważywszy na to, że bez zegarka to jak bez ręki. Martwi trochę fakt, że Festina którą dostałem z jakiejś okazji warta 450 zł pracuje bez problemu od 6 lat. Aktualnie noszę SEIKO SKX 007, zegarek za prawie 1/3 ceny Certiny który nie sprawia żadnych problemów.
Aż ciężko uwierzyć ale autentycznie miałem tyle przejść, że polecić  Certiny  z czystym sercem nie mogę. Muszę jednak przyznać, że wizualnie do teraz uważam Certine za firmę robiącą jedne z ładniejszym zegarków w tym przedziale cenowym.

Czy mieliście podobne przejścia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykro słyszeć, z mojego punku widzenia jesteś wyjątkowo pechowym przypadkiem.

Nie miałem modelu GMT, ale od ok. 2010 miałem trzy ds podium big size: czarna na pasku działa do dzisiaj (sprzedałem koledze, tylko pasek i baterię trzeba było wymieniać), brązową na pasku (sprzedałem dwa miesiące temu tu tylko bateria bo rzadziej używałem) i trzecia sztuka którą mam do teraz srebrna na bransolecie tutaj tylko baterię wymieniałem. Ta na bransolecie przez długi czas była moim EDC, z resztą dalej mam do niej sentyment. 

Może masz jakąś nietypową pracę lub używasz zegarka w trudnych warunkach? Nie wiem strzelam ;)


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykro słyszeć, z mojego punku widzenia jesteś wyjątkowo pechowym przypadkiem.

Nie miałem modelu GMT, ale od ok. 2010 miałem trzy ds podium big size: czarna na pasku działa do dzisiaj (sprzedałem koledze, tylko pasek i baterię trzeba było wymieniać), brązową na pasku (sprzedałem dwa miesiące temu tu tylko bateria bo rzadziej używałem) i trzecia sztuka którą mam do teraz srebrna na bransolecie tutaj tylko baterię wymieniałem. Ta na bransolecie przez długi czas była moim EDC, z resztą dalej mam do niej sentyment. 

Może masz jakąś nietypową pracę lub używasz zegarka w trudnych warunkach? Nie wiem strzelam ;)

Nie nic z tych rzeczy, siedzę 10h dziennie przed komputerem i stukam w klawiaturę. Jak uprawiam sport zawsze zdejmuje i chowam. Dbałem o niego tak jak się dba o swój wymarzony pierwszy zegarek. Pecha na bank miałem bo to przecież niesamowite żeby była taka częstotliwość psucia się. No trudno może karma kiedyś wróci ;) najlepiej przy jakimś Paneraiu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.