Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
armageddon10

Klub Miłośników Zegarków Certina

Recommended Posts

Doczekała się w końcu meszyka z Watchgecko. Za długo z tym czekałem ;)

91of0fj.jpg

IevzLJG.jpg

Guest fidelio

Fajnie na tym meshu! Wygląda na to, że mam taki sam, do Squale :-)

To ten sam mesh tylko różne zapięcia. Ten z bransoletowym zapięciem wydaje się praktyczniejszy.

Guest fidelio

To ten sam mesh tylko różne zapięcia. Ten z bransoletowym zapięciem wydaje się praktyczniejszy.

Wziąłem do Squale taki, jaki wziąłem bo bałem się, że dość spore zapięcie jednak przytłoczy całość... 

No nie są te same, nawet pomijając zapięcie. Choćby grubością się różnią.

aYZ170c.jpg

To cenna uwaga, tego nie doczytałem. W takim razie Twoja jak rozumiem jest grubsza, bo i zapięcie solidniejsze ?

Nie wiem czy jedno wynika z drugiego, raczej nie, ale jakbyś chciał coś od nich kupować to zawsze wchodź w zakładkę "technical data". Tam zawsze jest jakieś dodatkowe info.

Napisałeś, że się różnią grubością, to myślałem, że wiesz ;) Nie ma problemu, sprawdzę sobie. Napisz dlaczego wybrałeś akurat ten ?

Już sprawdziłem 2,75mm vs 3,5mm. Ewidentnie grubość wynika z rodzaju użytego zapięcia, ze względu na sposób mocowania.

Doczekała się w końcu meszyka z Watchgecko. Za długo z tym czekałem ;)

Dobrze to wygląda  :)

Coś tu cicho. Po tygodniu, dwóch z sarbem wróciłem do cytrynki. Na tydzień zabrała mi go żona bo jej się „ta cebula podoba” :)

Już to pisałem ale napisze jeszcze raz. Jeśli chodzi o precyzję ten powermatic jest niesamowity.

W sarbie w 3 pozycjach późni od -12 do -7, leżąc na szkiełku robi +10. Jestem go w stanie odkładaniem właściwym trzymać na -3 sek. Czy to dobrze? Niby -3 dobę super, ale jak dla mnie aż taka podatność na pozycje to pomyłka.

Ale ta certina.... nieważne jak leży, nieważne ile ma naciągu, nieważne czy noszona. Robi mi 1 sek na dobę. A jak leży w szufladzie to w ogóle nic przez noc nie przybywa. Jest tez mocno dźwiękoszczelna bo aplikacja w telefonie nie jest w stanie odczytać dobrze odchyleń. W seiko i ds1 bez problemu.

Szkiełko się rysuje od patrzenia, ale są to takie „sympatyczne” ryski. Zresztą za radą gdzieś znalezioną siadłem na filmie i tarłem o mikrofibre bez żadnej pasty i po 20 minutach czyściutko. Żona przez ten tydzień nałapała znowu ale nie ruszam. Wiem że są „ścieralne”.

Jeśli te plastikowe mechanizmy będą trzymać parametry przez lata i będą tyle chodzić co stare ety to szacunek za nie. Można wymyślić coś świetnego również do masowych produkcji, nie musi być to bardzo skomplikowany mechanizm inhouse i dla mnie to tez sztuka.

3d9874de83a1e2939bbb1da35ac00a71.jpg

W temacie rysek.... jeden dzień w pracy biurowej bez ekscesów. Także jak ktoś jest na to wrażliwy to odradzam ;)

f1dca5d2460f6926ade22504b1031946.jpg

Te ryski to na 6 minucie czy między wskazówką godzinową a datą?

Wszędzie :) na 6 min. Na 17 min i na środku między datą a wskazówkami.

Wszędzie :) na 6 min. Na 17 min i na środku między datą a wskazówkami.

Lubię Certine, mam ds action i myślałem o ph200 ale brak szkła szafirowego to dla mnie glupota ktorej bym nie zniósł. Mogli przecież pójść tropem Longines Legend Diver i zastosować klimatyczne szkło ale szafirowe. Poza tym ph200 piękne i gratuluję kolegom tego zegarka. A no i dekiel majstersztyk.

Podzielam opinię Kolegi. Mnie się ten zegarek bardzo podobał do momentu aż zobaczyłem na żywo jak bardzo wypukłe jest szkło. Nie dałbym rady.

Guest fidelio

A dla mnie to wypukłe hesalitowe szkło w ph200 to jeden z tych powodów, dla których uważam, że to fajny i klimatyczny zegarek. IMO od początku w jego przypadku chodziło o mocne osadzenie w vintage, a wówczas wypukły hesalit to świetny pomysł. Ale może się nie znam?

Edited by fidelio