Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
armageddon10

Klub Miłośników Zegarków Certina

Rekomendowane odpowiedzi

Kolezanki i koledzy, ma ktos Certine DS Action Diver w wersji limitowanej Sea Turtle Conservancy? Jakies wrazenia, najlepiej dla wersji na gumie?

 

c0324071105110_2018.06.14_sm-1545057935-spacer.png

 

Wydaje sie byc fajnym zegarkiem z dodatkowym plusem w postaci zbierania funduszy na szczytny cel, plus nie mam jeszcze zegarka na gumie wiec pytam jak sie takowe nosi :)

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam DS Action Diver na gumie w wersji nielimitowanej. Różnice są nieznaczne, limitka ma turkusowy sekundnik (moja Certina ma zielony) , inny grawer na deklu (moim zdaniem brzydszy) i inne pudełko.

 

Co do zbierania pieniędzy na szczytny cel, to trochę lipa, bo za ten szczytny cel placi kupujący. 

 

Jeśli chodzi o sam zegarek, to ja jestem z niego bardzo zadowolony; jest bardzo doklany, dobrze uklada się na ręku i cieszy oko za każdym razem, kiedy na niego spojrzę.

Osobiście bardzo nie lubię bransolet, więc tylko wersja na gumie wchodziła w grę.

Po półrocznym codziennym noszeniu na gumie nie widać absolutnie żadnych śladów używania.

 

Edytowane przez Karakal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja nie mam problemu z zapłaceniem, jest to jasne od początku a seria jest limitowana.

Jak duży masz nadgarstek, wrzucisz foto nadgarstkowe jeśli nie jest to nie problemem?

Jak się nosi ta guma? Teraz dość gorąco jest wiec się zastanawiam co i jak bo nigdy nie miałem.

Przerabiałem paski skórzane, nylonowe, bransolety ale nie gumę, do walacyjniaka jednak pasuje jak nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Guma to właściwie nie tyle pasek gumowy co "gumowa bransoleta" z takim samym zapięciem jak bransoleta tradycyjna (ze sprytną przedłużką na piankę). Guma jest dość gruba, ale elastyczna, dzięki czemu dobrze dopasowuje się do nadgarstka. Przedluzka na piankę pozwala na szybką zmianę obwodu paska, gdy użytkownik zechce miec nagle nieco więcej luzu.

Przy panujących ostatnio temperaturach ręka pod gumą się poci, ale dzięki przedlużce na piankę mozna szybko całość poluźnić i opłukać pod bieżącą wodą. Na lato jest to o wiele lepsze rozwiązanie niż pasek skórzany czy nylonowy.

Zegarek posiadam nieco ponad pół roku i na gumie nie dostrzegam śladów zużycia.

 

Jeśli chdzi o limitkę, to jest ona moim zdaniem brzydsza od wersji podstawowej, co jest oczywiście kwestią gustu i do tego droższa, co akurat jest logiczne, bo to limitka.

 

Załączam robione na szybko zdjęcie nadgarstkowe, niestety nie jestem chwilowo w stanie podać obwodu nadgarstka bo jestem na urlopie i nie mam czym go zmierzyć.

 

20200811_231716.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetnie się prezentuje, kurczę może faktycznie ta guma to niezła opcja?
 

Gratuluję zegarka, dziękuję za pomoc i spokojnego urlopu życzę :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki.

Kupujac zegarek bylem nieco zaskoczony tą gumą bo spodziewałem się typowego gumowego paska, takiego jak np. w Seiko Monster.  Jednak bardzo szybko się do niej przyzwyczaiłem i jestem naprawdę zadowolony.

Guma ma wg mnie jedną wadę: zegarek mozna odłożyć na noc tylko koronką do dołu albo koronką do góry, ewentualnie jeszcze szkłem do dołu. Nie da się odłożyć zegarka np. szkłem do góry.

Edytowane przez Karakal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do kolekcji dołączyła trochę większa vintage Certinka, na kliszę :)
Jeszcze wypada nauczyć się toto obsługiwać :P Póki co świetnie nadaje się do zdjęć, lecz jako rekwizyt ;)

certinki.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaki WR

 

Nie wiem czy tam ma się w ogóle co popsuć w wodzie Według opowieści taty można z takimi bezpiecznie pływać, aczkolwiek nie wiem czy się zdecyduję na taką przyjemność :D

 

Widzę, że będzie problem z doborem paska

Jest w zestawie eleganckie skórzane etui nawet z oryginalną koronką default_biggrin.png

 

b2df81c5ba143a55da05a2116b450aae.jpg&key=3520bd9c1106c0b83711f601276cbfe37c909031a23aea615666a595c8d62c3f

 

2c3ad16b858fb701ec784be42a0a2cf8.jpg&key=5faafee8004e0a6b818da5eb14fa2d4fe671864f02ce1b34cf7fba01d2d00b6f

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kurde, sygnowana nawet chyba - znaczy oryginał :P

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, cordi7 napisał:

O kurde, sygnowana nawet chyba - znaczy oryginał :P

 

No wiadooomo, przecież jakiegoś badziewia bym nie kupowała :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba podbić, bo takie fajne zegarki a tu cisza...

20200830_161050.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prezent od chłopaka - nieużywana Certinka elektromechanik :)

 

IMG_20200925_151253.thumb.jpg.594ceeacebd8d7eb5caa42b2da6390b9.jpg

 

Ciekawostką jest, że logo na koronce i klamerce to nie jest standardowe Certinowe logo tylko takie zwykłe drukowane C bez okrągłej obwódki (i nie wygląda jak Cyma bo nie ma kropki w środku). Mimo wszystko nie wygląda to nieoryginalnie. Podejrzewam, że Certina zleciła wykonanie niektórych części tego zegarka komuś innemu, mogło to być z racji tego, że mechanizm nie jest produkcji Certiny. Spotkaliście się z takim logiem wcześniej?

 

IMG_20200925_152641.thumb.jpg.a49bd5c01a7ae618e8b38a66c4006fa1.jpg

 

IMG_20200925_152514.thumb.jpg.20597e050fd91fd6d66f39b0399fd3dd.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie post reklamowy ale co tam 😂

 

2 miesiące od zakupu i ustawienia DS-2 trzyma czas co do sekundy.

Chyba faktycznie mogli czuć się uprawnieni do nazwy ‚Precidrive’ :)

 

Miesiac miodowy trwa, jeden z najfajniejszych zegarków, jakie kiedykolwiek kupiłem.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć!
Od lutego 2019 jestem posiadaczem Certiny DS 1 Powermatic 80 z certyfikatem COSC. Na początku przez kilka miesięcy nosiłem ten zegarek praktycznie codziennie, odchyłka dobowa była mniej więcej na poziomie +4, +5 sekund. Od dłuższego czasu (od ok. roku) zegarek leży w szufladzie. Ostatnio nosiłem go kilka razy i sprawdziłem, że aktualnie odchyłka wynosi już około + 16 sekund. Czym to może być spowodowane? Przyznam się, że nosząc go wcześniej zdarzało mi się dokręcać go koronką, szczególnie przed weekendem, tak, żeby się nie zatrzymał i można go było założyć w poniedziałek, robiłem mniej więcej 15- 20 obrotów koronką, czy działanie to mogło doprowadzić do jakiegoś uszkodzenia naciągu? 5b868e1b0c2fa543e805631999931f65.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo wymaga regulacji albo się namagnesował.


https://www.youtube.com/watch?v=-ODu91ZUeVIiagnij

 


Ściągnij apkę „Lepsi” (darmowa) i sprawdź, jak coś to zegarmistrz ci zdemagnetyzuje za kilka pln.

Alternatywnie możesz kupić demagnetyzer (10-15€ na Amazonie) i sam to sobie zrobić w razie potrzeby.


Dokręcenie nie powinno mieć wpływu na dokładność chodu, na twoim miejscu tego bym jednak nie robił.

Jak stanie - delikatnie poobracać zeby ruszył i na rękę, sam się nakręci. Jak nakręcać - to nie za dużo i delikatnie / powoli.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro zegarek leżał tyle czasu w szufladzie, to nic dziwnego że chodzi inaczej niż przedtem. Żeby zegarek chodził dobrze musi być użytkowany regularnie. Ja bym na Twoim miejscu ponosiła przez jakiś czas, dla mu ze dwa tygodnie na rozruszanie, i zobaczyła czy się coś nie poprawiło. Zmiana dokładności o 10 sekund raczej nie wskazuje na namagnetyzowanie, odchyłka byłaby znacznie większa. Moim zdaniem taka odchyłka nie powinna jeszcze specjalnie sprawiać problemu i bym się nie przejmowała, ale gdybyś zaniósł do jakiegoś zegarmistrza to będzie mógł to wyregulować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez rok leżał w szufladzie nieużywany? W ogóle? Jak długo go teraz nosisz?

Bo jeśli kilka dni to po roku leżenia faktycznie mogl się zastać i trzeba go rozruszać.

Szuflada w miejscu bezpiecznym, daleko od głośników, routera wifi, komórek itp.?

Jesli po 3-4 tygodniach noszenia odchyłka się nie zmieni sprawdź apką namagnesowanie bo to szybko i łatwo.

Gdyby nie był namagnesowany to pozostaje zaniesienie na regulację chodu do zegarmistrza.

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za podpowiedzi, ponoszę go teraz częściej, nie będę dokręcał koronką.
Zegarek leżał z dala (tzn. co najmniej 2m) od wszelkiej elektroniki, a przestałem go nosić, bo uznałem, że pasuje bardziej do eleganckiego ubioru, a do takiego codziennego częściej noszę Certinę DS Action Diver Titanium na gumie i Victorinoxa Mavericka na bransolecie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokup bransoletę (z tego co kojarzę, to ten model występował w takiej wersji) - na kajdanie będzie o wiele bardziej casualowy, pasek możesz wrzucać jak będziesz potrzebował czegoś bardziej oficjalnego :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę te 10 sek. robi różnicę?

Nosić i nie marudzić 😝 

A Olcia dobrze prawie bo jeśli byłby namagnesowany to zapitalałby co najmniej z 2 minuty do przodu ☺️ 

Ja kupiłem demagnetyzer na alle. za ok 50 zł. i jak się okazało to prawie wszystkie moje zegarki były w mniejszym lub większym stopniu namagnesowane ale żaden z tego powodu nie spieszył.

Żeby się włos skleił to musi być już mocno namagnesowany 🤔

 

Jak masz jakiś kompas to sprawdź sam czy potrzebujesz w ogóle demagnetyzer lub wizyty u zegarmajstra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.