Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
armageddon10

Klub Miłośników Zegarków Certina

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę mi się już znudził ciemny brązowy pasek, więc zamówiłem bransoletę, wydaje mi się, że zegarek będzie bardziej „uniwersalny”. Na bransoletę poczekam około miesiąca, więc w międzyczasie założyłem jasny brąz, co prawda od Alpiny, ale według mnie pasuje :)
bf4572e7c22f74ccc3196de3c9cc9ea8.jpg
e3d238ab4eb3be996a8514e2bbbf16ee.jpg
9b224eab80b6ff5d66b5afccefc5e81c.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do głosowania, Certinę też mamy🙂

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo podoba mi się obecna kolekcja DS-1, ale mam wątpliwości odnośnie stosowanej w nich wersji Powermatica. Znalazłem informacje o trzech wersjach tego mechanizmu:

 

C07.1XX; these have a synthetic escapement.
C07.6XX; these have a regular escapement.
C07.8XX; these have a silicon hair spring.

 

Która z powyższych wersji stosowana jest w serii DS-1? Z informacji na stronie Certiny wynika, że jest to wersja 6XX. Jednakże w innych źródłach znalazłem również informacje, że syntentyczne materiały posiadają wszystkie Powermatici na 23 klejnotach - a z informacji na deklach DS-1 wynika, że są to właśnie mechanizmy z 23 rubinami. Czy ktoś jest w stanie orzec, czy w tych zegarkach stosują najtańsze wersje Powermatica?

 

Okropnie nie podoba mi się polityka tajemnicy otaczającej ten werk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, kz54 napisał(-a):

Według mnie pawermatic 80 to jednorazówki

 

image.png.6cf92fc4b0421e6abe592bbacc2cd129.png

 

A wg ETA SA da sie je serwisowac...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Powermatic 80 nie miałem do czynienia. Być może jest to zbyt nowy mechanizm, ale na razie nie słychać aby ktoś miał problemy, a jednorazówka to Swissmatic. Tymczasem u mnie tak:

IMG20210816174829 (2).jpg

Edytowane przez TRobert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie
W dniu 16.08.2021 o 17:00, kz54 napisał(-a):

Według mnie pawermatic 80 to jednorazówki

Uzasadnij

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.08.2021 o 13:19, wjtk123 napisał(-a):

Bardzo podoba mi się obecna kolekcja DS-1, ale mam wątpliwości odnośnie stosowanej w nich wersji Powermatica. Znalazłem informacje o trzech wersjach tego mechanizmu:

 

C07.1XX; these have a synthetic escapement.
C07.6XX; these have a regular escapement.
C07.8XX; these have a silicon hair spring.

 

Która z powyższych wersji stosowana jest w serii DS-1? Z informacji na stronie Certiny wynika, że jest to wersja 6XX. Jednakże w innych źródłach znalazłem również informacje, że syntentyczne materiały posiadają wszystkie Powermatici na 23 klejnotach - a z informacji na deklach DS-1 wynika, że są to właśnie mechanizmy z 23 rubinami. Czy ktoś jest w stanie orzec, czy w tych zegarkach stosują najtańsze wersje Powermatica?

 

Okropnie nie podoba mi się polityka tajemnicy otaczającej ten werk.

 

Tu gostek fajnie omawia wszystkie wersje Powermatica -->>

 

Względy praktyczne przemawiają na korzyść Powermatica, ale w dalszym ciągu nie podoba mi się ten werk... ;)
 


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.08.2021 o 17:00, kz54 napisał(-a):

Według mnie pawermatic 80 to jednorazówki

 

Albo pomyliłeś mechanizmy albo przesadzasz albo nie masz pojęcia o czym piszesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Walter_87 napisał(-a):

 

Tu gostek fajnie omawia wszystkie wersje Powermatica -->>

 

Względy praktyczne przemawiają na korzyść Powermatica, ale w dalszym ciągu nie podoba mi się ten werk... ;)
 

 

Kojarzę ten film, natomiast moja wątpliwość wynikła z analizowania innych źródeł zgodnie z którymi  Powermatic na 23 kamieniach zawsze ma plastikowy wychwyt, a tylko te na 25 mają wychwyt klasyczny (stąd te 2 dodatkowe kamienie). Jednocześnie są mechanizmy które mają 23 kamienie, a oznaczenie 6XX. I weź tu bądź mądry ;).

 

Natomiast pod jedną reklamą Certiny na FB, pośród komentarzy znalazłem stanowisko Certiny , zgodnie z którym plastikowy wychwyt nie współpracuje ze sprężyną Nivachron. Jeżeli więc zegarek ma takową, to na pewno nie ma plastikowego wychwytu, mimo 23 kamieni. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, wjtk123 napisał(-a):

Nowy nabytek i chyba przepustka do klubu ;).

 

Ładna sztuka 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich serdecznie  - chciałbym pokazać staruszka kwarcowego nie wiem czy stanowi przepustkę do klubu ale...próbuje :)  Jako że lubię Japończyki i to z dużą ilością tarczek i indeksików - to jednak postanowiłem także mieć jakieś zegareczki szwajcarskie  i tak się stało że Certina bardzo minie zainteresowała - nie ukrywał ze przeciągnął mnie do niej system DS oraz wzornictwo (np. jak poniższy staruszek) .  Także w nowszych zegarkach  technologia  Powermatic 80 oraz Precidrive.  Z czasem będę pewnie poszukiwał automatu ale zapewne będzie to używka w dobrym stanie - wszystko będzie zależne od możliwości finansowych :).  Po przeczytaniu całego wątku już troszeczkę rozjaśniło mi się co nieco w kwestii zegareczków Certina - chodź nadal pewnie będę mieć wiele pytań i liczę na Waszą pomoc. A to pierwszy kwarcowy staruszek :)  - bransoletka trochę za ciasna ale już będę zmawiać dodatkowe ogniwo oraz planuje wysłać do serwisu na mały przegląd i pierwsze moje pytanie - czy Kraina Czasu (tu byłby zrobiony mały serwis) - ktoś miał do czynienia z tym serwisem? jest jeszcze w Łodzi serwis Tempus ,  a może inny byście polecili ? dziękuję za ewentualne odpowiedzi (chodź zdaje sobie sprawę że większość ma nowe sztuki które co jakiś czas wymienia ale może ktoś coś wie o serwisach)  :

 

kop1.thumb.jpg.43c1bda86281b69a0e85553c9e0e2bcc.jpgkop2.thumb.jpg.647bd75db5e3b687d966813bef5d9f85.jpg

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystalem z Tempusa 3 czy 4 razy, 3 razy bylo super, raz przegapili cos przed wydaniem mi zegarka (odnawiali dla mnie stara Pobiede).

Chcieli poprawic w ramach rocznej gwarancji, ktorej udzielaja ale przyszedl Covid, nie mialem jak sie pojawic i zalatwialem finalna poprawke lokalnie.

Z odnawianiem zegarkow mam bardzo pozytywne doswiadczenia z p. Andrzejem Wojenka, poratowal mnie nawet raz wskazowkami do staruszka.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, cordi7 napisał(-a):

Korzystalem z Tempusa 3 czy 4 razy, 3 razy bylo super, raz przegapili cos przed wydaniem mi zegarka (odnawiali dla mnie stara Pobiede).

Chcieli poprawic w ramach rocznej gwarancji, ktorej udzielaja ale przyszedl Covid, nie mialem jak sie pojawic i zalatwialem finalna poprawke lokalnie.

Z odnawianiem zegarkow mam bardzo pozytywne doswiadczenia z p. Andrzejem Wojenka, poratowal mnie nawet raz wskazowkami do staruszka.

 

.. dzięki i za takie chodź informacje - to chyba jednak zostanę przy Krainie Czasu - bo tam już wstępnie rozmawiałem an ten temat i nawet ceny podane mam - ogólnie tak jak wszędzie z innymi markami :)  chodź w tym wątku wyczytałem ze Tempus posiada niezły sprzęt do serwisowania zegarków , chodź z drugiej strony i inne nie mogą mieć gorszego jak chcą być w branży !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.