Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
armageddon10

Klub Miłośników Zegarków Certina

Rekomendowane odpowiedzi

W tym klubie mnie jeszcze nie było 😀 🐢

 

Bardzo cieszy. Ma ktoś jeszcze taką na stanie?

 

10F0B3CD-816A-46B1-AB8D-98DDD8A4EFD8.thumb.jpeg.145776d70fd1b2899996b3ba424069d8.jpeg5B4621B3-3BF4-4FFC-8766-FBF1BD3CF311.thumb.jpeg.6d67a2c294957426eb069f6da7b3b4e7.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje! Miałem, ale nie zagrzała na długo miejsca w kolekcji. Brałeś na promce w Kruku? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem duży dylemat, i przegrała z niebieską i szafirem.Chociaż czerwona wskazówka i szklo robią robotePrzy okazji od Dolińskiego kupiłem sygnowane nato Certiny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten zegar jest ładny tylko nieco duży. Z drugiej strony ma być czytelny.. no ale trzeba mieć kawałek nadgarstka.
Zegarek wcale nie jest aż tak duży, powiększa go przewymiarowany bezel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jest na styk. L2L ma spore, bo 52 mm. Bezel faktycznie optycznie go powiększa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie mieli już na bransolecie? Jak się przymierzałem to za 2130 były na meshu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja oferowałem, że odstąpie w cenie zakupu, ale nikt nie podjął tematu i odesłałem.

8f5bde02615125e16df41fbd0e294bc4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Data + napisy wpisane w subtarcze małej sekundy= nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMG_20220728_154518.3.jpg


Wszystko zależne jest od czasu, ostatecznie od Boga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś takiego nowego się pojawiło. Kusi bardzo, zwłaszcza w tej cenie - 3.500 zł.

Co myślicie?

 

C033.807.33.057.00_SLD.png

Edytowane przez tivec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest wiele fajniejszych Certin od tego kominiarza.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, mario1971 napisał(-a):

Jest wiele fajniejszych Certin od tego kominiarza.

Popieram przedmówcę ☝️


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.07.2022 o 12:42, mario1971 napisał(-a):

Jest wiele fajniejszych Certin od tego kominiarza.

Jakiś przykład? Bo szukam aktualnie i nie wiem jaki. Mam już taki bardziej elegancki (Epos 3401 biały) i rozglądam się za takim na codzien. Podoba mi się też diver Certiny nowy Ala Omega No Time To Die, ale chyba jest odrobinę za duży -.-

 

C032.607.44.051.00_SLD.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, tivec napisał(-a):

Jakiś przykład? Bo szukam aktualnie i nie wiem jaki. Mam już taki bardziej elegancki (Epos 3401 biały) i rozglądam się za takim na codzien. Podoba mi się też diver Certiny nowy Ala Omega No Time To Die, ale chyba jest odrobinę za duży -.-

 

C032.607.44.051.00_SLD.png

Zdecydowanie lepsza opcja. Są chyba wersje 43 i 38mm.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.07.2022 o 20:04, MieszkoMieszko napisał(-a):

To jakaś nowość?

Tak. 

3 godziny temu, tommly napisał(-a):

Zdecydowanie lepsza opcja. Są chyba wersje 43 i 38mm.

Są, ale "Omegowa-Bondowa" tylko 43mm. Ceramika też tylko w 43mm, w 38mm wciąż aluminium.


Małżeństwo i zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat aluminium był mielony wiele razy (ktoś gdzieś / kiedyś & pewnie słusznie, bo zapewne widział co pisze z doświadczenia - nakreślił, że "ceramika jest o wiele lepsza niż aluminium - bo się nie rysuje").

*Swoją drogą Koledzy z forum, którzy naprawdę nurkują - dali świadectwo o tym, że pod wodą (chodziło o uderzenia w skałki) o wiele lepiej, spisuje się szkiełko mineralne - od szafirowego (nie było natomiast informacji na temat - porównania pod tym kątem funkcjonalności ceramiki vs aluminium - a być może i tutaj sytuacja jest podobna? Bo teoretycznie / z tego co mi wiadomo - ceramika jest bardziej 'krucha' i szybciej pęka? / ponoć podobnie jak szafir, ale mi na szczęście - żaden jeszcze nie doznał uszczerbku).

Z powyższego powodu, długo zastanawiałem się nad tym modelem (porównując tego nurasa do innych - na bezelach z ceramiki). Och jaki miałem z tego powodu dylemat! 

Ostatecznie (na szczęście!) ten zegarek - Certine DS A. / P'80 38 mm (rozmiar jak dla mnie - idealny! / przy nadgarstku 17 cm & 6cm szerokości) - zakupiłem i mam go jakoś od listopada.

I chociaż staram się dbać o swoje zegarki - to pewne sytuacje (uderzenia, zaczepienia, otarcia itp.) są wręcz nieuniknione / jednak mimo wszystko, od zakupu / patrząc 'gołym okiem' - nie znajduję żadnych rys na bezelu (już nawet zacząłem się zastanawiać, czy są różne rodzaje & jakości aluminium?!).

Powyższe, potwierdzić może - Kolega @Łukasz_M, który ma ten model / coś tam z nim przeżył & również sobie go bardzo ceni (a zdaje mi się, że potrafi żonglować zegarkami, gdy te się znudzą lub Mu nie pasują heh) i jak to kiedyś trafnie określił "nie należy demonizować tego bezela"!.

Podsumowując - jeśli chcesz fajnego nurka / pięknie wykonanego, na porządnym mechaniźmie (z odchyłkami jak w certyfikowanym chronometrze : ), a nie wydać na niego 5k (lub więcej...) to ten zegarek jest właśnie dla Ciebie (i nawet się nie zastanawiaj, bo tylko tracisz przez to czas).

* Jedyne co - to bransoleta, mogłaby być nieco lepsza / może odrobinę masywniejsza? (zwłaszcza jeśli chodzi o przedłużkę pod skafander nurka / którą ja sobie zdemontowałem)

IMG_20220810_171025.2.jpg

Edytowane przez Dnlaie

Wszystko zależne jest od czasu, ostatecznie od Boga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.07.2022 o 22:07, Sebak napisał(-a):

W tym klubie mnie jeszcze nie było 😀 🐢

 

Bardzo cieszy. Ma ktoś jeszcze taką na stanie?

 

10F0B3CD-816A-46B1-AB8D-98DDD8A4EFD8.thumb.jpeg.145776d70fd1b2899996b3ba424069d8.jpeg5B4621B3-3BF4-4FFC-8766-FBF1BD3CF311.thumb.jpeg.6d67a2c294957426eb069f6da7b3b4e7.jpeg

Ma, ma😊. Właśnie wróciła na oryginalny pasek.

IMAG1799~2.jpg

W dniu 26.07.2022 o 06:08, Miszkolc napisał(-a):

Miałem duży dylemat, i przegrała z niebieską i szafirem.Chociaż czerwona wskazówka i szklo robią roboteemoji106.pngPrzy okazji od Dolińskiego kupiłem sygnowane nato Certiny.
 

W zeszłym roku miałem podobne rozterki. Wybrałem starszą wersję z uwagi na pełny dekiel, wspomnianą czerwoną wskazówkę i szczotkowaną kopertę. Co do szkła, to w niebieskiej nie podobał mi się ten biały ring pod szkłem, dla mnie szpeci projekt. 

Edytowane przez Scapin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta niebieska ma złote obramowania wskazówek, co całkiem fajnie wygląda i pasuje do mojej białej DS1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Miszkolc napisał(-a):

Ta niebieska ma złote obramowania wskazówek, co całkiem fajnie wygląda i pasuje do mojej białej DS1. emoji6.png

Wiem, oglądałem ją dokładnie w zeszłym roku, gdy można było ją kupić za 2800 zł😉...A tymczasem u mnie zabawa paskami...Dziś Hirsch Lucca Gold Brown😀 

 

IMAG1806~2.jpg

Edytowane przez Scapin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.