Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
armageddon10

Klub Miłośników Zegarków Certina

Rekomendowane odpowiedzi

Powiedzcie mi Koleżanki i Koledzy... czy nie odnosicie wrażenia że Certina jest jakoś tak traktowana jak... no niby swiss, ok, ale taka drugiej kategorii ? Mam Certinkę, jest perfect i w ogóle. Ale mam takie odczucie.

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Grygos napisał(-a):

Powiedzcie mi Koleżanki i Koledzy... czy nie odnosicie wrażenia że Certina jest jakoś tak traktowana jak... no niby swiss, ok, ale taka drugiej kategorii ? Mam Certinkę, jest perfect i w ogóle. Ale mam takie odczucie.

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka
 

Jest jak Tissot - całkiem porządne szwajcarskie zegarki, masówka w dobrej cenie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetne zegarki i piękna historia ale chyba wiem, o co chodzi - kwestia pozycjonowania marki przez Swatch Group.

Dla mnie odkrycie zeszłego roku odkąd posiadam DS-2. W tych pieniądzach świetnie wykonany i fajny zegarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie zasadnicze - przez kogo jest traktowana jak cytując klasyka "gorszy sort"? Forumowi guru się nie liczą, więc przez kogo?


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wieeeem, mam takie odczucie, że Certina jest niedoceniana.

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

Jak pisze kolega : jest niżej pozycjonowa... Ja tą markę baaardzo lubię i cenię.

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

Jak pisze kolega : jest niżej pozycjonowa... Ja tą markę baaardzo lubię i cenię.

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

Jak pisze kolega : jest niżej pozycjonowa... Ja tą markę baaardzo lubię i cenię.

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Grygos napisał(-a):

Powiedzcie mi Koleżanki i Koledzy... czy nie odnosicie wrażenia że Certina jest jakoś tak traktowana jak... no niby swiss, ok, ale taka drugiej kategorii ? Mam Certinkę, jest perfect i w ogóle. Ale mam takie odczucie.

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka
 

Przyzwoite wykonanie w dobrej cenie. Mam jedną sztukę już 8 lat - DS Action Diver - prawdziwy pancernik do zadań specjalnych, nie do zatopienia.  


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.08.2021 o 17:00, kz54 napisał(-a):

Według mnie pawermatic 80 to jednorazówki

wszystko da się wymienić jak padnie w serwisie Swatcha, nie wiem czy niezależni serwisują, ale jak będą mieli jakieś zegarki w szufladach przeznaczone na dawców części to za kilka lat będziemy się z Ciebie śmiać. Tendencje żeby tylko oficjalne serwisy miały dostęp do części są coraz mocniejsze wszędzie, niejeden inhouse wesług tych teorii to jednorazówka bo naprawisz go tylko u producenta. A o ile dobrze kojarzę to plastikowy element znajdziesz i w NH35A od Seiko, tylko nie widać go na wierzchu, :P więc wszyscy |znafcy o tym milczą na forach.

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.08.2021 o 11:50, wjtk123 napisał(-a):

 

Kojarzę ten film, natomiast moja wątpliwość wynikła z analizowania innych źródeł zgodnie z którymi  Powermatic na 23 kamieniach zawsze ma plastikowy wychwyt, a tylko te na 25 mają wychwyt klasyczny (stąd te 2 dodatkowe kamienie). Jednocześnie są mechanizmy które mają 23 kamienie, a oznaczenie 6XX. I weź tu bądź mądry ;).

 

Natomiast pod jedną reklamą Certiny na FB, pośród komentarzy znalazłem stanowisko Certiny , zgodnie z którym plastikowy wychwyt nie współpracuje ze sprężyną Nivachron. Jeżeli więc zegarek ma takową, to na pewno nie ma plastikowego wychwytu, mimo 23 kamieni. 

 

 

Nie bójcie się plastiku

Zegarek z samosmarującym się plastikiem - podobno nie wymaga smarowania i ma tylko 52 części zamiast tam chyba 70 kilku 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dnlaie gratuluję pierwszej Certiny. Jak wrażenia po "kilku dniach razem"? 

 

I oczywiście nie zapomnij o zdjęciach w tym temacie 😉


Małżeństwo i zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany jak to jest z tym powermatic 80 ? Brać? Nie brać? Różne opinie czytam, słyszę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie nieco zrażony różnymi opiniami i wypowiedziami na ten temat zrezygnowałem z zegarka z tym mechanizmem. Kupiłem z STP 11-1 jestem bardzo zadowolony jednakże poczytałem jeszcze trochę na temat powermatica 80 i już raczej nie bałbym się tego mechanizmu. Jak już ktoś wcześniej wspomniał jeśli zegarek się podoba - kupować i czerpać radość z noszenia.
Wada czy niedoróbka może się zawsze trafić od tego mamy gwarancję.

Wysłane z mojego RMX1993 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W czerni też widzę jej świetnie :) Z mojego punktu widzenia, jako osoby o niezbyt potężnym nadgarstku rozmiar tej Cytryny jest rewelacyjny. I raz, że średnica, ale to co napisałeś grubość - super się układa na nadgarstku i pod mankietem koszuli. 

 

P.S ta Cytryna, podobnie jak Stenek nawiązuje moim zdaniem  baaardzo mocno designem do zegarka, jak to nazwałeś "z górnej półki" (szczególnie w opcji niebieskiej) ;)

20979710-1t3gs3jlh45jquowzy095p8h-ExtraLarge.thumb.jpg.4727272f7bcb393dba894e565a37724b.jpg

 

Edytowane przez Łukasz_M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawiazuje to chyba za duzo powiedziane. Sporo roznic widze tak na szybko.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast patrząc na tarcze Certiny widzę podobny układ napisów, podobne indeksy (okrągłe, trójkątna 12), podobny układ podziałek na bezelu. Oczywiście, są inne czcionki, koperta, nie można tutaj mówić o kopi 1:1 ale pierwsze skojarzenie dla mnie z Tudorem jest 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta Certina niestety wzięła trochę za dużo, od zbyt wielu. Nie ma tutaj chyba żadnego oryginalnego elementu - smaczku który sprawiałby wrażenie że to prawdziwe ich projekt.

Jakby usunąć logo, to niejeden by powiedział, że to jakiś kolejny N-ty mikrobrand... 

W podobną płapkę wpadł EPOS.

 

Ale ma to też dobre strony, bo to po prostu ładny zegarek :)

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logo i system DS są oryginalne :P Nie marudźcie, to jakby narzekać, że wszystkie książki to plagiat bo korzystają z tych samych liter :P Są elementy inspirowane innymi zegarkami ale nie jest rżnięty z jednego modelu a wszystko do siebie fajnie pasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, cordi7 napisał(-a):

Logo i system DS są oryginalne :P Nie marudźcie, to jakby narzekać, że wszystkie książki to plagiat bo korzystają z tych samych liter :P Są elementy inspirowane innymi zegarkami ale nie jest rżnięty z jednego modelu a wszystko do siebie fajnie pasuje.

Nie no, trochę porównanie za daleko idące 😉

Ja tam, nie mówię, że nie pasują. Certina wyszła z założenia, że weźmie sprawdzone elementy i połączy je w jeden projekt. Trochę chyba w tym konformizmu (?). Bezpieczny zegarek, w którym nie ma się do czego przyczepić.

 

Mi jednak brakuje w nim charakteru.

To już chyba najbardziej do mnie przemawia ta czarna wersja z turkusową wskazówką :)

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, evilym napisał(-a):

Nie no, trochę porównanie za daleko idące 😉

Ja tam, nie mówię, że nie pasują. Certina wyszła z założenia, że weźmie sprawdzone elementy i połączy je w jeden projekt. Trochę chyba w tym konformizmu (?). Bezpieczny zegarek, w którym nie ma się do czego przyczepić.

 

Mi jednak brakuje w nim charakteru.

To już chyba najbardziej do mnie przemawia ta czarna wersja z turkusową wskazówką :)

 

No ktos musi byc adwokatem diabla :)

 

A na powaznie - mysle, ze sie zgadzamy. Nie jest to projekt odkrywczy, super innowacyjny i awangardowy.

Jest spokojny, konserwatywny i korzysta ze sprawdzonych wzorcow / elementow ale polaczonych zgrabnie w calosc.

Tak jak piszesz, bezpieczny zegarek, ktory bedzie sie dobrze sprzedawal i w ktorym ciezko sie do czegos przyczepic.

 

Dawno nie widzialem jakiegos mocno odkrywczego divera, ktory porwalby mnie za serce.

Funkcja chyba dyktuje troche jak taki zegarek ma wygladac wiec podobienstwa sa nieuniknione.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.