Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
armageddon10

Klub Miłośników Zegarków Certina

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo ładne i ponadczasowe wzornictwo. Podoba mi się i gratuluję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładna, elegancka, ale tarcza nie nudna. Jak z ta rezerwa chodu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rezerwy chodu.... nie testowałem :wacko:  tak na prawdę.  Przez weekend wytrzyma.

 

Tarcza jest taka ponadczasowa.  Ona nie ma szans na to by się znudzić.

Edytowane przez Grygos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name="Grygos" post="2735374

 

Masz rację, to piękny zegarek :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny vintage, chodzi mi taki ostatnio po głowie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakochałem się kiedyś w tej certince widząc ją na galerii sklepu, ale nie chciałem zawracać głowy sprzedawcy, więc dokładnie go nie obejrzałem. Recenzji i opinii w internecie praktycznie brak. Co o niej myślicie? Kupować?

post-99081-0-75334100-1586095521_thumb.jpg

Edytowane przez lipson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ci sie podoba to kupuj.

Zegarek jest dosyć uniwersalny pod względem wyglądu i rozmiaru, szkło szafirowe, dobry WR, do tego system DS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście piszą o tym różnie, że plastkikowe elementy sa i nie wieadmo czy to nie skróci okresu funkcjonowania mechanizmu itd. ale ja bym się nie obawiał. Te elementy nie są plastikowe tylko ze specjalnego kompozytu, który ogranicza tarcie, a przez to pewnie i zużycie współpracujących z nim elementów, co też ma odzwierciedlenie w dłuższej rezerwie chodu niż ETA 282-4.

 

Przejrzyj forum, jest tu sporo na temat tego mechanizmu, może ci to pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się podoba to brać bo to fajny zegarek, z powermatic nie miałem do czynienia to się nie wypowiem. Tymczasem u mnie DS-1:

 

post-106574-0-99480300-1586096347_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doszły takie dwa :)

[faa0c74ebd64b2ce9c140aaf716bf1c5.jpg

 

Już myślałam, że jedną złoconą Certinkę będę sprzedawać, bo przecież mam już identyczną, ale okazało się, że jednak nie

13a21d4a999520e9d8c2c2b064c1bca6.jpg

Edytowane przez Olciakk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące posiadaczy PH200m. Czy u Was tez odstaje delikatnie insert bezela na godzinie 12 (tam gdzie kropka z lumy)? Dorzucam zdjęcie jak wyglada to u mnie.

Zegarek mam na gwarancji i kiedy sytuacja z epidemią się uspokoi, mógłbym go oddać do serwisu. Niestety boje się odebrać go w gorszym stanie (rysy, itd.). Czy da się kupić gdzieś sam bezel z insertem? Jak w tym modelu się go demontuje?

post-86994-0-85707400-1586449154_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące posiadaczy PH200m. Czy u Was tez odstaje delikatnie insert bezela na godzinie 12 (tam gdzie kropka z lumy)? Dorzucam zdjęcie jak wyglada to u mnie.

Zegarek mam na gwarancji i kiedy sytuacja z epidemią się uspokoi, mógłbym go oddać do serwisu. Niestety boje się odebrać go w gorszym stanie (rysy, itd.). Czy da się kupić gdzieś sam bezel z insertem? Jak w tym modelu się go demontuje?

Co prawda już jej nie mam, ale z tego co pamiętam i widzę na swoich archiwalnych zdjęciach, u mnie wkładka bezela przylegała jednakowo na całym obwodzie i była na równo z krawędzią bezela.


Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Koledzy!

 

Myślę o zakupie tego zegarka tacie na jego 70. urodziny:

 

https://wkruk.pl/zegarki/certina/zegarek-certina-ds-action-diver-powermatic-80

 

Czy ktoś z Was ma ten sprzęt i mógł by się o nim wypowiedzieć? Założyłem jeszcze temat w "Jaki zegarek" bo może Szanowne Towarzystwo zaproponuje mi jeszcze coś innego, ale tutaj skupmy się zgodnie z wątkiem na Certinie :)

post-98815-0-59305500-1586583875_thumb.jpg


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Koledzy!

 Myślę o zakupie tego zegarka tacie na jego 70. urodziny:

 skupmy się zgodnie z wątkiem na Certinie :)

Myślę że mimo doskonałej kondycji Taty, to diver byłby już lekkim przegięciem. Proponowałbym raczej coś bardziej uniwersalnego w stylu Certiny DS-1. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że mimo doskonałej kondycji Taty, to diver byłby już lekkim przegięciem. Proponowałbym raczej coś bardziej uniwersalnego w stylu Certiny DS-1. :P

Na wątku Tissela pojawił się pan poszukujący mocno świecącego divera w celu brania tabletek w nocy w odpowiednich porach - okazało się że czytelność zegarka w tym stylu jest niezastąpiona, a obrotowy bezel pomaga wyznaczyć odpowiednie odstępy czasu. Tak więc - jak zresztą zawsze przy wyborze zegarka - wiele zależy od tego, czego tata kolegi potrzebuje Natomiast ja rodzicom, niespecjalnie zainteresowanym zegarkami, nie kupowałabym zegarka mechanicznego. Zegarek automatyczny trzeba nosić codziennie aby nie stanął, trzeba korygować wskazania raz na jakiś czas, tu dodatkowo wchodzi zakręcana koronka utrudniająca manewry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natomiast ja rodzicom, niespecjalnie zainteresowanym zegarkami, nie kupowałabym zegarka mechanicznego. 

 

Tu się zgadzam, nie pomyślałem o tym wcześniej, tym bardziej że tata zegarkowcem jako takim nie jest. Chciałbym jednak, żeby zegarek był w tytanie ze względu na swoją lekkość. Powiem szczerze przyglądam się jeszcze Tissotowi PR100, ale w Certinie też widzę parę fajnych kwarcowych tytanów: DS2, DS Action i DS Podium.


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakochałem się kiedyś w tej certince widząc ją na galerii sklepu, ale nie chciałem zawracać głowy sprzedawcy, więc dokładnie go nie obejrzałem. Recenzji i opinii w internecie praktycznie brak. Co o niej myślicie? Kupować?

attachicon.gifCertina-DS-Action-Day-Date-10-of-14.jpg

Jestem posiadaczem tego zegarka. Czy kupić, to oczywiście kwestia indywidualnego podejścia. Tarcza zegarka prezentuje się ciekawie. Duże znaczenie, jeśli idzie o jej kolorystykę, ma kąt padania światła. W słabych warunkach oświetlenia bardzo ładnie odcinają się od cyferblatu białe wskazówki (a w zasadzie nałożona na nie powłoka). Skoro o lumie mowa, to nie ma problemu z odczytem godziny w egispkich ciemnościach. Szału nie ma, jeśli idzie o natężenie światła. Szkoda, że producent poskąpił jej na na większości indeksów godzinowych i tylko te z godz. 12, 3, 6 i 9 pokryte są na większej powierzchni. Zostając jeszcze przy warunkach oświetlenia tarczy, to gdy światło pada na nią w taki sposób, że na pierwszy plan wysuwają się indeksy i wskazówki, a kolor tarczy blednie do szarości, to jest to widok przeciętny. Dla przykładu Tissot Luxury Powermatic 80 T086.407.16.051.00 w takiej samej sytuacji hipnotyzuje elegancją. To jest ta sama półka cenowa.

Zwróciłbym jeszcze uwagę na okienko daty. Dzień tygodnia i numer dnia nie są wyrównane względem podstawy fontu. Podobno w tej klasie cenowej to już za duże wymagania stawiane zegarkowi. Można kombinować regulując koronką w drugim położeniu i obniżyć lekko liczby. Sprawdzę czy będzie to działać po zmianie daty. Na osobne wyróżnienie zasługuje piątek. Mianowicie FRI jest przedstawione jako F RI. Bez komentarza. Nazwy dni tygodnia są na tarczy zdublowane. Szkoda, że drugi zestaw nie jest w innym języku lub nie ma wyszczególnionego numeru dnia w tygodniu. Niedziela, też nie zasłużyła na szczególną uwagę.

Nie wiem co za artysta umieścił na wahniku, w miejscu prawie niewidocznym, informację o typie mechanizmu i liczbie kamieni. Widać tylko około 30% górnej części napisu, która biegnie przez cały wahnik.

Mam dylemat odnośnie tej Certiny. Z jednej strony chętnie zerkam w jej kierunku, na nadgarstek, z drugiej strony za droga na wyjście do lasu na grzyby ;-).

 

gallery_93794_4076_2059787.jpg

 

gallery_93794_4076_2995699.jpg

 

gallery_93794_4076_1569914.jpg

Edytowane przez tomsawyer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.