Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
armageddon10

Klub Miłośników Zegarków Certina

Rekomendowane odpowiedzi

DS-2 też mi się kiedyś podobała, ale wszystkie egzemplarze, które widziałem na żywo (4 sztuki), miały irytującą mnie przypadłość - sekundnik nie trafiał prawie w żaden indeks.

Edytowane przez Jogi

Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, cordi7 napisał:

 

Zresztą lepsza połowa uznała, że Action wyglada diverowato a tych mam już dość 😆.

 

 Z tym nie wygram :)

 

Wiec po co to zmieniać ?

Znaczy inne Ci się nie podobają.

 

Miałem DS-2 i Actionów parę sztuk.

Zawsze Action.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jogi Mnostwo kwarcow niestety cierpi na ta przypadlosc, nawet te sporo drozsze. Jak bedzie bardzo zle bede korzystal z gwarancji i prosil o poprawienie sekundnika najwyzej.

 

@tombla Podobaja mi sie obydwa, jak patrze na to, czego potrzebuje i do czego mialbym ten zegarek nosic to mysle, ze lepiej mi sie sprawdzi DS-2, po prostu DS Action wyglada masywniej i bardziej ciezko:

 

Certina-DS-Action-Chronometer-11-Horas-y

 

7612307139197.jpg

 

Dzieki za pomoc, czasem wyrazenie na glos swoich mysli pomaga w ich zebraniu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę zaszalałem ostatnio z zakupami, więc proszę o zapisanie i do TEGO klubu.

Już w drodze do mnie Big Chrono Precidrive WRC Poland Limited Edition 2016: 

 

 

image.thumb.png.066615256980adca300299cab8bf504f.png

W dniu 30.06.2020 o 09:49, cordi7 napisał:

Dzieki za pomoc, czasem wyrazenie na glos swoich mysli pomaga w ich zebraniu :)

 

Fajne spostrzeżenie, coś w tym jest :)

Edytowane przez tomek11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje zakupu, uwielbiam jak Certina dodaje szczypte zywszych kolorow do swoich zegarkow, ta zielen tu jest swietna!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie :)

 

Zastanawiam się nad dwoma zegarkami :)

1. Tissot Seastar

2. Certina ds Action

 

Oba bardzo podobne i mega mi się podobają, dziś oglądałem, niestety tylko na wystawie i Tissot bardziej do mnie przemawia bo błyszczał się mega, bransoleta błysk totalny. W Certinie bransoleta jakby matowa jest i się tak już nie błyszczy, myślicie że to kwestia modelu? światła ? Czy tak po prostu jest że w Tissocie jest połysk bransoleta, a w Certinie mat bardziej ? Wymiary mają raczej takie same...

Certina troszkę za ceną bardziej przemawia..

 

https://www.tissotwatches.com/pl-pl/shop/t1204071104101.html

 

https://wkruk.pl/zegarki/certina/zegarek-certina-ds-action-46?tpmid=k9010203_s1557197_p2134436568_c1711592047&gclid=CjwKCAjwrvv3BRAJEiwAhwOdM0WaCyxWrd9uDyVoJgBFwfAGNB7Xl0FxUhR3y96DTNVb82Ft0ZYh_BoCsqgQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds&tpmid=k23634414_s1922806_p267019385_c126327723&epi=

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Certiny warto przymierzyc wersje automatyczna. Jest odrobine grubsza od kwarcowej z podanego linku. Poszukaj w cenie Tissota moze limitki Certiny w automacie " sea turtle".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Balansujący Na Osi napisał:

Przy okazji najlepiej przymierzyć obydwa zegarki, to pomoże w decyzji.

 

Zdecydowanie tak, jeżeli jest taka możliwość. 

 

7 godzin temu, tombla napisał:

Z Certiny warto przymierzyc wersje automatyczna. Jest odrobine grubsza od kwarcowej z podanego linku. Poszukaj w cenie Tissota moze limitki Certiny w automacie " sea turtle".

 

Sea Turtle da się pewnie wyrwać za 3100 zł. Widziałem ten zegarek i osobiście uważam że na żywo robi większe wrażenie, co nie jest regułą delikatnie mówiąc. 

 

8 godzin temu, piotrekdriver napisał:

Witam serdecznie :)

 

Zastanawiam się nad dwoma zegarkami :)

1. Tissot Seastar

2. Certina ds Action

 

W podanych przez Ciebie linkach Tissot to automat a Certina to kwarc. Dlatego zdecydowanie posłuchaj głosu tombla. 

 

Jeszcze jedno, zwróć uwagę że akurat w tych mechanizmach wskazówka już tak nie płynie, jak w "klasycznych" z rezerwą chodu ok. 40 godzin. Jednym to przeszkadza, innym nie. Za to masz rezerwę chodu 80 godzin. 

 

Gorąco namawiam do obejrzenia tej Sea Turtle, naprawdę uczta dla oczu. https://zegarkiipasja.pl/artykul/17707-certina-ds-action-diver-powermatic-80-sea-turtle-conservancy

Edytowane przez tomek11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś stałem przed podobnym dylematem. Do wyboru mialem Certine DS Action Diver w automacie i Tissota Seastar również w automacie. 

Wybrałem Certine, bo na żywo duzo bardziej mi się podobała.

Poza tym Certina DS Action Diver to prawdziwy rasowy diver zgodny z normą ISO 6425, a Tissot tylko divera udaje i nie spełnia w/w normy. (Dla niektórych jest to ważne, a dla innych mało istotne.)

Certina ma też szkło z podwójnym antyrefleksem, a w Tissocie, co nieco dziwi, antyrefleksu nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim za odpowiedzi :) Jednak powiem tak, nie jestem znawcą zegarków i nie zależy mi na ich mechanizmach, nurkować w nich też nie będę. Chodzi mi głównie o wygląd i prezencję.

 

Certina SeaTurtle - piękna jest ale znów bransoleta matowa.

 

Poniżej przedstawiam fotki z wystawy i Tissot pięknie błyszczy i to mi się podoba, jednak Certina jest tu matowa i już tak się ładnie nie prezentuje. Jednak cena Tissota mnie troche odrzuca dla takiego laika jak ja :) Może jest taka Certina z blyszczacym paskiem?

5AFB45D5-2A46-409D-BBCC-AB7A786CD231.jpeg

B62E7133-6BB0-413D-9431-F540332D2F08.jpeg

EF36BDF6-21D6-4586-AD59-739FDC25AA14.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ to będzie Twoj zegarek, kup ten, który Tobie najbardziej się podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj tylko, że polerowana na połysk bransoleta łapie rysy szybciej niż satynowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda i warto to wziąć pod uwagę.

Ja mam natomiast tak, że mi to nie przeszkadza, ponieważ, te rysy to jakaśtam moja historia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Certina DS Action w kwarcu ze stalym bezelem, wrzucana przeze mnie kilka postow wyzej, ma identyczna bransolete jak ten Tissot, ktory ci sie podoba.

Mam tylko pytanie: mierzyles go? Jesli to ta sama bransoleta co w DS Action to jest dosc nazwijmy to chwiejna, mocno sie wygina na boki i szczerze mowiac nie jest jakos super.

 

IMG_1553.thumb.JPG.d62ffb06cfbc0c3a13e5610c30239755.JPG

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I doczekałem się prezentu na koniec studiów. Chyba warto było się uczyć :D

B29130AF-96F0-4DA2-A0B7-981C1FE990C1.jpeg

Edytowane przez lipson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby przed końcem moich studiów ktoś mi obiecał taką Cytrynkę, to skończyłbym je ze średnią 5.0 😁.

 

A z ciekawostek, to Certina DS-1 Big Date dostępna dotąd jedynie w kolorze zielonym (jako edycja specjalna) doczekała się nowych wersji kolorystycznych, które chyba na stałe zagoszczą w ofercie Certiny.

 

https://www.certina.com/pl-pl/watch/ds-1-big-date-powermatic-80/c0294261104100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spacer.png

 

Nie wiem dlaczego, ale jakość jest beznadziejna. Po kliknięciu w obrazek jest lepiej.

Edytowane przez kadu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dlugich przemysleniach, zwrotach akcji oraz wahaniach dotarl:

 

IMG_1711.thumb.JPG.db08ab8ffca483be1a383a74a0993256.JPG

 

IMG_1718.thumb.JPG.961d40f5247ae76086c94904e3f3a281.JPG

 

Super pozytywne zaskoczenie- swietnie siadl na rece, sekundnik trafia calkiem niezle w indeksy.

Rozmiar idealny, bardzo ladnie wykonany, luma niezla, dokladnie to czego szukalem, w ten cenie grzech bylo nie brac :)

 

Ciesze sie, ze ostatecznie nie zdecydowalem sie na DS Action...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niecałe 2 lata temu miałem podobny dylemat, czyli DS-2 czy DS Action, tyle że u mnie skończyło się na DS1 z małą sekundą 😉 Najważniejsze że przypasowała 🙂

 

20200729_193656.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bransoleta fajniejsza w tym twoim, tu jest szerokie polerowane środkowe ogniwo - będzie magnesem na rysy.

Szczotkowanie praktyczniejsze ale co tam, będę zbierał blizny wojenne, jak coś to przepoleruję na satynę i tyle.

 

Swoją drogą jestem pod wrażeniem - zegarek solidnie poskładany, bransoleta ma pełne end linki chyba nawet.

Do tej pory jakoś nie zwracałem uwagi na Certinę a szkoda, naprawdę fajne zegarki, do tego dość rozsądnie wycenione.

Szukałem solidnego i wytrzymałego EDC, patrzyłem na wiele modeli i nagle skończyło się na DS-2, najlepsze co mogłem zrobić.

 

Jeśli ktoś patrzy na ten model i się zastanawia - polecam z czystym sumieniem!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni minęło a DS-2 już chyba ze cztery dni na łapie, z czego trzy z rzędu, co u mnie się po prostu nie zdarza.

Bardzo dobry rozmiar, na mój 18-18,5 cm nadgarstek idealny, koperta świetnie siedzi na ręce, mimo upałów wygodny sikor.

Luma trzyma nieźle, zegarek od momentu ustawienia trzyma czas co do sekundy, obłęd - oby tylko tak dalej.

Jak musze na szybko coś rano wziąć to nie musze nakręcać i ustawiać tylko siup i lecę dalej, przekonuję się do kwarców.


Aha, trafia w indeksy :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.