Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
armageddon10

Klub Miłośników Zegarków Certina

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)
7 minut temu, tommly napisał(-a):

To są najnowsze referencje z ceramiką.

Rozumiem, na zdjęciach wkładka wygląda trochę "aluminiowo" jak dla mnie. Napisałem do SGP z prośbą o info, po której stronie jest powłoka AR w mojej DS-2. Kupując zegarek, zakładałem, że od wewnątrz. Miałem zegarki z zewnątrzną powłoką AR i dla mnie to średni pomysł. 

Edytowane przez Scapin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Scapin napisał(-a):

Rozumiem, na zdjęciach wkładka wygląda trochę "aluminiowo" jak dla mnie. Napisałem do SGP z prośbą o info, po której stronie jest powłoka AR w mojej DS-2. Kupując zegarek, zakładałem, że od wewnątrz. Miałem zegarki z zewnątrzną powłoką AR i dla mnie to średni pomysł. 

Wszystko zależy od producenta. Np. nowa Omega Semaster 300m ma wyraźnie lepszy AR od poprzednich ref., podobnie jest w Breitlingu, powłoka jest naprawdę trwała.

Jednak nie to są zegarki przeznaczone do przysłowiowego "tyrania".


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
6 minut temu, tommly napisał(-a):

Wszystko zależy od producenta. Np. nowa Omega Semaster 300m ma wyraźnie lepszy AR od poprzednich ref., podobnie jest w Breitlingu, powłoka jest naprawdę trwała.

Jednak nie to są zegarki przeznaczone do przysłowiowego "tyrania".

Najgorszą powłokę miałem w Alpinie Seastrong, a najlepszą (najtrwalszą) w Squale 60 atmos. Niektóre marki dają dwie warstwy AR od wewnątrz. Tak ma mój Longines Conquest.

Edytowane przez Scapin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, tommly napisał(-a):

To są najnowsze referencje z ceramiką.

Tomku, najnowsza referencja jest tylko na ostatniej z Twoich fotek, na pozostałych jest poprzednia. I ta poprzednia, jeśli dobrze pamiętam, faktycznie miała obustronny AR i aluminiową wkładkę. "Kilka" zegarków przerobiłem, w tym z zewnętrznym AR, i wydaje mi się, że w najnowszej DS Action nie ma zewnętrznego AR.


Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Jogi napisał(-a):

Tomku, najnowsza referencja jest tylko na ostatniej z Twoich fotek, na pozostałych jest poprzednia. I ta poprzednia, jeśli dobrze pamiętam, faktycznie miała obustronny AR i aluminiową wkładkę. "Kilka" zegarków przerobiłem, w tym z zewnętrznym AR, i wydaje mi się, że w najnowszej DS Action nie ma zewnętrznego AR.

No właśnie tak mi się wydawało, że tylko na ostatniej fotce jest nowa wersja z ceramiką, a pozostałe mają aluminium...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
18 minut temu, Jogi napisał(-a):

Tomku, najnowsza referencja jest tylko na ostatniej z Twoich fotek, na pozostałych jest poprzednia. I ta poprzednia, jeśli dobrze pamiętam, faktycznie miała obustronny AR i aluminiową wkładkę. "Kilka" zegarków przerobiłem, w tym z zewnętrznym AR, i wydaje mi się, że w najnowszej DS Action nie ma zewnętrznego AR.

Zgadza się, cały czas mówiłem o najnowszej referencji. Może niepotrzebnie wklejałem fotki tych poprzednich.

11 minut temu, Scapin napisał(-a):

No właśnie tak mi się wydawało, że tylko na ostatniej fotce jest nowa wersja z ceramiką, a pozostałe mają aluminium...

Czarna, jest najnowszą wersją z ceramiką, zielona i tytanowa również (te mierzyłem). Mają one lepszy AR, ale nadal mają zewnętrzny.

IMG_8448.jpg

Edytowane przez tommly

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, tommly napisał(-a):

Zgadza się, cały czas mówiłem o najnowszej referencji. Może niepotrzebnie wklejałem fotki tych poprzednich.

Czarna, jest najnowszą wersją z ceramiką, zielona i tytanowa również (te mierzyłem). Mają one lepszy AR, ale nadal mają zewnętrzny.

IMG_8448.jpg

I ta też miała rysy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
3 minuty temu, Scapin napisał(-a):

I ta też miała rysy?

Też, mniej, ale miała, widać na foto między 25 a 30 minutą, dalej 35 minuta to odciski paluchów.

Edyta: mówię o tej całej czarnej.

Edytowane przez tommly

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, tommly napisał(-a):

Też, mniej, ale miała, widać na foto między 25 a 30 minutą, dalej 35 minuta to odciski paluchów.

Edyta: mówię o tej całej czarnej.

Tak, rzeczywiście coś tam widać, jakby dwie ryski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało się dzisiaj przymierzyć. Nawet od ręki mogłem dostać około 20% bo Pan od razu po przymiarce liczył byłby poniżej 4k.

No i powiem, że świetny zegarek usiadł idealnie. Fajne zapięcie, waga. Na Ar nie patrzyłem. Zdjęcie też słabe jak w wątku tissota tylko ruszyłem bezel i tak nieprzyjemnie klikał gorzej niż w jakimś chińczyku. Taki egzemplarz czy tak chodzi "zgrzytająco" 

 

O7kaPgN.jpeg


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, kornel91 napisał(-a):

(...)

No i powiem, że świetny zegarek usiadł idealnie. Fajne zapięcie, waga. Na Ar nie patrzyłem. Zdjęcie też słabe jak w wątku tissota tylko ruszyłem bezel i tak nieprzyjemnie klikał gorzej niż w jakimś chińczyku. Taki egzemplarz czy tak chodzi "zgrzytająco" 

 

Chyba wiem, gdzie byłeś. ;)

Mam w planie pojawić się tam w przyszłym tygodniu, to postaram się nie zapomnieć zerknąć na ten egzemplarz.

W moim egzemplarzu dźwięk przy przekręcaniu bezela jest taki, jak w Hydroconqueście - ot taki metaliczny dźwięk przeskakującej po rowkach w bezelu wypustki - generalnie mogłoby to brzmieć lepiej.

Przyjemny odgłos kręcenia bezelem mam np. w starym Monsterze, tylko ten zegarek ma już niemal ćwierć wieku i może to wynikać z tego, że wypustka i rowki się już "trochę" zużyły. W Balticusie Deep Water też brzmiało to miło dla ucha.


Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, Jogi napisał(-a):

Chyba wiem, gdzie byłeś. ;)

Mam w planie pojawić się tam w przyszłym tygodniu, to postaram się nie zapomnieć zerknąć na ten egzemplarz.

W moim egzemplarzu dźwięk przy przekręcaniu bezela jest taki, jak w Hydroconqueście - ot taki metaliczny dźwięk przeskakującej po rowkach w bezelu wypustki - generalnie mogłoby to brzmieć lepiej.

Przyjemny odgłos kręcenia bezelem mam np. w starym Monsterze, tylko ten zegarek ma już niemal ćwierć wieku i może to wynikać z tego, że wypustka i rowki się już "trochę" zużyły. W Balticusie Deep Water też brzmiało to miło dla ucha.

Byłem po drodze z wyjazdu w Rzeszowie zgadłeś?? 😀

 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, kornel91 napisał(-a):

Byłem po drodze z wyjazdu w Rzeszowie zgadłeś?? 😀

 

Zgadłem :D

Wcześniejsze fotki znad Soliny były podpowiedzią. ;)


Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Jogi napisał(-a):

Zgadłem :D

Wcześniejsze fotki znad Soliny były podpowiedzią. ;)

O widzisz. Akurat po drodze żona chciała do Decathlonu a ja jak zobaczyłem Tissota w gablocie postanowiłem wejść. Bardzo mi się ta Certina spodobała właśnie czarna. Idealny rozmiar dla mnie. 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, kornel91 napisał(-a):

O widzisz. Akurat po drodze żona chciała do Decathlonu a ja jak zobaczyłem Tissota w gablocie postanowiłem wejść. Bardzo mi się ta Certina spodobała właśnie czarna. Idealny rozmiar dla mnie. 

Czarna jest najlepsza i o dziwo zielona też bardzo fajna.

Bezel z tego co pamiętam klikał głośno w tym co oglądałem u siebie, ale bez tragedii. Cena poniżej 4k jest dobra na chwilę obecną.

I pomyśleć, że pod koniec roku jak oglądałem, to było dużo dużo mniej (bardzo blisko 3) :D


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, tommly napisał(-a):

Czarna jest najlepsza i o dziwo zielona też bardzo fajna.

Bezel z tego co pamiętam klikał głośno w tym co oglądałem u siebie, ale bez tragedii. Cena poniżej 4k jest dobra na chwilę obecną.

I pomyśleć, że pod koniec roku jak oglądałem, to było dużo dużo mniej (bardzo blisko 3) :D

Szkoda gadać z tymi cenami. Imo za blisko 3k pewnie bym brał 😀

Naprawdę dobrze leżał. 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, kornel91 napisał(-a):

Szkoda gadać z tymi cenami. Imo za blisko 3k pewnie bym brał 😀

Naprawdę dobrze leżał. 

Mi też leżał świetnie na nadgarstku, tylko właśnie te ceny.

Człowiek troszeczkę jest już zmanierowany Omegami itp. 😝


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, tommly napisał(-a):

Mi też leżał świetnie na nadgarstku, tylko właśnie te ceny.

Człowiek troszeczkę jest już zmanierowany Omegami itp. 😝

Ja Omegi nie miałem ale CW czy Oris też podniosły poziom i już san Martin mi nie podszedł 😀

Chociaż ten kusi bo lubię nurki. Jeszcze szary hydroconquest 43mm tylko tam już bliżej 8k z rabatami i zapięcie słabe chociaż ta guma ciekawa. 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, tommly napisał(-a):

Mi też leżał świetnie na nadgarstku, tylko właśnie te ceny.

Człowiek troszeczkę jest już zmanierowany Omegami itp. 😝

Ja Omegi nie miałem ale CW czy Oris też podniosły poziom i już san Martin mi nie podszedł 😀

Chociaż ten kusi bo lubię nurki. Jeszcze szary hydroconquest 43mm tylko tam już bliżej 8k z rabatami i zapięcie słabe chociaż ta guma ciekawa. 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, tommly napisał(-a):

Czarna jest najlepsza i o dziwo zielona też bardzo fajna.

Bezel z tego co pamiętam klikał głośno w tym co oglądałem u siebie, ale bez tragedii. Cena poniżej 4k jest dobra na chwilę obecną.

I pomyśleć, że pod koniec roku jak oglądałem, to było dużo dużo mniej (bardzo blisko 3) :D

O widzisz, ja pojechałem po zieloną, zobaczyłem na żywo obok siebie wszystkie, oprócz niebiesko-złotej i...

...ostatecznie wyszedłem z niebieską, tak mnie ten kolor w niej urzekł. 

 

48 minut temu, kornel91 napisał(-a):

Szkoda gadać z tymi cenami. Imo za blisko 3k pewnie bym brał 😀

Naprawdę dobrze leżał. 

 

35 minut temu, kornel91 napisał(-a):

Ja Omegi nie miałem ale CW czy Oris też podniosły poziom i już san Martin mi nie podszedł 😀

Chociaż ten kusi bo lubię nurki. Jeszcze szary hydroconquest 43mm tylko tam już bliżej 8k z rabatami i zapięcie słabe chociaż ta guma ciekawa. 

Guma w Hydroconqueście jest bardzo fajna i przyjemna, dobrze się układa na nadgarstku - tylko musi być trochę poużywana, tak ze 2-3 miesiące. Zapięcie lepsze niż w bransolecie, ale bez szału. Przy tych nowych cenach mogliby już zaoferować coś lepszego.

 

A co do ceny rzeczonej Certiny - naprawdę te 6-7 stówek robi taką różnicę?  


Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Jogi napisał(-a):

O widzisz, ja pojechałem po zieloną, zobaczyłem na żywo obok siebie wszystkie, oprócz niebiesko-złotej i...

...ostatecznie wyszedłem z niebieską, tak mnie ten kolor w niej urzekł.

 

A co do ceny rzeczonej Certiny - naprawdę te 6-7 stówek robi taką różnicę?  

U mnie są dwa niebieskie, dlatego nawet nie brałem pod uwagę, choć też fajnie wygląda.

 

600-700 przy 4k to już sporo 😜


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, Jogi napisał(-a):

O widzisz, ja pojechałem po zieloną, zobaczyłem na żywo obok siebie wszystkie, oprócz niebiesko-złotej i...

...ostatecznie wyszedłem z niebieską, tak mnie ten kolor w niej urzekł. 

 

 

Guma w Hydroconqueście jest bardzo fajna i przyjemna, dobrze się układa na nadgarstku - tylko musi być trochę poużywana, tak ze 2-3 miesiące. Zapięcie lepsze niż w bransolecie, ale bez szału. Przy tych nowych cenach mogliby już zaoferować coś lepszego.

 

A co do ceny rzeczonej Certiny - naprawdę te 6-7 stówek robi taką różnicę?  

Nie robi tylko jak Tomek napisał przy 4k to już trochę jest inaczej przy zegarku za 10k 😀

Widzę, że są na olx są używki muszę się z tym przespać kilka dni 😀


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.