Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
armageddon10

Klub Miłośników Zegarków Certina

Recommended Posts

Ja to mam chyba pecha do mojego divera w kwarcu... jedzie trzeci raz do serwisu... zauważyłem ostatnio ze potrafi zatrzymać się raz,dwa razy dziennie na kilka minut... leżał w pudełku kilkanaście dni to nawet data była już z poprzedniego dnia... miał ktoś takie cuda? Bo ja to powoli się załamuje. ...

Miałem podobny problem z Tissotem PRC200 na ETA 805.112. Nowy od chwili zakupu do zatrzymania się pochodził około 5 godzin. Sprzedawca wymienił mi zegarek na kolejny nowy - ten zatrzymał się po 4 dniach ostatecznie zaproponowano mi zwrot gotówki. Pech ???

DS1 to zawsze świetny wybór - gratulacje :)

najlepszy wybór :P

IMG_20170602_203832.jpg

Zawsze miałem słabość do żółwików a tego odświeżałem dziś rano

post-29151-0-31392100-1496515251_thumb.jpg

post-29151-0-90739000-1496515291_thumb.jpg

post-29151-0-36113900-1496515353_thumb.jpg

post-29151-0-40589000-1496515398_thumb.jpg

Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Guest Spatz

Koperte zdecydowanie mozna jeszcze poprawic.

Wiem ale to vintage nie zamierzam go doprowadzać do stanu "nowy" A i tak wyglada naprawdę świetnie

Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Witam,

Moja Certina DS1 w miejsce fabrycznego dostała nowy pasek na lato :)

gallery_72690_3106_205562.jpg

Edited by 88y

Witam.

Noszę się z zamiarem kupienia tego zegarka:

https://www.maxtime.pl/zegarek-certina-ds-1-c006-407-11-088-00.html

Ma on być na bardziej formalne wyjścia (do garnituru, ale też samej koszuli). 

Mam parę pytań:

1. Pasek czy bransoleta? Ogólnie chciałbym, żeby zegarek był trochę bardziej uniwersalny (dlatego czarna tarcza, białe tarcze są ekstra, ale nadają się raczej tylko do garnituru) i myślałem żeby kupić z bransoletą i dokupić sobie skórzany pasek do tego modelu.

2. Mechanizm. Automat to mus jak dla mnie, ale jest jeszcze taka wersja https://www.maxtime.pl/Zegarek-Certina-C029.407.11.051.00-DS-1-Powermatic-80.html Byłem u zegarmistrza i powiedział mi, że tutaj jest lepszy mechanizm i pytanie do was. Czy różnica jest na prawdę znaczna (zwykły DS-1 mi się bardziej podoba).

3. Jakaś inna warta uwagi elegancka certina do 3000-3500zł?

Dziękuję za wszelką pomoc.

Której wersji byś nie kupił, będzie OK. Wybierz tą, która bardziej Ci się podoba :).

Guest Blunio

Wybierz tą, która bardziej Ci się podoba :).

Słyszałem opinię i ją podzielam, że starsze wersje DS1 były ładniejsze. Mowa o tej z "celownikiem" :wub:

Słyszałem opinię i ją podzielam, że starsze wersje DS1 były ładniejsze. Mowa o tej z "celownikiem" :wub:

De gustibus not est disputandum :).

Mnie się podobają Powermatiki. Miałem Bjoerndalena. Sprzedałem, bo ciut za mały, inaczej by miał dożywocie :).

Witam serdecznie, jak to wreszcie jest z tym żółwiem na dekielku DS Action Diver Automatic  ? ( chodzi o wypukłość graweru ) Czy jest to prawda, że producent wyprodukował na początek tej serii zegarka grawer z płaskim żółwiem by później poprawić na bardziej wypukły grawer żółwia.

Czy jest możliwe do ustalenia jak nabyć ten z poprawionym grawerem ? Np data produkcji tych poprawionych może sprawę załatwić. 

Jak to ustalić aby być posiadaczem tego zegarka z wypukłym grawerem żółwia. Sprawdzałem w kilku sklepach i niestety wszędzie były "płaskie żółwiki" więc gdzie szukać ?

W sklepach pewnie mają zdjęcia "stockowe". Pytałeś bezpośrednio sklepów czy opierasz się na zdjęciach?

Oglądałem w sklepach i faktycznie grawery są " płaskie " kiepska jakość. Natomiast gdy się zapytałem o poprawioną wersje tych żółwików na dekielku to obsługa sklepu sprawiała wrażenie, że pierwszy raz o tym słyszą. Być może produkowane z początku wersje płaskich żółwików będą w przyszłości bardziej wartościowymi niż poprawiane na wypukłe przez firmę Certina. Nie wiem w dzisiejszych czasach  wszystko możliwe. 

Chyba, że to wszystko jest pic na wodę. A może dekielki z wersją kwarcową mają wypukłego żółwika i dlatego tak teraz jest to porównywane, taka wersje też jest możliwa.

Natomiast gdy się zapytałem o poprawioną wersje tych żółwików na dekielku to obsługa sklepu sprawiała wrażenie, że pierwszy raz o tym słyszą.

Nie ma się co dziwić. Tutaj są pasjonaci, a obsługa sklepu po prostu do pracy przychodzi :).

Jaką mam gwarancję, że przy zakupie zegarka otrzymam towar prosto z magazynu a nie powystawowy, gdzie np taki zegarek jest do dyspozycji klienta, który z kolei pozostawia odciski linii papilarnych, przekręca koronką, pozostawia wszelkiego rodzaju zarysowania a co za tym idzie po prostu jest mocno eksploatowany. Nie chcę aby taki zegarek trafił do mnie. Czy istnieje możliwość aby zegarek prosto z magazynu np. sklepowego czy innego trafił w moje ręce. Jak fachowo poznać taki towar prosto z magazynu ? 

Musisz kupić u zaufanego sprzedawcy albo w sklepie (np internetowym), gdzie się dużo zegarków sprzedaje.

W salonie wiele zależy od życzliwości i uczciwości sprzedawcy.