Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
armageddon10

Klub Miłośników Zegarków Certina

Recommended Posts

Muszę szczerze pogratulować wygląda rewelacyjnie nawet chyba ładniej jak na kajdanie.

Zgodzę się z Tobą , ładniej niż na kajdanie :)

No i się ubrała cytrynka.

Bartekk, szacun i serdeczne dzięki za wyśmienitą robaotę !!!!

No Feniko, pasek petarda. Elegancko pasuje do zegarka.

No i się ubrała cytrynka.

Bartekk, szacun i serdeczne dzięki za wyśmienitą robaotę !!!!

Zgadzam się z mgoralos :) Świetnie się komponuje z tym paskiem.

Guest romseyman

Fajna ta Cytryna. Kiedyś sam się nad nią zastanawiałem, ale ostatecznie zdyskwalifikował ją bezel, który rysuje się jak cholera...

Moim zdaniem niedopuszczalne w zegarku, który z definicji powinien wytrzymywać więcej niż inne.

RG 

Nie jest tak zle. Od 10 mc-cy spedza na moim nadgarstku wiekszosc czasu i rys brak a przyznam sie, ze zegarkow zbytnio nie oszczedzam i noszenie ''z duzym poszanowaniem'' jest mi raczej obce. Udalo mi sie poharatac szafir a bezel bez blizn.

Edited by romseyman

Guest romseyman

Zainspirowany zdjeciami Wojtka też swoja Cytryne wrzucilem na pasek 

01893500298699915890.jpg

Dobrze to wyglada.

Witam,

Jak widzicie po nicku jestem nowicjuszem, który w ostatnim czasie dość mocno wbił sobie do głowy nabycie zegarka. Trochę poczytałem o markach i mechanizmach i na chwilę obecną idę w kierunku szwajcarskim. Tak jak w temacie moja rozterka dotyczy modelu, który wybrać i tu proszę o kilka wskazówek. Edoxa nie mogę dostać w Polsce. Trochę obawiam się sprowadzać zegarek. Poniżej modele, które mnie inetersują. Będę bardzo wdzięczny za wskazówki.

https://www.chrono24...ufacturerIds=81

http://www.swiss.com...6172605700.html

http://www.swiss.com...6391608710.html

http://www.swiss.com...6391105700.html

Pozdrawiam:D

Ja jakis czas temu postanowilem delikatnie odnowic, i uatrakcyjnic swoje DS ACTION.

Z racji ze bezel posiadal potworna ryse, wymiana bezela na nowy. w glebokiej czerwieni, i zmiana...zamiast gumy, zamiast bransolety, zamiast paska z klamerka, pasek skorzany robiony pod oryginalne zapiecie...efekt mnie zadowala ;)

post-78838-0-22711600-1428499805_thumb.jpg

a teraz, do rodziny DS ACTION, DS FIRST w chronografie, doszedl jeszcze starszy.... CLUB 2000, ktory niestety spedza teraz kilka dni na remoncie, ale niedlugo wraca i do domu i na nadgarstek ;)

post-78838-0-39809200-1428499895_thumb.jpg

Ja jakis czas temu postanowilem delikatnie odnowic, i uatrakcyjnic swoje DS ACTION.

Z racji ze bezel posiadal potworna ryse, wymiana bezela na nowy. w glebokiej czerwieni, i zmiana...zamiast gumy, zamiast bransolety, zamiast paska z klamerka, pasek skorzany robiony pod oryginalne zapiecie...efekt mnie zadowala ;)

Jest moc !

Wygląda bardzo okazale, oryginalne zapięcie z tym pasiwem wygląda lepiej niż oryginał.

A kto uszył pasek?

Edited by FENIKO

Powiem Ci ze szyla firma, polecona przez jubilera u ktorego serwisuje zegary, z tego co pamietam jakas mala firemka szwajcarska, bedaca przy producentach i robiaca dla nich paski za dnia, a po godzinach dorabiajaca sobie wlasnie projektami na zamowienie...cena nie duza, bo zaplacilem po otrzymaniu (2-3 tygodnie czekania) okolo 160-180 pln.

Wiec calkiem ciekawa oferta, i efekt...no coz, zmienia charakter zegarka

Na razie serwis mechaniczny - datownik zatrzymuje się przy przeskoku. Jak to będzie zrobione to zastanowię się czy zostawić jak jest na nowym pasku czarnym - jaki jest teraz, czy pokombinować coś z granatem i czerwona nicią...

Na razie bawiłem się...choć to offtop...Oris junior dość starym, zrobiony na skórzanym nato, i seiko pamiątkowym 5 z lat 90, gdzie do odnawialnej tarczy kropkowanej na niebiesko zakładałem niebieski kropkowanej pasek...efekt też daje rade

post-6254-0-91512300-1428649100_thumb.jpg

Po przeglądzie, po likwidacji rysek, z nowiutkim bezelem. Jak nówka ;)

Powiem Ci ze szyla firma, polecona przez jubilera u ktorego serwisuje zegary, z tego co pamietam jakas mala firemka szwajcarska, bedaca przy producentach i robiaca dla nich paski za dnia, a po godzinach dorabiajaca sobie wlasnie projektami na zamowienie...cena nie duza, bo zaplacilem po otrzymaniu (2-3 tygodnie czekania) okolo 160-180 pln.

Wiec calkiem ciekawa oferta, i efekt...no coz, zmienia charakter zegarka

Myślę, że inwestując podobną, lub mniejszą kasę nasi forumowi "paskorobowie" zrobiliby Ci cuda. Nie gorsze, a nawet lepsze. Poważnie. 

Kazek PW

Edited by Adi

Myślę, że inwestując podobną, lub mniejszą kasę nasi forumowi "paskorobowie" zrobiliby Ci cuda. Nie gorsze, a nawet lepsze. Poważnie.

Nie jest powiedziane ze jeszcze nie skorzystam...nie ukrywam ze do orisa juniora starego chcialbym pasek nato w vintage stylu, jakas przecierana skora...na spokojnie przed wakacjami sie ogarne z tym tematem...

a bezel niecale 100pln mnie kosztowal

Guest romseyman

Od dzisiaj mam dwie Certiny.  ;)

Do DS Action

pBZABa.jpg

dzisiaj dolaczyla jeszcze ta:

Jfru2P.jpg

Witam

Panowie mam pytanie, czy znajdę jakąś Certinę divera z wodoszczelnością równą 100 ATM lub więcej?

Pozdrawiam

Proponuje o doczytanie czym różnią się atmosfery od głębokości wyrażonej w metrach, zanim się komus doradzi. Jeśli ktoś zna model o wodoszczelności 100 atm to proszę pisać.

Edited by Weiss961

Nie ma takiego modelu aktualnie. Możesz szukać używanej DS 3:

Certina%20DS-3%201000m.jpg

Edited by eye_lip