Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
armageddon10

Klub Miłośników Zegarków Certina

Rekomendowane odpowiedzi

Nie dalej jak przedwczoraj demagnetyzowalem Deep Blue żony, robił 20-25s na dobę, teraz ok. 6-7s

 

Po roku leżenia może potrzebuje rozruszania po prostu, jeśli nie to jak pisałem apka jest darmowa i warto sprawdzić zanim trafi do zegarmistrza na regulację (ja lubię dłubać przy swoich zegarkach).

 

PS. COSC zobowiązuje a i Powermatic powinien być dokładniejszy. :)

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 sekund na dobę, a nawet więcej nie robi mi problemu, wystarczy, że co kilka dni odciągnę koronkę, policzę do 30 i wcisnę ją z powrotem na miejsce :)
Bardziej mi chodzi o to, że to COSC i wymagałbym od niego większej precyzji :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, wanderer1975 napisał:

 

Gratulacje, naprawdę ładny zegarek. Dobrze wygląda na tym meshu😊

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, Balansujący Na Osi napisał:

Pasek ciemny brąz będzie ładniejszy. 

Jeśli brans to nie mesh, coś grubszego da lepszy efekt ale wiadomo, co się komu podoba.

Taki?

IMG_20201006_163718.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie duzo lepiej ale ja nie przepadam za meshami wiec jestem mocno subiektywny. Nie bylo zle ale na paski fajniej.

Z racji na mocno sportowy charakter ja bym sie zastanawial moze nad jakims w stylu Hirsch z serii Performance z podszyciem gumowym:

 

https://www.hirschstraps.com/collections/hirsch-performance-straps/products/hirsch-andy-alligator-embossed-performance-watch-strap-in-black-blue-0928028050

 

W/w jest caly czarny ale sa wersje z akcentami kolorowymi w postaci przeszyc, IMO fajnie by to moglo siasc.

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

18 minut temu, cordi7 napisał:

Jak dla mnie duzo lepiej ale ja nie przepadam za meshami wiec jestem mocno subiektywny. Nie bylo zle ale na paski fajniej.

Z racji na mocno sportowy charakter ja bym sie zastanawial moze nad jakims w stylu Hirsch z serii Performance z podszyciem gumowym:

 

https://www.hirschstraps.com/collections/hirsch-performance-straps/products/hirsch-andy-alligator-embossed-performance-watch-strap-in-black-blue-0928028050

 

W/w jest caly czarny ale sa wersje z akcentami kolorowymi w postaci przeszyc, IMO fajnie by to moglo siasc.

Dzięki za link.Dosyc ciekawe,ale jakoś cena lekko zaporowa(wobec ceny zegara).Znając siebie będę Cytrynkę nosił też na żaglach,rybach,kajakach itp..Guma raczej passe?

 

18 minut temu, cordi7 napisał:

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, wanderer1975 napisał:

Dzięki za link.Dosyc ciekawe,ale jakoś cena lekko zaporowa(wobec ceny zegara).Znając siebie będę Cytrynkę nosił też na żaglach,rybach,kajakach itp..Guma raczej passe?

 

Tam jest skora z gory a guma od dolu ale w sytuacji, w jakiej zamierzasz nosic to guma / silikon albo podgumowany canvas chyba sprawdzi sie najlepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, cordi7 napisał:

 

Tam jest skora z gory a guma od dolu ale w sytuacji, w jakiej zamierzasz nosic to guma / silikon albo podgumowany canvas chyba sprawdzi sie najlepiej.

Dzięki.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jakiego zegarka ci brakuje, jakie już masz.

Jak dla mnie czarny ale to dla mnie kierując się wyglądem tylko tego modelu (mam kilka czarnych zegarków i kilka niebieskich też się znajdzie) ale rzeczywiście obydwa ładne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, laguna napisał:

Koledzy, pomóżcie, którą brać? Na żywo jedna ładniejsza od drugiej...

 

 

Zdecydowanie czarny. Szkoda tylko, że do tych nowych PH200 montują przeszklone dekle. Mogli zostawić te z wyrzeźbionym żółwiem z pierwszej wersji.


Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.10.2020 o 22:47, laguna napisał:

Koledzy, pomóżcie, którą brać? Na żywo jedna ładniejsza od drugiej...

 

7.jpg

78590.jpg

Ja bym wybrał z czarną tarczą, bardziej uniwersalny diver

W dniu 20.05.2020 o 17:33, solti napisał:

Coraz bardziej ją lubię?

certina2.jpg

Nie wiem czy to kwestia zdjęcia czy ustawienia kolorów monitora, ale te niebieskie wskazówki są zabójcze, pięknie całość wygląda, gratuluję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jarecki74, a jak jest z trudnością tego zegarka? Kiedyś się przymierzalem bo mi się bardzo podoba i zrezygnowałem. Wiem że ten mechanizm musi swój rozmiar mieć ale jak się to nosi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.10.2020 o 00:32, Jogi napisał:

 

Zdecydowanie czarny. Szkoda tylko, że do tych nowych PH200 montują przeszklone dekle. Mogli zostawić te z wyrzeźbionym żółwiem z pierwszej wersji.

Ja wole przeszklony dekiel choć zólw też ładnie wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Miłosz Pakulski napisał:

Ja wole przeszklony dekiel choć zólw też ładnie wygląda.

 

Gdyby pod deklem był pięknie zdobiony mechanizm, będący obrazem kunsztu zegarmistrzowskiego, to też bym wolał przeszklony dekiel. ;)

Jednak widok jednego z najpopularniejszych współczesnych mechanizmów, w wersji totalnie surowej, nie jest czymś, co cieszy moje oczy. :P


Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Jogi napisał:

 

Gdyby pod deklem był pięknie zdobiony mechanizm, będący obrazem kunsztu zegarmistrzowskiego, to też bym wolał przeszklony dekiel. ;)

Jednak widok jednego z najpopularniejszych współczesnych mechanizmów, w wersji totalnie surowej, nie jest czymś, co cieszy moje oczy. :P

Każdy ma inny gust.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do nurka mi osobiscie pasuje jakos bardziej pelny dekiel ale szczerze? Tak czy tak jak nosisz na reku to nie widac mechanizmu :) Jesli nie musze doplacac za szklo na deklu to nie robi mi roznicy.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Cytryniarzy.
Chodzi mi po głowie Certina DS Podium Square Automatic (bez chrono), jako sztuka do bardziej formalnego stroju.
Czy ktoś tutaj posiada taki zegarek i mógłby zrobić zdjęcia na ręce ?


Time matters

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.