Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
armageddon10

Klub Miłośników Zegarków Certina

Rekomendowane odpowiedzi

Biała jest bardzo ładna. Niech służy ;)

Ja zastanawiałem się długo nad białą ale miałem odwrotnie czyli okazyjnie udało kupić mi się czarną.

Mam też LE, którą kupiłem kilka lat przed czarną i do dziś obydwie mi się podobają. Uważam, że DS1 to bardzo uniwersalny, dobrze zaprojektowany. wykonany i praktyczny zegarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! Do pełni szczęścia brakuje tylko bransoletki ^_^
LE ma cudowną, antracytową tarczę. Szkoda, że jest trudno dostępna, no ale w końcu to limitka.


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i przez Was teraz żałuję, że kilka lat temu pozbyłem się czarnej DS-1. :P


Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarna DS-1 to mój pierwszy mechanik. Kupiona świadomie po poradach na tym forum i jest u mnie od ponad 10 lat. Przewinęło się  już od tego czasu sporo zegarków, a DS-1 jest i się nigdzie nie wybiera. Z jednej strony sentyment, ale obiektywnie rzecz biorąc to bardzo, bardzo fajny projekt - super uniwersalny i wygodny zegarek.

 

I cieszę się, że mimo jednego momentu słabości jej nie sprzedałem 😁😁

Edytowane przez Smycel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMG_20230320_154740.2.jpg


Wszystko zależne jest od czasu, ostatecznie od Boga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Harpagon napisał(-a):

Tak, dokładnie, to ta ref.: C029.407.11.031.00

Na żywo wygląda obłędnie, fotki w necie i na stronach sklepów mocno jej "ubliżają" ;)


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji zmiany czasu na letni Certina zapozowała do zdjęcia 😉

IMG_20230326_103648.jpg


Małżeństwo i zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Photo_1679749559369_X4romF7417.thumb.jpeg.7bbe2516af0f90ea2afd97ed2b33874a.jpeg

 

Przy okazji zmiany czasu, musiałem zakończyć test dokładności kolejnego Powermatica, tym razem 80.611 w DS Action Diver. Ustawiony "na zero" pierwszego marca, do dzisiaj przyspieszył o 28 sekund, co daje 1.12 sekundy na dobę (co jest zgodne z codziennymi obserwacjami, każdego poranka sekundnik był o kolejną sekundę dalej względem wzorca). Przez ten okres był na ręku przez 14 dni i kilka nocy. Wciąż uważam, że Powermatic, to jeden z najgenialniejszych "wynalazków" SG ostatnich lat.

Edytowane przez Jogi
Zapomniałem dorzucić fotkę.

Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia tylko jak trwałe są te mechanizmy, czy 5 czy 50 lat myślę że raczej to pierwsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, kz54 napisał(-a):

Kwestia tylko jak trwałe są te mechanizmy, czy 5 czy 50 lat myślę że raczej to pierwsze

Dlaczego tak myślisz? Te mechanizmy są na rynku już od ponad dekady i jakoś nie słychać, ani nie widać, żeby się rozlatywały. I niby dlaczego miałyby być mniej trwałe od mechanizmu ETA 2824-2, na którym bazują? 

Edytowane przez Jogi

Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, kz54 napisał(-a):

Kwestia tylko jak trwałe są te mechanizmy, czy 5 czy 50 lat myślę że raczej to pierwsze

Masz jakieś podstawy do takiego stwierdzenia? 

 

Edytowane przez mario1971
Podwojony post

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemy z powermaticiem są jak Yeti. Wszyscy o nich słyszeli, ale nikt nie widział.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, rafi napisał(-a):

Problemy z powermaticiem są jak Yeti. Wszyscy o nich słyszeli, ale nikt nie widział.


Najczęściej słyszeli o nich ci, którzy Powermatica nie posiadają w kolekcji 😆

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem 3 powermatic w Certinie i 2 w Mido i złego słowa nie powiem. Z problemami z nimi jest tak że wszyscy o nich gadają a nikt jeszcze nie doświadczył. Wszystkie powermatic jakie miałem miały odchyłki do plus 2s na dzień i były to stabilne odchyłki bez względu na to czy sprężyna główna była w pełni naciągnięta czy w połowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu Żona coś dostała ode mnie : D 

IMG_20230326_114626.2.jpg


Wszystko zależne jest od czasu, ostatecznie od Boga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.