Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
armageddon10

Klub Miłośników Zegarków Certina

Rekomendowane odpowiedzi

25 minut temu, MieszkoMieszko napisał:

Doszukałem się że mechanizm C07.111 nie ma nivachronu a C07.611 go posiada?

Czy są może jeszcze jakieś inne wersje?

Na pewno z Nivachronem jest C07.651. Według strony Certiny, ich nowy diver - DS Action 38 mm - jest wyposażony w mechanizm C07.611 i również ma sprężynę Nivachron.

 

  

51 minut temu, basil napisał:

Kusi mnie Certina Action jak nizej kwarc, precidrive.

Mam pytania:

- jak daje radę luma w tym zegarku  w porównaniu do np Seiko

- czy rzeczywiście ten mechanizm jest tak precyzyjny jak podaja ( kilka/ kilkanaście sek na rok) ?

 
DS ACTION
Nr referencyjny: C032.851.16.057.01

 

Około 3:30 pokazana jest luma.

 

 

Edytowane przez Jogi

Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, MieszkoMieszko napisał:

c07.611 to ten sam używany w DS PH200m oraz DS super Ph500m?

W nowych PH200 (tych z ceramiczną wkładką bezela) i w PH500 tak. W pierwszej współczesnej wersji PH200 był C07.111.

Edytowane przez Jogi

Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.01.2021 o 14:39, Krygo napisał:

Moja czwarta Certina i czwarta do której nie można się przyczepić. Bez niedociągnięć, zawsze punktualne. Z tego co miałem chyba jedyna marka jaka mnie nigdy nie zawiodła. 10 dni z czego połowa w pudełku i +3 sekundy. 

 

QufkQUD.jpg

Fajny ten DS. 

Swoja droga odchyłka tylko 3 s, to świetny wynik. 

Ja obserwuje swoja nową  DS PH200, to widzę odchyłkę ponad 10s/dobę. Hmmm, czy coś z tym robić?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię, że skaczę ze szczęścia przy takich odchyłkach, ale to totalnie w normie i nic bym nie ruszał. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego do niego wróciłem ;) Szukam tylko ori bransy, bo moja jest od... Citizena 😅

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Chorwat napisał:

Dlatego do niego wróciłem ;) Szukam tylko ori bransy, bo moja jest od... Citizena 😅

Gratuluję, czyli zgarnąłeś tego z OLX'a z odchyłką 30s/dobę ;)

Nowa oryginalna bransoleta jest do kupienia za niecałe 500 zł.

Edytowane przez tommly

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tych zegarków jest tak mało na rynku, że nie ma co wybrzydzać. Szczególnie w takiej cenie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Chorwat napisał:

Tak, tych zegarków jest tak mało na rynku, że nie ma co wybrzydzać. Szczególnie w takiej cenie ;)

Cena była ok, też rozmawiałem z Panem i gdyby nie ta odchyłka, to może bym się na nią skusił, a tak wziąłem Powermatica z ori bransą 😜


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też fajny :) Jak ci się bransa znudzi, to ślij do mnie (chyba podpasuje?) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie poszukuje bransolety do tego modelu: certina ds podium c001.407.16.087.00
Wiecie może czy jest gdzieś dostępna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie poszukuje bransolety do tego modelu: certina ds podium c001.407.16.087.00
Wiecie może czy jest gdzieś dostępna?
To bransoleta 19mm, zerknij i zapytaj może tutaj, mają spory wybór
https://www.kraina-czasu.pl/produkty/paski/paski-certina,2,29068
i tutaj:
https://www.maxtime.pl/oryginalna-bransoleta-stalowa-do-certina-ds-podium-c001-410-11-szerokosc-19-mm.html
a jak nie, to pozostanie Ci Doliński.

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mnie się nie podoba. Nic...


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widzi mi się, wygląda jak tani chińczyk z Ali...

Edytowane przez TRobert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała coś

Ja myślę pomiędzy DS4 day date a small second. I w dodatku nie wiem czy czarna czy biała?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmiarowo może i fajna, ale nie w takich kolorach... 👎

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie mój zegarek.. to jedno z pierwszych real photo tego modelu, ale byłem ciekawy waszej opinii.

Rozmiar jest właśnie największym plusem tego zegarka, bo zwykła ds action diver była po prostu trochę zbyt masywna na mniejsze nadgarstki.

A co do koloru. Myślę, że na żywo może tylko zyskać. Wszak nie każdy zegarek musi być srebrny, dla tradycjonalistów dostępna jest też wersja klasyczna z niebieską tarczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To bransoleta 19mm, zerknij i zapytaj może tutaj, mają spory wybór
https://www.kraina-czasu.pl/produkty/paski/paski-certina,2,29068
i tutaj:
https://www.maxtime.pl/oryginalna-bransoleta-stalowa-do-certina-ds-podium-c001-410-11-szerokosc-19-mm.html
a jak nie, to pozostanie Ci Doliński.
Dzięki Ci bardzo za podpowiedzi. :-) Napisałem też do innych sklepów i otrzymałem odpowiedź zzegarek.net i tam sprowadzą mi ją w ok.2-3 tygodnie. Cena wydaje się być lepsza bo 519PLN.
To nie mój zegarek.. to jedno z pierwszych real photo tego modelu, ale byłem ciekawy waszej opinii.

Rozmiar jest właśnie największym plusem tego zegarka, bo zwykła ds action diver była po prostu trochę zbyt masywna na mniejsze nadgarstki.

A co do koloru. Myślę, że na żywo może tylko zyskać. Wszak nie każdy zegarek musi być srebrny, dla tradycjonalistów dostępna jest też wersja klasyczna z niebieską tarczą.

Nie wiem czy akurat czarna tarcza mi tu pasuje... Może gdyby bezel był czarny a tarczą zielona?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet ładna ta dupka, porównując do AT, Cytryna naprawdę nie ma się czego wstydzić ;)

IMG_2646p.jpg


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.