Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
armageddon10

Klub Miłośników Zegarków Certina

Rekomendowane odpowiedzi

Fajna czyżby NOS bo widzę pudełka w tle 😁. Nie wiedziałem że damki nie mają sekundowej, kształt jak DS2. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Fajna czyżby NOS bo widzę pudełka w tle . Nie wiedziałem że damki nie mają sekundowej, kształt jak DS2. 
To jest DS2 w wersji damskiej. Nie było damki w wersji męskiego DS pierwszej generacji, więc damki nie były oznaczone dwójką, skoro nie było jedynki

W damkach w automacie nie było sekundnika a w maunalu jest sekundnik. Trochę to denerwujące, bo nie widać czy już automat wystraczajaco nakręcił, a koperta jest tak szczelna że nie słychać tykania :/
Jeszcze z różnic między damkami a męskimi to w damkach jest jeden rodzaj dekielka dla obu rodzajów naciągu. W męskich w przypadku automatu wokół żółwia są fale, w damkach obie wersje mają płaski dekiel wokół żółwia.

Pudełka są od innych zegarków default_smile.png
Mam trochę bzika na punkcie Certiny

0f50dd536569e299ecc3fede6e1083eb.jpg&key=7bf4e3a7a638cd34d7a911a80b99a7a668dc862088c9376aca815b8a19533397

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Olciakk napisał:

To jest DS2 w wersji damskiej. Nie było damki w wersji męskiego DS pierwszej generacji, więc damki nie były oznaczone dwójką, skoro nie było jedynki emoji14.png

W damkach w automacie nie było sekundnika a w maunalu jest sekundnik. Trochę to denerwujące, bo nie widać czy już automat wystraczajaco nakręcił, a koperta jest tak szczelna że nie słychać tykania 😕
Jeszcze z różnic między damkami a męskimi to w damkach jest jeden rodzaj dekielka dla obu rodzajów naciągu. W męskich w przypadku automatu wokół żółwia są fale, w damkach obie wersje mają płaski dekiel wokół żółwia.

Pudełka są od innych zegarków default_smile.png
Mam trochę bzika na punkcie Certiny

 

Dzięki za info, Certinowa wariatko 😁 fajna kolekcja, ale dziwię się czemu w wersji dali nie dali DS2 w oznaczeniu czyżby dlatego że to pierwsza damka z linii DS jak mówisz? 

Co do sekundnika to przerabiałem parę zegarków bez niego i to nie dla mnie, jakiś ruch musi być na tarczy 😁

Edytowane przez lobo82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, lobo82 napisał:

Dzięki za info, Certinowa wariatko 😁 fajna kolekcja, ale dziwię się czemu w wersji dali nie dali DS2 w oznaczeniu czyżby dlatego że to pierwsza damka z linii DS jak mówisz? 

Co do sekundnika to przerabiałem parę zegarków bez niego i to nie dla mnie, jakiś ruch musi być na tarczy 😁

 

Data raz na dobe przeskoczy :D A na powaznie - az tak mnie nie rusza (Intra Matic ma to samo), gorzej jak nie slychac tykania bo trzeba siedziec i patrzec czy sie wskazowki ruszaja...

 

@Olciakk piekna kolekcja, gratuluje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



Dzięki za info, Certinowa wariatko fajna kolekcja, ale dziwię się czemu w wersji dali nie dali DS2 w oznaczeniu czyżby dlatego że to pierwsza damka z linii DS jak mówisz? 
Co do sekundnika to przerabiałem parę zegarków bez niego i to nie dla mnie, jakiś ruch musi być na tarczy


Tak myślę, po co pisać 2 skoro nie było 1 :)

 
Data raz na dobe przeskoczy  A na powaznie - az tak mnie nie rusza (Intra Matic ma to samo), gorzej jak nie slychac tykania bo trzeba siedziec i patrzec czy sie wskazowki ruszaja...
 
[mention=91423]Olciakk[/mention] piekna kolekcja, gratuluje!


Dziękuję! :) Oj tam zaraz siedzieć i patrzeć, można zapamiętać pozycję wskazówki minutowej, wypić kawę i sprawdzić znowu po co się zaraz spieszyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spotkaliście się kiedyś z mechanizmem 410 jeszcze sygnowanym jako Grana KF410? 
Zegar to vainqueur z 51 roku. 
Zwiększa to jego wartość czy raczej świadczy o składaku?

2FC233C2-34DF-4B41-9826-459BEC1BC607.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


Spotkaliście się kiedyś z mechanizmem 410 jeszcze sygnowanym jako Grana KF410? 
Zegar to vainqueur z 51 roku. 
Zwiększa to jego wartość czy raczej świadczy o składaku?


W starszych Certinach są często mechanizmy KF, co prawda sygnowania Grana nie widziałam jeszcze, ale myślę że to może nie być składak tylko po prostu model produkowany wcześniej jako Grana a później zmieniony na Certina. Co do wartości to myślę że specjalnej różnicy nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwólcie, że się zamelduję ze swoją de-eską:)

 

IMG_20201201_185200.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu ‎08‎.‎10‎.‎2020 o 10:57, cordi7 napisał:

.....Z racji na mocno sportowy charakter ja bym sie zastanawial moze nad jakims w stylu Hirsch z serii Performance z podszyciem gumowym....

To może Hirsch Carbon?

U siebie dobrałem kolor przeszycia do wskazówki chronografu.

certina.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyżby na strychu w poszukiwaniu skarbów?😉

DS będzie drugim edc, w trochę mocniejszym wydaniu😀

 

IMG_20201202_172654.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Carrot napisał:

Czyżby na strychu w poszukiwaniu skarbów?😉

Tak... znalazłem go na strychu, prawdopodobnie jest w mojej rodzinie od kilku pokoleń. Czy on może być oryginalny? Jest to pamiątka rodzinna i nigdy jej nie sprzedam, ale jakbym jednak chciał sprzedać, to ile mogę za niego dostać? Z góry dziękuję za pomoc😜

A tak ciut poważniej, to jak dobrze rozejrzę się po swoim domu, to mam wrażenie, że on w całości stanowi strych. Tu zdezelowana, niedokładnie pomalowana decha, tam jakaś stara cegła, gdzie indziej jakieś rozpadające się skrzynie, a na dodatek w salonie stoi SHL😉 patologia🙃🙃🙃

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, rafalmosty napisał:

Tak... znalazłem go na strychu, prawdopodobnie jest w mojej rodzinie od kilku pokoleń. Czy on może być oryginalny? Jest to pamiątka rodzinna i nigdy jej nie sprzedam, ale jakbym jednak chciał sprzedać, to ile mogę za niego dostać?

Gdzieś już takie teksty widziałam:lol:

Co do staroci, to mają swój urok, klimat i charakter:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Certina DS Chronograph Automatic C038.462.16.037.00
 

5D11876E-E472-4282-A0FD-6F3066DDB63F.jpeg.3569121caaf82eb77a4cf198842b7a43.jpeg
 

9605242B-F9F3-443A-979B-C9A3BEFCC1BA.thumb.jpeg.e9cd3ce41c5f4e98b4bff2e210f710df.jpeg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie jakie L2L ma Certina DS Action 41 w wersji bez nurkowego bezela?


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, fanfar19 napisał:

Czy ktoś wie jakie L2L ma Certina DS Action 41 w wersji bez nurkowego bezela?


Jeśli pytasz o poniższy model:

 

D3DEED12-8225-4A54-BE72-B6ED86B2D6C5.jpeg.5170e634c9d4521cb97a9550c50c7748.jpeg

 

to wg WUS:

 

Watch is 41mm wide, has a 20mm lug width, 12mm case height and 48mm Lug to Lug. Sapphire crystal with under coated AR. Screw down crown, 200mm WR

 

... aczkolwiek z tego co pamietam jak przymierzałem się AD podawał mi więcej, 48,5 czy 48,8 mm.

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, o ten model mi chodziło. Widać, że jednak trzeba przymierzyć.

Dzięki.

@cordi7a co było nie tak, że zrezygnowałeś? Bo wnoszę, że zrezygnowałeś.

Edytowane przez fanfar19

"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@fanfar19 u mnie ostatecznie stanęło ma DS-2, bardziej mi jako EDC podpasowal. Nie ma COSC ale nadal jako HAQ ma +/- 5s rocznie.

 

3D94D3DF-F802-4A84-A000-58B4757961CE.jpeg.1ef5ea0d4ffaf38546476e270aaf6162.jpeg
 

B74F9818-4F16-4071-B8C3-0CA69F061E36.jpeg.08d46bbd94f0ecbd570e6b0e5d9b0b53.jpeg

 

76FE25A3-9E11-4267-B6DB-BBB4DA2AB5C3.jpeg.cfa7b0a29a29a46ca16012fb96c6aae5.jpeg

 

57C03686-FD29-47CD-B40E-8DD298C1BB7B.jpeg.45de914e35f036de8277163a1af057eb.jpeg

 

ABE95650-A463-416D-8E18-EE1BD7FF5A42.jpeg.fbc4b34aa8d5c857453c53eb86952a87.jpeg
 

098E9E8A-0DA3-40FA-A52D-A76A4016B492.jpeg.697c3a5164358b0b7ffe9b8e3175ffaf.jpeg


Obydwa fajne, DS Action wyglada masywniej i jest bardziej w klimatach tool watcha.

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna, podobają się bardzo. Jak przechodzę przez galerie, to zawsze przystanę popatrzeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.