Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
armageddon10

Klub Miłośników Zegarków Certina

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję.
 
Myślę że od kiedy na dolnej półce zastąpiły ją niskobudżetowe wynalazk SG i typu 2842 a na średniej  Soprod, STP i w sumie bardziej awaryjna Sellita. 

Mechanizmy 284x to żadna nowość.
Jeśli zaś chodzi o 2824, to po pierwsze trzeba pamiętać, że są różne wersje wykończenia. I o ile COSC czy TG można by uznać za wyższą-średnią półkę, to już podstawowe wersje, to solidna średnia póła. Jeśli byłoby inaczej, to jak zakwalifikować już choćby 2892, że o roleksowych/tudorowych czy Grand seikowych inhausach nie wspomnę :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, rafi napisał(-a):


Mechanizmy 284x to żadna nowość.
Jeśli zaś chodzi o 2824, to po pierwsze trzeba pamiętać, że są różne wersje wykończenia. I o ile COSC czy TG można by uznać za wyższą-średnią półkę, to już podstawowe wersje, to solidna średnia póła. Jeśli byłoby inaczej, to jak zakwalifikować już choćby 2892, że o roleksowych/tudorowych czy Grand seikowych inhausach nie wspomnę :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Oczywiście masz rację, chyba nieprecyzyjnie użyłem zwrotu wyższa półka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, cordi7 napisał(-a):

Informacje o 25-651 da się znaleźć ale o 65-651 już nie bardzo - ale żaden ze mnie ekspert od starych Certin :)

 

http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db.cgi?10&ranfft&2&2uswk&Certina_25_651

 

https://www.vintagecertinas.ch/de/kaliber/
 

 

Dziękuję, 

Najbardziej mnie myliły wszelkiej maści ogłoszenia, aukcje i oferty z Chrono24 gdzie ludzie wpisywali oznaczenie mechanizmu jako cal. 65-651. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Marcin Pawlak napisał(-a):

Jak już tak przy temacie mechanizmów jesteśmy. 

Od niemal roku jestem posiadaczem i nosicielem tejże Certiny Argonaut 280 Automatic:

3357191_CertinaArgonaut.thumb.jpg.b54a321e34fb0e4335e25d45f9e3bfde.jpg

 

Bardzo fajny i wdzięczny w noszeniu model, którego właścicielem stałem sie dość spontanicznie. Ot, wymieniłem się z jednym z forumowych kolegów. Ja mu Vratislavię a On mi tą Certinę. 

Natomiast ja nie o tym. 

To co mnie zastanawia, to jaki mechanizm w nim cyka. Osobiście nie otwierałem tego zegarka, bo łapy mam obie w wariance lewym i znając życie porysowałbym świetnie utrzymany zegarek. 

Natomiast gdy przeglądam ogłoszenia czy też opisy z różnych - głównie anglojęzycznych stron - to spotykam się z dwoma oznaczeniami mechanizmu jaki był użyty w tym zegarku. 

Jest to albo cal. 25-651 albo cal. 65-651. 

Czy koledzy orientują się o co tu może chodzić? Certina w latach 70-tych zmieniłaby oznaczenia swojego mechanizmu (a raczej całej linii) czy to są dwa różne werki? 

 

Bardzo ładny zegarek. Na pewno zainteresuje Cię ta strona "Movements - VintageCERTINAs" https://www.vintagecertinas.ch/en/movements-en/

Edytowane przez Antiquarius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Antiquarius napisał(-a):

Bardzo ładny zegarek. Na pewno zainteresuje Cię ta strona "Movements - VintageCERTINAs" https://www.vintagecertinas.ch/en/movements-en/

 

Dziękuję, zegarek trafił mi się w super stanie. To był mój pierwszy kontakt z zegarkami Vintage (nie licząc pasówki Mołnii). Nie będę ukrywał, że nie ostatni ale muszę się zaczaić na coś nie mniej ciekawego. 

 

A co do samej stronki to dzisiaj już wleciała u mnie do zakładek. Bardzo ciekawa! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Antiquarius napisał(-a):

Bardzo ładny zegarki. Na pewno zainteresuje Cię ta strona "Movements - VintageCERTINAs" https://www.vintagecertinas.ch/en/movements-en/

 Certiny to bardzo dobry kierunek.

Jakościowo zegarki z lat 60/ 70 to pierwsza liga popularnych szwajcarów i jak widać na stronie doskonale historie na miarę Rolexa Explorera ;). . Piękne mechanizmy, które można podziwiać do dzisiaj w doskonałej formie. I cenowo nadal dostępne.. 

 

No i Certina ma bardzo fajne limitacje ;)

 

 

IMG_20210926_132010391_HDR~2.jpg

Edytowane przez Antiquarius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Antiquarius napisał(-a):

 Certiny to bardzo dobry kierunek.

Jakościowo zegarki z lat 60/ 70 to pierwsza liga popularnych szwajcarów i jak widać na stronie doskonale historie na miarę Rolexa Explorera ;). . Piękne mechanizmy, które można podziwiać do dzisiaj w doskonałej formie. I cenowo nadal dostępne.. 

 

No i Certina ma bardzo fajne limitacje ;)

 

 

IMG_20210926_132010391_HDR~2.jpg

 

Na pewno nie będę się kłócił z opinią o Certinach z lat 60-tych i 70-tych. 

Kilka z nich miałem w ręku, zazwyczaj zachowane w dobrym, jak nie bardzo dobrym stanie. Te zegarki mogą się podobać i się podobają a tak jak pisałeś ich ceny na szczęście nie odleciały w kosmos. Dlatego myślę, że kiedyś jak się pojawi jakaś fajna okazja to jeszcze jedna Certina z tego okresu wpadnie do mojej skrzynki na zegarki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już chyba ostatni raz w tym sezonie na desce biorąc pod uwagę prognozy na przyszły tydzień.f543a3ab6164fb0ecd62ed82d92c8d74.jpg

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jest pierwszy na liście do rotacji ale parę razy już się 'uchylił" sprzedaży. Nawet raz już był wystawiony ale nie poszedł między ludzi i jakoś tak teraz mi brak motywacji. Chociaż sobie obiecałem, że coś muszę uwolnić z szuflady bo rzadko go noszę i ostatnio więcej leży niż chodzi. Jakby się trafił ktoś kto go weźmie to bym oddał, ale wystawić na aukcję jakoś nie mam woli.😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, cordi7 napisał(-a):

Bo to fajny sikor jest, szkoda oddawać :P

 

Ale wszystkich nie sposób nosić, a miejsce w szufladzie i kasa na nowe zakupy zawsze się przyda.😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby tak ale ... zapytaj zony, czy nosi wszystkie sukienki / buty / torebki :P

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, cordi7 napisał(-a):

Niby tak ale ... zapytaj zony, czy nosi wszystkie sukienki / buty / torebki :P

 

O. 

Muszę zapamiętać ten argument 😉


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, cordi7 napisał(-a):

Niby tak ale ... zapytaj zony, czy nosi wszystkie sukienki / buty / torebki :P

 

Dobre, dobre... Ale próbowałem, jednak cena zegarka i butów czy torebki jakoś nie jest zbieżna więc... "Your argument is invalid".😁 Takiego argumentu można było używać przy zakupie noża czy części rowerowych. Przy zegarku niestety nie. Co więcej można się wpuścić w kanał bo jak weźmie sobie do serca i będzie chciała wyrównać kwotowo to może być problem. Ja używam argumentu "Jeden kupiłem, inny sprzedam". I to w tej kolejności przekazu. Działa, ale w ograniczonym zakresie i trzeba używać tego argumentu uważnie.😁

Edytowane przez Krathor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.10.2021 o 18:18, rafalmosty napisał(-a):

😉

6C4550E8-176D-4A3D-8841-EBDAAAA4D2EA.jpeg

Ten ori pasek jest za mało sportowy ;). Wrzuć go na jakieś rally i zobaczysz jakiego nabierze wigoru :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Antiquarius napisał(-a):

Ten ori pasek jest za mało sportowy ;). Wrzuć go na jakieś rally i zobaczysz jakiego nabierze wigoru :)

Zgadzam się z Tobą w 100%😁 tylko z uwagi na to, że zegar ten obecnie wpada u mnie na nadgarstek może raz na miesiąc, zwyczajnie nie chcę mi się kombinować😉 to już mój 3 ori pasek, bo kiedyś nosiłem go częściej. Ciekawe, czy obecnie oprócz Ciebie i mnie, ktoś jeszcze na forum posiada Kubice?😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.