Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
armageddon10

Klub Miłośników Zegarków Certina

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, dante100 napisał(-a):

Jedmak pojechał do wymiany na DS Action COSC ref. C032.851.11.057.02. Zawsze nosiłem raczej większe i ciężkie nurasy i jakoś nie mogłem się przekonać do tego rozmiaru. Poza tym stwierdziłem, że bardziej potrzebuję w tej chwili zegarka, o którego za bardzo nie będę musiał się martwić a ta DS Action zawsze mi się podobała, stąd taka decyzja 😀

20230122_101441.jpg

Też ładna, nosiłbym :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.01.2023 o 19:24, dante100 napisał(-a):

Zegarek jeszcze w foliach, ale zastanawiam się,  czy aby troszkę nie za mały 🤔


Zegarek może być co najwyżej za duży 😉

 

Teraz wraca moda na mniejsze zegarki. Z tego co czytałem, Rolex nie ma już w ofercie czarnego Explorera w stali w rozmiarze 39 mm, tylko wersję 36. Zastrzegam, że jest to jest moja osobista opinia, ale jak widzę na starym filmie faceta z zegarkiem vintage 34 mm, to z jakiegoś powodu mnie to nie razi. Jak obecnie patrzę na gościa z nadgarstkiem 16 cm i zegarkiem 44 mm, to po prostu coś tu mi się nie zgadza w obliczeniach 😉

 

Twoja nowa Certinka leży idealnie, co do milimetra 👌🏻

Edytowane przez rads

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, rads napisał(-a):


Zegarek może być co najwyżej za duży 😉

 

Teraz wraca moda na mniejsze zegarki. Z tego co czytałem, Rolex nie ma już w ofercie czarnego Explorera w stali w rozmiarze 39 mm, tylko wersję 36. Zastrzegam, że jest to jest moja osobista opinia, ale jak widzę na starym filmie faceta z zegarkiem vintage 34 mm, to z jakiegoś powodu mnie to nie razi. Jak obecnie patrzę na gościa z nadgarstkiem 16 cm i zegarkiem 44 mm, to po prostu coś tu się się nie zgadza w obliczeniach 😉

 

Twoja nowa Certinka leży idealnie, co do milimetra 👌🏻


Również uważam, że moda na oversize minęła na tę chwilę. Pewnie powróci, ale póki co te 38mki i 40tki to idealne rozwiązanie dla przeciętnych nadgarstków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, rads napisał(-a):


Zegarek może być co najwyżej za duży 😉

 

Teraz wraca moda na mniejsze zegarki. Z tego co czytałem, Rolex nie ma już w ofercie czarnego Explorera w stali w rozmiarze 39 mm, tylko wersję 36. Zastrzegam, że jest to jest moja osobista opinia, ale jak widzę na starym filmie faceta z zegarkiem vintage 34 mm, to z jakiegoś powodu mnie to nie razi. Jak obecnie patrzę na gościa z nadgarstkiem 16 cm i zegarkiem 44 mm, to po prostu coś tu mi się nie zgadza w obliczeniach 😉

 

Twoja nowa Certinka leży idealnie, co do milimetra 👌🏻

Nie mogłem się przełamać, coś mi nie pasowało w tym rozmiarze, jakby miała 40 mm byłaby idealna. Pojechała na wymianę na DS Action COSC w kwarcu 41 mm. Może trzeba było się z nią dłużej zaprzyjaźniać 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, dante100 napisał(-a):

Pojechała na wymianę na DS Action COSC w kwarcu 41 mm.

 

Bardzo fajny model, świetna tarcza. Oby przypasował i dobrze się nosił 👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, rads napisał(-a):


Zegarek może być co najwyżej za duży 😉

 

Teraz wraca moda na mniejsze zegarki. Z tego co czytałem, Rolex nie ma już w ofercie czarnego Explorera w stali w rozmiarze 39 mm, tylko wersję 36. Zastrzegam, że jest to jest moja osobista opinia, ale jak widzę na starym filmie faceta z zegarkiem vintage 34 mm, to z jakiegoś powodu mnie to nie razi. Jak obecnie patrzę na gościa z nadgarstkiem 16 cm i zegarkiem 44 mm, to po prostu coś tu mi się nie zgadza w obliczeniach 😉

 

Twoja nowa Certinka leży idealnie, co do milimetra 👌🏻

Może i wraca ale co kto lubi 😀

Ja jestem przeciwnikiem Diesel 60mm latającym na nadgarstku ale wolę większe zegarki, które oczywiście mieszczą się a nie wystają poza obrys nadgarstka 😀


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, kornel91 napisał(-a):

Może i wraca ale co kto lubi 😀

 

Zgadzam się z Tobą całkowicie 👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Miszkolc napisał(-a):
W dniu 18.01.2023 o 13:55, Koen napisał(-a):
 

Nie mogę znależć z takimi wskazówkami? Pomożesz ?

Bo ni ma. Sam założył od innego modelu.

 

https://zegarkiclub.pl/forum/topic/205154-certina-mod/

Edytowane przez Jogi

Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę miał niedługo potrzebę ubrania się w garnitur na rodzinną uroczystość. Dodatki do garnituru jak buty i pasek mam brązowe a sam garnitur wpada w odcienie niebieskiego. Nie koniecznie chce kupować teraz typowego garniturowca, szczególnie, że garnitur zakładam na prawdę rzadko raz na parę lat. Pomyślałem wiec, że może założę moją starą dobrą DS-1 jak na zdjęciu poniżej. Tylko ten czarny pasek nie za bardzo będzie pasował do dodatków. Zaczął mi chodzić pomysł wymiany paska na brązowy. Tylko nie wiem czy to będzie pasowało do czarnej tarczy. Co o tym sądzicie? Macie może jakieś zdjęcia takich wariacji? A jeśli tak to jaki pasek i gdzie szukać. Osobiście chodził mi po głowie brązowy pasek z przeszyciami z jasnej, kremowej nitki. Poratujcie.

 

07FA3A4F-520D-43CF-B9A2-86249E1BEA72.jpeg

Edytowane przez andykrk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, andykrk napisał(-a):

Będę miał niedługo potrzebę ubrania się w garnitur na rodzinną uroczystość. Dodatki do garnituru jak buty i pasek mam brązowe a sam garnitur wpada w odcienie niebieskiego. Nie koniecznie chce kupować teraz typowego garniturowca, szczególnie, że garnitur zakładam na prawdę rzadko raz na parę lat. Pomyślałem wiec, że może założę moją starą dobrą DS-1 jak na zdjęciu poniżej. Tylko ten czarny pasek nie za bardzo będzie pasował do dodatków. Zaczął mi chodzić pomysł wymiany paska na brązowy. Tylko nie wiem czy to będzie pasowało do czarnej tarczy. Co o tym sądzicie? Macie może jakieś zdjęcia takich wariacji? A jeśli tak to jaki pasek i gdzie szukać. Osobiście chodził mi po głowie brązowy pasek z przeszyciami z jasnej, kremowej nitki. Poratujcie.

 

07FA3A4F-520D-43CF-B9A2-86249E1BEA72.jpeg

DS-1 to bardzo dobry wybór, taka sama skórka (tylko brązowa) będzie pasowała, będzie też pasował zamsz, jest wiele opcji. Ładnemu we wszystkim ładnie ;)

Na szybko znalezione w necie, choć inne ref. modelu:

 

9Bzf2Db.jpg

Certina-DS-1-Limited-Edition-21.jpg

certina-c006-430-16-081-00-ds-1-gent-day-date-automatic-lsb-black-davis-1209-12-DAVIS@1.jpg

K5sPDS8.jpg

Edytowane przez tommly

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, 1. i 4. foto nawet moje sprzed paru lat :) Bardzo miło wspominam tę wersję. Aktualna też daje radę

 

AKsHirk.jpg

CJqtvaW.jpg

8GN9e4A.jpg

63UywkO.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, tommly napisał(-a):

DS-1 to bardzo dobry wybór, taka sama skórka (tylko brązowa) będzie pasowała, będzie też pasował zamsz, jest wiele opcji. Ładnemu we wszystkim ładnie ;)

Na szybko znalezione w necie, choć inne ref. modelu:

 

9Bzf2Db.jpg

Certina-DS-1-Limited-Edition-21.jpg

certina-c006-430-16-081-00-ds-1-gent-day-date-automatic-lsb-black-davis-1209-12-DAVIS@1.jpg

K5sPDS8.jpg

 

Tylko ta wersja me inną tarczę z szlifem słonecznym. Na zdjęciach wpadająca w szarość lub nawet bronz. Na pierwszy rzut oka przypomina mi limitke DS1. U mnie tarcza jest czarna czarna.

Godzinę temu, Krygo napisał(-a):

O, 1. i 4. foto nawet moje sprzed paru lat :) Bardzo miło wspominam tę wersję. Aktualna też daje radę

 

Pamietasz co to był za pasek? Oryginał Certiny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, fabryczny Certiny jest ciemniejszy. Ten prawie na pewno był z https://cnswatchbands.com/ bo Sofie zawsze miała sporo pasków 21 mm, ale po wielu zakupach różnych modeli w końcowym rozrachunku sklepu nie polecam. Nie wiem ile masz czasu, ale fajnej jakości paski 21 mm kupowałem ze strapsco.com, a jeszcze bardziej polecam dać go zrobić jakiemuś ziomkowi pod Twoje konkretne zamówienie.

Edytowane przez Krygo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam limited edition z oryginalnym brązowym paskiem:
56f312318b8edb403d2031cc9f403929.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, andykrk napisał(-a):

 

Tylko ta wersja me inną tarczę z szlifem słonecznym. Na zdjęciach wpadająca w szarość lub nawet bronz. Na pierwszy rzut oka przypomina mi limitke DS1. U mnie tarcza jest czarna czarna.

 

Akurat taka różnica w kolorze tarczy nie ma wg mnie dużego znaczenia przy brązowym pasku. Powiedziałbym nawet, że brąz bardziej pasuje do Twojej czarnej tarczy, niż do tej w szaro-tytanowej.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i ponownie melduję się z nową Certinką. Ta już zostaje na pewno 😀

20230201_163549.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMG_20230204_140854.1.jpg


Wszystko zależne jest od czasu, ostatecznie od Boga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny DS Action Diver ;)

 

Orientujecie sie moze czy były te DS Action w wersji 38 mm z ceramiczna wkladka bezela czy jedynie alu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Pawel.Sz napisał(-a):

(...)

Orientujecie sie moze czy były te DS Action w wersji 38 mm z ceramiczna wkladka bezela (...) ?

Jeszcze nie.


Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lawirowałem z kolorami, ale jednak czarny tu wygrywa...

 

y4mMgkD.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się, że nowa tytanowa DS Action w rozmiarze 38mm jest w drodze. Ciekawe jak te kolory będą wyglądały na żywo.

 

certina_ds_action_ti.jpg.04e604582e1f28c31a825d29cdde4515.jpg           certina_ds_action_ti2.jpeg.27d7c8c610bcb9e2bb6e76ed19b594bf.jpeg


Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.02.2023 o 10:59, Krygo napisał(-a):

Lawirowałem z kolorami, ale jednak czarny tu wygrywa...

 

Czarny pasuje ale do miedzianych indeksów i wskazówek brązowy też powinien podejść, może nawet lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.