Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
armageddon10

Klub Miłośników Zegarków Certina

Rekomendowane odpowiedzi

Swoją drogą to nato lepsze chyba od tego perlonu (?), który pokazywałeś bo ten niby kolorystycznie pasował, ale jednak za pstrokaty i delikatny. Zegarek wyglądał troszkę jak na sznurówce, a piszę to jednak jako zwolennik raczej "lżejszych" pasków. Teraz jest gitara ;)

Zdecydowanie lepsze. Tamten perlon to tak tylko "po domu" przymierzyłem. Jakby był tak ze dwa razy grubszy (ten perlon) to byłby super pasek, ale tak nadaje się tylko do małych zegarków. Jego długość też nie powala, bo ledwo zapiąłem. :D

 

 

@Ceroris

Zdjęcia są słabej jakości, więc rzeczywisty stan będziesz musiał sam ocenić. Jak masz możliwość, to podjedź wcześniej do sklepu, który sprzedaje Certiny. Ten model jest popularny i jeśli sklep oferuje tę markę, to powinni mieć którąś z DS-1 na stanie.

Moim zdaniem wszelkie grawerunki w stylu "x lat dla pracownika" obniżają wartość zegarka. Przy czym nie traktowałbym tego zegarka jak inwestycję. ;)

Zwróć uwagę, że na zdjęciu zegarek jest na nieoryginalnym (dla tego modelu) pasku, w dodatku w niewłaściwym rozmiarze.

Pozostaje też kwestia, wszystkich pudełek i dokumentów. Bo w ogłoszeniu nie znalazłem o nich informacji. To wszystko kształtuje cenę.

Co się zaś tyczy dokładności, o której wspominasz, to mieści się ona w tolerancji podanej przez producenta dla tego werku i tej wersji jego wykończenia. Można go jednak lepiej wyregulować.

Edytowane przez Jogi

Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jogi, nato świetne, jesteś coraz bliżej końca poszukiwań :) 


@Ceroris, do tego co napisał Jogi mogę dodać abyś spytał przeglądy lub naprawy oczywiście udokumentowane bo jak brak to w najbliższym czasie pewnie trzeba będzie wysłać do serwisu i zapłacić trochę, plus odpowiedni pasek (lub dwa), jakie rysy, wgniotki, itp i w sumie cena końcowa DS-1 wyjdzie o wiele więcej. 

 

Ps: jak dla mnie grawerki na deklu w stylu "dla kogoś tam z okazji czegoś tam" dyskwalifikują zegarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jogi, nato świetne, jesteś coraz bliżej końca poszukiwań :)

 

Dzięki :)

Delikatna fabryczna skórka wymieniona na grubszą od Diloya, a fabryczne sztywne G10 ma mięciutkiego BluShark'a. Jeszcze jakaś fajna guma by się przydała i będzie komplet. Zastanawiam się nad jakąś typu Tropic.


Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Panowie.

Facet twierdzi, ze zegarek przeszedł przegląd i konserwację u zegarmistrza w listopadzie.

Jezeli chodź o pasek to sam powiedział ze jest zmieniony bo to po prostu juz bylo konieczne. I faktycznie nie jest to oryginalny zamiennik.

Ale ja i tak mialem swój pomysł na pasek, wiec to mniejszy problem.

Zegarek ma 10 lat podobno co mniej wiecej pasuje do dedykacji.

On pracuje w salonie Toyoty(przynajmniej tak mówi, ale to da sie sprawdzić) więc to tez jakas wskazówka co do oryginalności.

Z drugiej strony pytanie, czy producent/sklep nie daje jakichś "odrzutów" firmom w takich przypadkach.

No i ja raczej go sobie zostawie co najmniej na bardzo długo jako pierwszy prawdziwie mechaniczny zegarek. No i potrzebuję takiego z czarną tarczą.

Tak czy inaczej jest dla mnie zarezerwowany ale spotkanie i decyzję odłożyłem do poniedzialku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jakaś firma postanawia uhonorować swojego pracownika zegarkiem, to nie importują go na własną rękę od producenta, tylko kupują w jakimś lokalnym salonie z zegarkami tudzież w sklepie internetowym, jak inni klienci. Poza tym, firmy na tym poziomie, na którym jest Certina nie sprzedają "odrzutów". ;)

 

Odnośnie paska, pamiętaj, że w tym modelu jest dość nietypowy rozstaw uszu - 21 mm. Pasek 20 mm wygląda tak jak na zdjęciach z ogłoszenia (widać sporą część teleskopu), a nie każdy 22 mm się ładnie "skompresuje".

Edytowane przez Jogi

Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za niedużo większą kwotę można kupić DS-1 u nas na bazarku w pełnym komplecie i bardzo dobrym stanie. Sam ostatnio sprzedawałem białą wersję na bransolecie :)

Za 900PLN i 10 lat użytkowania cudów nie oczekuj. Ja bym wolał troszkę dołożyć do pełnego kompletu, no ale to Twoje pieniążki i Twoja decyzja.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

449394e0c59baf056a8aa62419b4136b.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór,

Podobnie jak kolega wcześniej, również jestem nowicjuszem i też proszę o wyrozumiałość jeżeli popełniam jakaś niezręczność pisząc w tym miejscu. Zadawałem sobie jednak pytanie gdzie jak nie wśród miłośników Certiny? Mam ich kilka i ostatnio bardzo chciałby "postawić na nogi" DS z mechanizmem 25-651. Brakuje mi do realizacji tego celu zawleczki, sprężynki do mocowania wahnika. Z tego co poszperałem w odmętach internetu jest to część o nr 1491, lecz nie mam pomysłu gdzie to można zdobyć. Dlatego chcę zapytać doświadczonych kolegów o podpowiedź, a może ktoś miałby do zbycia taki dings?

Będę wdzięczny za każdą podpowiedź.

Pozdrawiam wszystkich zauroczonych Certinami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór,

(...)

 

Cześć :)

 

(...) proszę o wyrozumiałość (...)

 

Su­rowość jest wy­razem sza­cun­ku, wy­rozu­miałość - lek­ce­ważenia.

 

(...) Mam ich kilka i ostatnio bardzo chciałby "postawić na nogi" DS z mechanizmem 25-651. Brakuje mi do realizacji tego celu zawleczki, sprężynki do mocowania wahnika. Z tego co poszperałem w odmętach internetu jest to część o nr 1491, lecz nie mam pomysłu gdzie to można zdobyć. Dlatego chcę zapytać doświadczonych kolegów o podpowiedź, a może ktoś miałby do zbycia taki dings?

Będę wdzięczny za każdą podpowiedź.

Pozdrawiam wszystkich zauroczonych Certinami.

 

Fajnie, że są jeszcze ludzie, którym się chce przywracać do życia stare zegarki. ;)

 

https://www.ebay.com/itm/CERTINA-1491-CAL-25-65/223370683622?hash=item3401ee24e6:g:QskAAOSwHAxcE-cq:rk:1:pf:0

Edytowane przez Jogi

Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki Jogi,

niestety nie mam konta na ebay-u, ale proszę właśnie znajomego o przysługę. Dam znać jaki będzie efekt.

Fajnie, że są jeszcze ludzie skłonni do bezinteresownej pomocy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak sukcesu. Sprzedawca Anglik nie chce wysyłać do Polski. 

Tak więc moja prośba o pomoc jest cały czas aktualna: poszukuję zawleczki do wahnika Certina DS cal. 25-651. Ewentualnie cały mechanizm na części w rozsądnej cenie. Z tego co już zdążyłem prześledzić w internecie, to mechanizm ten był wkładany do różnych modeli, więc nie powinien być rzadkością i części w miarę też dostępne powinny być w kręgu znawców. Mogę się mylić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że się nie udało. Pojutrze się wybieram do zegarmistrza, to go zapytam. Ma takie pokaźny regalik, z różnymi rupieciami po starych zegarkach, może coś znajdzie.


Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że się nie udało. Pojutrze się wybieram do zegarmistrza, to go zapytam. Ma takie pokaźny regalik, z różnymi rupieciami po starych zegarkach, może coś znajdzie.

Będę wdzięczny. Jeden z moich dwóch zegarmistrzów powiedział, że wcześniej dorabiał to swoim sposobem z jakichś sprężynek jakiegoś chyba Casio, ale mu się skończyły. Drugi, wspaniały fachowiec starej daty jest przed likwidacją zakładu i nie ma żadnych części zamiennych. 

Co jak co, ale kultowa Certina DS zasługuje na oryginał? Tak myślę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie do transakcji nie doszło.

Po ustaleniu korzystnej dla mnie ceny, sprzedający wycofał sie przed odbiorem. Stwierdził, ze zegarek przekaże komuś z rodziny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nadal masz ochotę na DS-1, to na bazarku jest czarna. Co prawda nie w takiej cenie jak tamta z OLX, ale za to na bransolecie i bez szpetnych grawerunków.


Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Pięknie ta zieleń się prezentuje :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięknie ta zieleń się prezentuje :-)

Na żywo jeszcze lepiej wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich miłośników zegarków marki Certina :)

Chciałbym pokazać Wam mój nowy zakup: post-108634-0-45758400-1550738972_thumb.jpegpost-108634-0-37659000-1550738999_thumb.jpegpost-108634-0-44727600-1550739029_thumb.jpeg

 

Mam jeszcze pytanie odnośnie nakręcania zegarka koronką, czy prawidłowo nakręca się zegarek tylko zgodnie z kierunkiem ruchu wskazówek zegara, tzn. tylko w jedną stronę, czy np. jeden obrót do przodu, a potem trochę do tyłu i znów koronką do przodu?

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny Powermatic, dobry zakup ;) Jak chcesz nakręcić zegarek to jedziesz tylko zgodnie z ruchem wskazówek. W drugą stronę możesz se kręcić do usranej śmierci i nic nie wskórasz :D

Edytowane przez Krygo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.