Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
armageddon10

Klub Miłośników Zegarków Certina

Rekomendowane odpowiedzi

Gość fidelio

Ja to bym chyba nie zdzierżył plastikowego szkła :P

A ja do plastiku, który aktualnie mam w trzech zegarkach, już zdążyłem się przyzwyczaić  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to bym chyba nie zdzierżył plastikowego szkła :P

Miałem obawy czy się przekonam do plastikowego szkła. Ostatecznie podoba mi się i nadaje klimat zegarkowi  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetna jest ta Cytryna :) Mocno osadzona w vintage, czyli tak, jak lubię. Szkoda tylko, że jest dla mnie za duża...

Fidelio a miałeś okazję ją przymierzyć? Bo mnie też na początku trochę rozmiar nie leżał jak patrzyłem na liczby, ale po założeniu na rękę miałem już zupełnie inne odczucia. Jest to też najlżejszy diver jakiego kiedykolwiek miałem w ręce. Na nadgarstku około 18cm leży doskonale i uszy nie wystają. Mierzyłem też przy okazji tego nowego Action Divera i ten już mi się wydawał za duży mimo różnicy na średnicy chyba pól milimetra jeśli dobrze pamiętam.


Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Fidelio a miałeś okazję ją przymierzyć? Bo mnie też na początku trochę rozmiar nie leżał jak patrzyłem na liczby, ale po założeniu na rękę miałem już zupełnie inne odczucia. Jest to też najlżejszy diver jakiego kiedykolwiek miałem w ręce. Na nadgarstku około 18cm leży doskonale i uszy nie wystają. Mierzyłem też przy okazji tego nowego Action Divera i ten już mi się wydawał za duży mimo różnicy na średnicy chyba pól milimetra jeśli dobrze pamiętam.

Super, tylko ja mam nadgarstek 16,5 cm i graniczny L2L dla mnie to 50 mm, a ta Certina to 52 mm :-) Co nie zmienia faktu, że jest po prostu kozacka :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to bym chyba nie zdzierżył plastikowego szkła :P

 

No dokładnie... Pomijając , że jest dla mnie za duża to hesalit dyskwalifikuje u mnie zegarek na dzień dobry... Natomiast wygląd ta Certina ma kozacki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marudzicie :P

Ja tam wolę hesalit, który w razie potrzeby sobie przepoleruję, niż szafir, który bym musiał wymienić (a kilka razy to przerabiałem). Ale może tylko ja mam takie skrzywienie po latach zainteresowań radziecką myślą zegarmistrzowską i kilkunastu Komandirskich i Amfibiach. :P

 

Fidelio, jeśli bedziesz miał kiedyś możliwość, to przymierz. Mimo dużego L2L, może Ci podejść. ;)


Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

U mnie było tak do czasu, kiedy zdecydowałem się na Moona. Poza tym, z płytkimi rysami nawet w wwrunkach domowych można sobie poradzić, a klimat vintage ...bezcenny ;-)

Marudzicie :P

Ja tam wolę hesalit, który w razie potrzeby sobie przepoleruję, niż szafir, który bym musiał wymienić (a kilka razy to przerabiałem). Ale może tylko ja mam takie skrzywienie po latach zainteresowań radziecką myślą zegarmistrzowską i kilkunastu Komandirskich i Amfibiach. :P

Fidelio, jeśli bedziesz miał kiedyś możliwość, to przymierz. Mimo dużego L2L, może Ci podejść. ;)

Spróbuję, bo wizualnie bardzo mi podchodzi :-) Jak w tym modelu wyglada praca bezela? Jest spoko? Są luzy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To niestety (jak na razie, bo mam go krótko) najsłabsza cześć tego zegarka. Luz obwodowy jest wyczuwalny dość wyraźnie, a sam bezel chodzi głośno. Jednak mimo tego chodzi z takim przyjemnym oporem. Poza swoim ogladałem jeszcze drugi egzemplarz i tam było tak samo. :/


Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

To niestety (jak na razie, bo mam go krótko) najsłabsza cześć tego zegarka. Luz obwodowy jest wyczuwalny dość wyraźnie, a sam bezel chodzi głośno. Jednak mimo tego chodzi z takim przyjemnym oporem. Poza swoim ogladałem jeszcze drugi egzemplarz i tam było tak samo. :/

Pytałem nieprzypadkowo, bo w jakiejś recenzji tego modelu przeczytałem o tej "przypadłości" dotyczącej pracy bezela...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

Mam z tym zegarkiem taki sam zgryz jak z legen diverem: na zdjęciach superduper, mechanizm ciekawy, no przyszła oblubienica, po filmach YT chcę. Był wysoko na liście zakupów.

A jak w sklepie macałem... Jezusie Nazareński, wszędzie kreski i kreseczki, nie wiem, nie widzę, nie mogę się skupić, łaaaaAAAA! :D

Plastik bym zniósł, niemniej jego klimat do mnie nie przemawia i wolałbym szafir.

 

Na zdjęciach jednak dalej mi się podoba ;) i gratulacje dla nosicieli :D


porcelanowy: Nóż to Narzędzie => ntn.knives.pl

Z pamiętnika strapmakera amatora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem dokładnie tak samo. Na zdjęciach super, zrobiłem miejsce w pudełku, zainstalowałem tapetę na komputerze na tygodnie przed premierą... W sklepie wzięli mój telefon i sami zadzwonili że przyjechał, zarezerwowali żeby czekał na mnie, do sklepu szedłem z myślą jak szybko zabiorę to do domu... Przymierzyłem... Obejrzałem dekiel... Przymierzyłem... I byłem trochę zły... Na żywo dość przeciętnie. Boleśnie widać taniość. I nie żebym musiał mieć zegarek za kilkanaście tysięcy. Do pracy noszę zazwyczaj Certine Action Diver. Jestem zachwycony zegarkiem a mam to rok. Cieszy mnie ciągle. A ten PH200 do pięt mu nie dorasta. Klimat vintage fajny ale mogli się bardziej przyłożyć. Nawet jeśli miałby być droższy o 500 zł to bym zapłacił i cieszył się fajnym zegarkiem za rozsądną cenę. A tak... Została tapeta na kompie... I patrzę na niego w sklepie czasami... Pewnie jeszcze przymierzę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w tym modelu wyglada praca bezela? Jest spoko? Są luzy?

W moim egzemplarzu są lekko wyczuwalne luzy ale nie ma tragedii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porcelanowy i Krathor - miałem dokładnie na odwrót w stosunku do waszych odczuć. :P

Szukałem ciekawego divera, którego jeszcze nie miałem i ostatecznie wybierałem między DS Action Diver (tym nowszym) a PH200 właśnie. Poza tym, że DS AD wydawał mi się za duży (i to mimo symbolicznej wręcz różnicy na średnicy wg danych ze specyfikacji), to właśnie w przypadku AD odczułem zawód, bo na zdjęciach mi się bardzo podobał, szczególnie ten z zielonymi akcentami, a na żywo jakiś taki jakby mu czegoś brakowało. Na zdjęciach nadal mi się bardzo podoba i może kiedyś dam mu drugą szansę. :)


Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać że PH200m wywołuje różne odczucia ale to chyba dobrze :) Sam szukałem jakiegoś kumpla/kumpeli do mojej Alpiny, i jakoś nie mogłem się zdecydować na coś konkretnie. PH200M oglądałem na necie i filmiki i zdjęcia ale jakoś tak średnio mi podchodził lecz jak zobaczyłem na żywo to od razu wiedziałem co będzie :) No i jedzie do mnie :) Choroba się rozwija prawidłowo haha Myślę już o jakimś pasku ciekawym.

 

DS AD miałem kiedyś z czarną tarczą, świetny, konkretny zegar. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ds200h, na zdjęciach dla mnie bomba, w trakcie przymiarki:

- bezel miał luzy, oczywiście do zaakceptowania w końcu nie jest to zegarek za naście tysięcy. Tyle ze z drugiej strony w kupionej 8 lat temu ds action takich nie miałem

- strasznie długi pasek, nadgarstek 17,5cm i zegarek był luźny

- lubię duże zegarki, ale przez to ze tutaj bezel wychodzi poza obrys koperty zegarek wyglada na jeszcze większy. Nawet dla mnie za duży, a lubię duże zegarki.

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

To gratki tym bardziej  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądnąłem większą ilość postów ...i nie znalazłem szczęśliwego posiadacza "zielonego żółwia" DS-2.... więc uzupełniam listę. Zakup "forumowy" dzięki koledze Anger 76, który postanowił się rozstać - tym samym uszczęśliwiając mnie ;)  

 

Butelkowa zieleń tarczy + pomarańczowa sekunda = idealne połączenie vintage. Uwielbiam ten klimat. Pasek - skóra ze szwedzkiej ładownicy (kolega Bartek)... wiem, że już trochę zmaltretowany ale póki co musi jeszcze trochę wytrzymać ;) 

 

gallery_27786_3760_69668.jpg

Edytowane przez wu-ki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.

Na tym zdecydowanie lepiej, niż na czarnym. Czarne paski jakoś do niej nie pasują. :mellow:


Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobiłem ten czerwony to tak średnio mi pasował ale po paru godzinach zaczął cieszyć :)  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.