Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
armageddon10

Klub Miłośników Zegarków Certina

Rekomendowane odpowiedzi

Fakt, 40 mm to trochę za dużo. Szkoda, bo z niebieską tarczą jest czaderska! Z zieloną również. 

500_500_productGfx_60028.jpg

Edytowane przez Walter_87

LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzieliście;) Model świetny i rozmiar też dobry, ale zgodzę się, że 38 by siadło lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś zastanawiał się nad zakupem pomarańczowej DS PH500M to wystawiłem swoją na bazarku w dobrej cenie :) 

 

B249D052-7C6F-4109-B250-2CC7B6CF746B.thumb.jpeg.bb14d2b7fe6a5322762bb05a526ae570.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje zapięcia motylkowego Certiny albo klamerki Certina ale nie za miliony
18mm
Ktoś? coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej jakis aftermarket (Hirsch, Strapcode)? Powinien byc tanszy i latwiej dostepny :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem do drugiej Certiny klepnąć pasek idealnie dopasowany do mojej ręki pod motylek. Problemem tych oryginalnych pasków było to że ta krótsza część była za długa i nie mogłem nosić motylka. Ostatnio trochę się z nim przeprosiłem ale dlatego że zrobiłem sobie sam takie coś....95550ef61784128d190c785be3ec373d.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, MieszkoMieszko napisał(-a):

Chciałem do drugiej Certiny klepnąć pasek idealnie dopasowany do mojej ręki pod motylek. Problemem tych oryginalnych pasków było to że ta krótsza część była za długa i nie mogłem nosić motylka. Ostatnio trochę się z nim przeprosiłem ale dlatego że zrobiłem sobie sam takie coś....

 

https://www.hirschstraps.com/collections/buckles-deployments

 

https://www.strapcode.com/collections/deployant-buckle

 

Moze cos z tego podejdzie?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek na tyle przypadł do gustu, że gdyby pozostałe nie wymagały 'ładowania mocy' - chyba nie schodziłby z ręki...

IMG_20211203_145534 (002)22.jpg


Wszystko zależne jest od czasu, ostatecznie od Boga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Dnlaie napisał(-a):

Zegarek na tyle przypadł do gustu, że gdyby pozostałe nie wymagały 'ładowania mocy' - chyba nie schodziłby z ręki...

IMG_20211203_145534 (002)22.jpg

Ten zegarek ma tak kompaktowy wymiar i mała grubość  mimo WR300, że świetnie leży na nadgarstku. Moja niebieska też ma u mnie pierwszeństwo w noszeniu 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Łukasz_M napisał(-a):

Ten zegarek ma tak kompaktowy wymiar i mała grubość  mimo WR300, że świetnie leży na nadgarstku. Moja niebieska też ma u mnie pierwszeństwo w noszeniu 😉

No właśnie. Odnoszę wrażenie - iż rynek oferuje masę nurkowych (i nie tylko) 40-stek, dużo / dużo mniej 39-tek - a w rozmiarze 38, to już w ogóle - mały wybór.

Do tego większość o grubości 13 i w górę...

 

Z resztą widzę, że mamy podobny gust zegarkowy :) (być może właśnie z powodu wspomnianych specyfikacji).

Od jakiegoś czasu - osobiście uważam, że duże cebule i grube koromysła - nie wyglądają gustownie na rękach (zarówno u mężczyzn...jak i u kobiet...).

 

Moim zdaniem tak samo ważny jak wybór dobrego zegarka - jest dobór optymalnego rozmiaru do nadgarstka / w taki sposób, żeby optycznie go nie pomniejszał (i nie wyglądał jak po starszym & spuchniętym ‘brejdaku’) lub nie sprawiał wrażenia 'efektu damki' (bo niektóre zegarki - leżą wizualnie tak, że podobny układ - prezentowałby się równie dobrze na dłoniach płci pięknej *choć jak pisałem wcześniej z rozmiarami -38 nie miałem do czynienia i czasem jestem ich ciekaw).

 

Nasza ‘Cytrynka’, jak ktoś tu kiedyś (mądrze) napisał - ze strony szwajcarskiego producenta była strzałem w 10tke.

Może dlatego, że właśnie ona - spełnia wszystkie te wymagania i niweczy wszelkie ‘babole’ związane ze 'złym' dobraniem rozmiaru do stosunkowo niedużego nadgarstka.

 

Wcześniej padły opinię, że ma oklepany (i ściągnięty) wygląd / ale taka 'klasyka' szczerze mi odpowiadała (być może dlatego, że to mój pierwszy sikor tego typu - w sensie i tak zupełnie inny od reszty, które miałem do tej pory / poza tym chyba intuicyjnie - wybieram bardziej stonowane modele, mając pod tym względem, wciąż jakby konserwatywne podejście heh).


Wszystko zależne jest od czasu, ostatecznie od Boga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaleziony u ojca w szufladzie, od lat nieużywany. Dołożyłem nato od Crown & Buckle i zrobił się fajny daily.

IMG_6035.JPEG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie spać - zwiedzać! 😄

IMG_20211219_131223 (002).jpg


Wszystko zależne jest od czasu, ostatecznie od Boga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój pierwszy automat, zaraz po nowym roku minie 10 lat. Eeeehh czas leci

 

D515DC48-7FEC-4514-9B14-DE4B798F7FD6.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

$335.74   ----- 69% Off

Kod rabatowy do wpisania aby uzyskać -20$ : WLCMME20LS22

 

https://www.jomashop.com/certina-watch-c026-407-22-087-00.html?utm_medium=cpa&utm_campaign=7988224&utm_source=CJ&cjevent=f8443aab695d11ec82f005680a180513&cjdata=MXxZfDB8WXww

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dłuższej przerwie odnawiam członkostwo 😃

Widziałem tu dosłownie kilka, więc będzie jeszcze jedna 😉😉

 

l9Vzhv.md.jpg

Edytowane przez ras232

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.