Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
armageddon10

Klub Miłośników Zegarków Certina

Rekomendowane odpowiedzi

Do białej/srebrzystej jak tu tarczy zazwyczaj większość pasuje jak nie prawie wszystko. Kilka postów wyżej pokazywałem go również na brązowym perlonie, którego dotąd uważałem za najlepszą opcję, ale jak spróbowałem z czarnym to zmieniłem zdanie :) Dobrze gra z sekundnikiem i literaturą, której trochę jest :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Miszkolc poniżej kilka fotek na różnych paskach, zebranych w jednym poście. To są tylko takie próby, które uznałem za wystarczająco zadowalające. :D

Wszystkie poniższe zdjęcia robiłem niestety telefonem i to z dość bliska, przez co te nadgarstkowe strasznie powiększają zegarek i pasek jest nieco mniej widoczny.

W ciągu najbliższych dni spodziewam się kilku dostaw nowych pasków, w tym kilku zamówionych specjalnie pod tę Certinę. Gdy dotrą, to coś tam jeszcze pstryknę i dorzucę tutaj.

Na gumie od HydroConquesta było całkiem ciekawie, ale nie mam fotki - zrobię w czasie sesji z nowymi paskami.

 

Moim zdaniem najlepiej wygląda na tym jasnobrązowym pasku z pierwszych dwóch fotek i tak też najczęściej jest noszona.

 

Edytowane przez Jogi

Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, trochę utrudnia dobór paska rozmiar 21, a wypadałoby coś do niej dopasować. Ten oryginalny czarny, kompletnie mi nie leży.
Na gorąco to te dwa pierwsze najlepiej się komponują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Miszkolc napisał(-a):

Dzięki, trochę utrudnia dobór paska rozmiar 21, a wypadałoby coś do niej dopasować. Ten oryginalny czarny, kompletnie mi nie leży.
Na gorąco to te dwa pierwsze najlepiej się komponują.
 

Prawie wszystkie powyższe paski mają 22mm, jedynie niebieski perlon 20mm. Jeśli skóra jest miękka, a pasek ma wyraźne zwężenie, tak jak ta jasnobrązowa (zwęża się do 18mm przy klamerce), to bez problemu daje się dopasować i już tak zostaje.


Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prawie wszystkie powyższe paski mają 22mm, jedynie niebieski perlon 20mm. Jeśli skóra jest miękka, a pasek ma wyraźne zwężenie, tak jak ta jasnobrązowa (zwęża się do 18mm przy klamerce), to bez problemu daje się dopasować i już tak zostaje.
W sumie mam 6 zegarków z rozmiarem 21 w tym 2 cytryny. Trochę mnie irytowało przy paskach 22 delikatna krzywizna przy uszach i utrudnione podejście do teleskopu. Natomiast to ponad moje siły, jak dostrzegam teleskop między uchem a paskiem. Z tym, że to moje zabużenie psychiczne, z którym nie jestem w stanie wygrać
Na razie znalazłem jeden wolny pasek 21, jak dobiorę do niego klamrę to go założę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Miszkolc napisał(-a):

Miał być na gwiazdkę, nie udało się, więc jest na urodziny.
Do tego znalazłem "stary" pasek 21mm. Teraz pozostaje tylko czekać na burzęemoji6.png

W pytkę. :D Podobny pasek zamówiłem do swojej. Super, że udało się ogarnąć nowy egzemplarz. No i 100 lat. :D

  

6 godzin temu, Miszkolc napisał(-a):

(...)

Trochę mnie irytowało przy paskach 22 delikatna krzywizna przy uszach i utrudnione podejście do teleskopu. Natomiast to ponad moje siły, jak dostrzegam teleskop między uchem a paskiem. Z tym, że to moje zaburzenie psychiczne, z którym nie jestem w stanie wygraćemoji1751.png
(...)

Doskonale to rozumiem, bo mam tak samo. Tej krzywizny przy brązowym nie ma, ale przy kilku innych paskach powstawała i dlatego nawet fotek nie robiłem.

A przez zaburzenie z widocznym teleskopem musiałem odpuścić zegarek, który wciąż mi się bardzo podoba, czyli czarnego Flagshipa Heritage. :(

Edytowane przez Jogi

Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pasek "stary" to i zegarek może być "stary" I prognozy może się nie sprawdzą
Ależ mam nadzieję, że się sprawdzi(uwielbiam wiosenne burze, one nie są tak niebezpieczne jak letnie). W końcu po to powstał telemeter. Natomiast mam nadzieję, że nie sprawdzi się drugi powód powstania tej podziałki, czyli określenie odleglości do artylerii wroga.
Doskonale to rozumiem, bo mam tak samo. Tej krzywizny przy brązowym nie ma, ale przy kilku innych paskach powstawała i dlatego nawet fotek nie robiłem.
A przez zaburzenie z widocznym teleskopem musiałem odpuścić zegarek, który wciąż mi się bardzo podoba, czyli czarnego Flagshipa Heritage.
Uff, myślałem, że tylko mnie to razi w LF.
Uff, myślałem, że tylko mnie to razi w LF.
Dziękuję za życzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jogi @Miszkolc Zazdroszczę na forum tylko dwóch współczesnych zegarków spoza oferty mojej ulubionej marki: Moonwatcha 321 i właśnie tego chrono Certiny. Fantastyczny zegarek, gratulacje Panowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, rads napisał(-a):

@Jogi @Miszkolc Zazdroszczę na forum tylko dwóch współczesnych zegarków spoza oferty mojej ulubionej marki: Moonwatcha 321 i właśnie tego chrono Certiny. Fantastyczny zegarek, gratulacje Panowie.

Dzięki. Akurat tej Certiny można łatwo przestać zazdrościć, bo przy dobrym rabacie można ją dostać w całkiem fajnej cenie. Ale u Ciebie chyba by się trochę dublowała z Longinesem 1946.


Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Jogi napisał(-a):

Ale u Ciebie chyba by się trochę dublowała z Longinesem 1946.


Zapewne tak, ale znalazłoby się parę argumentów "za". Na wszelki wypadek wolę ich nie szukać 😄

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, rads napisał(-a):


Zapewne tak, ale znalazłoby się parę argumentów "za". Na wszelki wypadek wolę ich nie szukać 😄

 

Jakby co, to 1946 też był na mojej liście mechanicznych chronografów, więc mogę pomóc jakieś znaleźć. :D


Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Jogi napisał(-a):

Jakby co, to 1946 też był na mojej liście mechanicznych chronografów, więc mogę pomóc jakieś znaleźć. :D


Racja, w walce ze zdrowym rozsądkiem co dwie głowy, to nie jedna! 😄

 

Dla mnie chyba jednak 40 mm w 1946 są idealne. Te 42 też bym jakoś ogarnął na nadgarstku 18,5 - ale to już blisko limitu. Z drugiej strony 1946 jest dla mnie bardziej oficjalny: czysta tarcza, breguetowskie numery, brak napisów (poza samą nazwą). Certina jest w moim przekonaniu o wiele bardziej uniwersalna, świetna z różnymi paskami, do "skóry, sewetra i koszuli w kratę". U mnie tę funkcję niepodzielnie piastuje BigEye 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne nowości od Certiny - dwie stalowe i jedna tytanowa: 

 

ds2d-01.jpg.bdb5fd7250f3a4e4126e26c78b1ad438.jpg     ds2d-02.jpg.22e4dc295498f70c5e54406578bb3479.jpg     ds2d-03.jpeg.2c36829d54064ea385664ad707be7e28.jpeg


Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, ecipeci napisał(-a):

Mnie też tytanowa najbardziej się podoba.


Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.