Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
armageddon10

Klub Miłośników Zegarków Certina

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, cordi7 napisał(-a):

Dawno nie widzialem jakiegos mocno odkrywczego divera, ktory porwalby mnie za serce.

Funkcja chyba dyktuje troche jak taki zegarek ma wygladac wiec podobienstwa sa nieuniknione.

Jedni próbują bardziej (i tym samym ryzykują) inni mniej. Nawet w budżecie do 4k znalazło by się kilka przykładów - szkoda, że większość do kupienia jedynie on-line, wiec zdecydowanie utrudnia to podjęcie decyzję o zakupie.

 

PS z tych nowszych, to nie podoba Ci się Serica 5303? Moim zdaniem zrobili coś naprawdę świeżego i do tego wyglądającego rewelacyjnie :)


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka z lat 70 tych pancerna dama, szukam do niej koronki, macie może jakiś trop?

IMG_20211105_084139.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć 

Panowie i Panie nabyłem taką Certinę i szukam większej ilości informacji na jej temat.

rok produkcji podobno 2005.

czy są jakieś ogólnodostępne katalogi z tamtych lat ?

4940BA5D-B0D3-4F27-870A-B2B06DCF074F.jpeg

561322E2-0A31-4DEB-9BBF-81F08DFCC1F3.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny kaskader, IMO lata 90 druga połowa, może wczesne 2000.

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.11.2021 o 06:53, Admof napisał(-a):

wszystko da się wymienić jak padnie w serwisie Swatcha, nie wiem czy niezależni serwisują, ale jak będą mieli jakieś zegarki w szufladach przeznaczone na dawców części to za kilka lat będziemy się z Ciebie śmiać. Tendencje żeby tylko oficjalne serwisy miały dostęp do części są coraz mocniejsze wszędzie, niejeden inhouse wesług tych teorii to jednorazówka bo naprawisz go tylko u producenta. A o ile dobrze kojarzę to plastikowy element znajdziesz i w NH35A od Seiko, tylko nie widać go na wierzchu, :P więc wszyscy |znafcy o tym milczą na forach.

 

 

 

 

Powermatic  80 to nie są  jednorazówki. Ludzie, którzy tak twierdzą tylko zaśmiecają forum.

Mój powermatic był 2 razy w serwisie i szczegółowo informowano  mnie, które komponenty zegarka zostały wymienione. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Zegarek Certina, C029.407.11.031.00, DS 1 Powermatic 80

 

Czy 

 

Junghans

 

027/4501.04 [027/450104] / NR SERWISOWY: 027/4501.05

 

 

??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, MieszkoMieszko napisał(-a):

Mam Certine na eta 2824 i powermatic 80.111 czy ktoś wie jaki jest interwał serwisów?

z tego co pamiętam to powermatic co 3-4 lata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarki mechaniczne z reguły serwisuje się co około 5 lat, pewnie trochę można przejechać interwał serwisowy przy sporadycznym użytkowaniu ale powyżej 5-7 lat bardziej istotny może być spadek właściwości smarnych oleju.

 

@księgowy wrzucisz źródło informacji o P80? Ciekaw jestem skąd wynikałoby skrócenie czasu między przeglądami względem 2824-2. Dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, cordi7 napisał(-a):

Ciekaw jestem skąd wynikałoby skrócenie czasu między przeglądami względem 2824-2. Dzięki

 

Takiej wiedzy niestety nie mam. Mam Certine z P80 i podałem informację jak jest w instrukcji obsługi dołączonej do zegarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.11.2021 o 14:22, eddi87 napisał(-a):

Pany jak to jest z tym powermatic 80 ? Brać? Nie brać? Różne opinie czytam, słyszę. 

 

Ja gościnnie, więc nie wyrzucajcie na twarz 😄 Temat był wałkowany nie raz (kolega @cordi7 zapewne pamięta 😉 ), ale od dobrych kilku tygodni zbieram informacje do swojego opracowania, więc dodam swoje przysłowiowe 3 grosze.

 

Podstawowa (budżetowa) wersja Powermatic 80 C07.111 ma 2 syntetyczne części: kotwicę wychwytu i koło wychwytowe. Budżetowa, nie znaczy, że bardziej zawodna czy awaryjna. Budżetowa oznacza, że niektóre jej elementy są tańsze w produkcji, ale przy zaawansowanej technologii wcale nie znaczy, że gorsze pod względem trwałości czy jakości wykonania. Brak możliwości regulacji chodu też jest mitem, bo brak standardowego zespołu regulatora kompensują przeciwwagi w postaci śrub na kole balansu, które po unieruchomieniu koła balansowego można bez problemu regulować bez specjalistycznych narzędzi (filmiki na youtube). Ponadto standardowy Powermatic 80 ma bardzo porządny system antywstrząsowy Novodiac.

 

C07-111-811-pallet2.thumb.jpg.756d14f469505803d2eafdd0004cf603.jpg

 

Kotwica i koło wychwytu to standardowe części eksploatacyjne mechanizmu zegarkowego, które w Powermatiku, jak widać na powyższym zdjęciu, normalnie demontuje się i wymienia w razie potrzeby (fot. percysmith, watchuseek.com). Nie widzę żadnej różnicy, czy będą musieli wymienić mi syntetyczną kotwicę czy glucydurową z kamieniami paletowymi, bo i jedna i druga może z czasem ulec uszkodzeniu. Nie mam też wątpliwości, że bardziej "antymagnetyczna" jest ta syntetyczna 😄 Mam wrażenie, że tutaj chodzi raczej o świadomość istnienia syntetycznych części w zegarku, a nie o sam mechanizm - jeśli komuś ona przeszkadza, to nic się nie poradzi. Powermatic 80 pracuje codziennie w milionach egzemplarzy zegarków na świecie i dam głowę, że w znakomitej większości ma się świetnie. Określenia typu "jednorazówka" to kompletna bzdura. Miałem w sumie 5 zegarków z Powermatikiem, 2 w wersji C07.111 (syntetyczny wychwyt) i 3 z wersją C07.811 Si COSC ("klasyczny" wychwyt ze stopu metali) - nie było żadnej istotnej różnicy w trwałości, dokładności chodu czy w codziennym użytkowaniu. 

 

Życzę dużo zadowolenia z Waszych Certinek 😉 Idę stąd, bo kuszą 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni,

Miał ktoś okazję oglądać, mierzyć taką Certinkę? A może jest tu jakiś użytkownik?

Wpadła w oko i trochę kusi. Zastanawiam się czy przy okazji obecnych/nadchodzących promo nie przyjrzeć jej się dokładniej.

Można ją dostać za ok 3300zł. Czy w tej cenie to sensowna opcja?

https://jubitom.com/zegarki/certina/ds-action-diver/zegarek-certina/c0324074408100

Certina-DS-Action-Diver-Automatic-C032.407.44.081.00-Titanium_jpg.webp

Edytowane przez 83czarny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od prawie dwóch lat mam praktycznie taką samą Certnę tyle że w stalowej kopercie z zieloną wskazówką sekundnika. Pomijając kolorystykę i oczywiście tytan, to taki sam zegarek.

 

Ja jestem z mojej Certiny bardzo zadowolony i mogę polecić ją każdemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serię w stali znam, lubię. Podoba się. Mierzyłem niebieską tarczę z czerwoną sekundą, zaskakująco dobrze leżała na moim raczej drobnym nadgarsku, mimo całkiem sporych rozmiarów.

W swojej okolicy tytanu jednak nie znalazłem.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupując swoją Certinę oglądałem też wersję w tytanie. Wyglądała ciekawie i była zaskakująco lekka, co w przypadku zegarków w tytanowej kopercie nie powinno dziwić, ale mimo wszystko było nieco zaskakujące.

 

Przez chwilę rozważałem nawet jej zakup, ale ostatecznie zdecydowałem się na wersję stalową.

Po pierwsze bardziej podobała mi się kolorystyka wersji stalowej z czarną tarczą i zielonym sekundnikiem.

Po drugie obawiałem się trochę o trwałość wersji tytanowej (słyszałem o trwałości tytanu sprzeczne opinie) a zegarek miał być osobistą pamiątką i z założenia powinien służyć mi i dobrze wyglądać przez wiele lat. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak ten Pawermatic będzie chodził za 50 lat ( jak jest taki dobry) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli bedzie serwisowany jak byc powinien to odpowiedz na pytanie jak bedzie chodzil jest prosta - dokladnie. ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, kz54 napisał(-a):

Ciekawe jak ten Pawermatic będzie chodził za 50 lat ( jak jest taki dobry) 

Myślę, że mimo wszystko lepiej niż wielu z nas za 50lat...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, kz54 napisał(-a):

Ciekawe jak ten Pawermatic będzie chodził za 50 lat ( jak jest taki dobry) 

 

Myślę, że ja już się tego nie dowiem.

 

Tylko kotwica i koło wychwytowe są z tworzywa sztucznego. Współczesne tworzywa sztuczne są często bardziej wytrzymałe niż metale. A nawet, gdyby okazały się mniej wytrzymałe, zegarmistrz beż problemu może je wymienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylo już wiele razy na forum gadane o tym mechanizmie. Na forum jest chyba więcej zwolenników niż przeciwników powermatica 80 ale z niecierpliwością czekam na opracowanie Rads. Ja bym się nie bał biorąc pod uwagę fakt, że ten kompozyt to nie jest zwykły plastik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem wykorzystać stare (nowe) zapięcie motylkowe i tak oto się teraz preze tuje w połączeniu z moim handmade...71afdfd22cd8ace07163d7df61ec19fc.jpgcd3e3149177536907c549e202420be22.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.