Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Vifur

Jaki zegarek elektroniczny, duże cyfry, wodoszczelny, podświetlenie?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich jako, że to mój pierwszy post na forum.

 

Chciał bym prosić Was o radę, ponieważ poszukuję kandydata na nowy zegarek.

 

Dotychczas korzystałem z zegarka Casio (nie pamiętam modelu), a w tej chwili w naprawie jest mój Timex z serii Ironman (też prezent, więc nie pamiętam modelu).

 

Czego oczekuję, czego szukam w zegarku:

*przede wszystkim duże cyfry zegara oraz datownika, z tego też względu wolał bym unikać bajerów typu fazy księżyca, które nie są mi potrzebne, a zajmują sporo miejsca na tarczy (tu bez przesady z tym rozmiarem cyfr, takie typowe elektroniczne bez bajerów upchniętych na tarczy są dla mnie czytelne)

*wytrzymała bateria wystarczająca na kilka lat użytkowania

*podświetlenie koniecznie na całą tarczę, niekoniecznie automatyczne, ponieważ diodowe podświetlenie jest dla mnie nieczytelne

*wodoszczelność minimum te 100m, może być więcej

*ciężko określić mi się co do ceny, rozważę wszystkie opcje, choć wolał bym nie przekraczać 1000zł, a każda zaoszczędzona złotówka mile widziana

*funkcje: budzik (minimum jeden alarm, może być więcej), minimum nieskomplikowany stoper i timer, sygnalizacja dźwiękowa kolejnej pełnej godziny

*bardzo by mi zależało na czarnej tarczy z białymi (bądź inszymi jasnymi) cyframi - była by dla mnie czytelniejsza i jest to główny powód, dla którego chciał bym się rozejrzeć za nowym zegarkiem

*kolorystyka nachętniej czarny, ale nie ma to decydującego znaczenia, a wręcz żadnego, byle by nie był różowy :D bo oczywiście chodzi mi o zegarek męski

 

Bardzo dziękuję za wszelką pomoc i sugestie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłby extra gdyby nie te LED'y :( Ja mam światłowstręt i czasami (wiem, że brzmi to paradoksalnie, ale działa) włączam sobie podświetlenie by coś widzieć na zegarku, dla tego podświetlenie całej tarczy jest dla mnie tak istotne.

 

Zaś co do Suunto, to są wyraźne, ale okropnie drogie.

 

Przejrzę jeszcze te Casio, a gdyby ktoś miałjeszcze jakieś pomysły, to bardzo proszę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem podświetlenie ledowe w tym modelu nie jest takie złe, ale faktycznie nie każdemu musi się podobać:

 

 

 

Inne propozycje:

 

1. http://allegro.pl/zegarek-casio-gw-m5610nv-2er-g-shock-gw-pl-waw-i3821404222.html

 

Sam w sobie ten wyświetlacz jest moim zdaniem niezbyt rewelacyjny delikatnie to ujmując, ale podświetlenie jest już bardzo ładne - jak w każdym negatywie podświetlają się same cyfry, choć nie jestem pewny czy to będzie odpowiadać Twoim preferencjom. Ponadto częste jego używanie nie rozładuje baterii (Tough Solar), jednakże nie jest ono wygodne w obsłudze - uruchamiane jest malutkim przyciskiem z prawej strony zegarka, osoby o większych palcach miewają problemy z jego wciśnięciem.

 

GW-M5610NV-2JF.jpg

 

 

2. http://allegro.pl/zegarek-casio-g-7710-1er-g-shock-gw-pl-nowosc-waw-i3842496832.html

 

Ten przynajmniej w teorii powinien odpowiadać wszystkim Twoim oczekiwaniom. Do czasu pojawienia się GD-350 był to najbardziej czytelny negatyw wyprodukowany przez Casio. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To akurat nie jest kwestia, czy mi się podoba, tylko jak wypada w praktyce :P dla tego teź olałem kwestię koloru koperty i paska, bo on ma mi przede wszystkim ułatwiać życie, wygląd jest kwestią końcową.

 

ad 1. Cyferki trochę ciemne, ale sposób podświetlenia akurat mi nie przeszkadza, bo taki sam guzik byłw moim starym Casio :)

 

ad 2. Podoba mi się. Muszę przyjrzeć mu się bliżej. Nie orientujesz się może, za co odpowiadają te oznaczenia typu 1ER albo 1BER występujące po numerze modelu?

 

[EDIT] Dwójka rzeczywiście wpadłą mi w oko :) Jeszcze jakieś propozycje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Casio 7710 wydaje się wystarczającą, a przy tym tańszą i mniej skomplikowaną (czyli teoretycznie mniej awaryjną) opcją.

 

Pytanie, jakie jeszcze mam do Was teraz, to czy zasugerowana aukcja

2. http://allegro.pl/zegarek-casio-g-7710-1er-g-shock-gw-pl-nowosc-waw-i3842496832.html

Ten przynajmniej w teorii powinien odpowiadać wszystkim Twoim oczekiwaniom. Do czasu pojawienia się GD-350 był to najbardziej czytelny negatyw wyprodukowany przez Casio. :)

jest bezpieczną opcją?

To, że kurier się tam gdzieś spóźni to małe piwo (pod warunkiem, że zdążę wykupić 6 letnią gwarancję), natomiast bardzo mi zależy by sprzęt był nowy, z pełną, ważną gwarancją możliwą do zrealizowania w autoryzowanym punkcie Casio jaki akurat jest w moim mieście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili to najbardziej godny polecenia sprzedawca Casio na allegro - zegarki pochodzą z oficjalnej dystrybucji i dostajesz gwarancję Zibi realizowaną w całym kraju, a cenowo konkuruje z niezależnymi importerami.

 

Co do wcześniejszego Twojego pytania - 1 oraz 1B to oznaczenia wersji kolorystycznej, ER to kod europejskiej dystrybucji (w praktyce ma to wpływ tylko na opakowanie i "papierkologię", samego zegarka to oznaczenie nie dotyczy).

 

Sam używam 7710 już jakieś pół roku i jestem jego dużym fanem. To naprawdę świetny zegarek jak na swoją cenę. Wcześniej miałem 7700, ale czarna wersja ma zdecydowanie ciekawszy charakter. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

 Kiedyś miałem g-7710-1ER i byłem bardzo z niego zadowolony, ale musiałem go sprzedać, żeby kupić coś innego. Obecnie mam GD-350-1B i również mogę go z czystym sumieniem polecić. Ma bardzo fajna funkcję z odliczaniem czasu, bo z głównego ekranu jednym przyciskiem można zacząć odliczanie. Nową funkcją jest alarm wibracyjny. Na spróbę raz ustawiłem go żeby mnie wibracja zbudziła i na mnie to działa, nie wiem jak u innych. Na co dzień wibracja jest jednak wyłączona. Co do podświetlenia ja nie mam problemu z odczytaniem tarczy przy oświetleniu LED, jak dla mnie jest git

 

 Porównując te dwa zegarki to muszę przyznać że G-7710-1ER jest chyba wizualnie ciekawszy i nie wygląda jak klocek, tak jak to jest z GD-350-1B. 7710 ma rozbudowany stoper, biegaczom się spodoba ta funkcja.

 

 Ja postawiłem jednak na GD-350-1B, bo mam jednego żółtego G-Shock'a i chciałem mieć coś "ALL BLACK", więc padło na ten model

 

Powodzenia w wyborze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za rady.

 

Zdecydowałęm się na Casio 7710 :)

 

Dam znać za jakiś czas jak się spisuje.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

 

Odświeżam temat, ponieważ zamieszanie związane ze zmianą roboty i kompleksowym remontem nie pozwoliło mi na wydatki na przyjemności do tej pory ;) i chciałem dowiedzieć się, czy przez te półtorej roku pojawił się jakiś godny konkurent dla dotychczasowego zwycięzcy, G-7710-1ER ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

 

Odświeżam temat, ponieważ zamieszanie związane ze zmianą roboty i kompleksowym remontem nie pozwoliło mi na wydatki na przyjemności do tej pory ;) i chciałem dowiedzieć się, czy przez te półtorej roku pojawił się jakiś godny konkurent dla dotychczasowego zwycięzcy, G-7710-1ER ?

Podbijam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W związku z brakiem nowych propozycji zakupiłem wczoraj G-7710-1ER.

Pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Feymozim
      Niestety zegarek trafił do mnie z innego zakładu po rzekomym serwisie, plusem jest to że nic nie ruszył to nie miał okazji niczego uszkodzić  
      Naprawa Seiko na mechanizmie 4R35B

    • Przez Feymozim
      Naprawa zegarka Borealis Cascais 30ATM na mechanizmie Miyota 9015   Fotki poniżej

    • Przez Michal_1985
      Witam, jestem zainteresowany zakupem TH jak w temacie. 
      Jeśli ktoś myśli o sprzedaży to chętnie omówię tą kwestię
      Jesli ktos moze polecić miejsce, w którym mógłbym zakupić taki zegarek to chętnie skorzystam.
       
      Pozdrawiam 
      Michał 
    • Przez GrzesiekH
      Witam! Tak jak w temacie, od jakiegoś czasu szukam bransolety do zegarka Adriatica. Niestety bezskutecznie, ponieważ w moim mieście nie ma zbyt wielu zegarmistrzów, którzy doradzili by mi w tej sprawie ("panie tego się nie da zrobić.." itd), a wyszukane "na oko" z sieci nie pasowały do końca lub były z podejrzanego materiału, który po tygodniu się zetrze. Poszukuje zamiennika z innej firmy lub oryginał, czy ktoś w wolnym czasie mógłby mi pomóc? Nie jestem specem od zegarków, możliwe że już nie znajdę takiej bransolety?
      Nazwa zegarka Adriatica nr 1012.515.3 ,grubość 18mm (środkowe ogniwo ma 7mm -najczęściej własnie to nie pasowało)
      To by było na tyle pozdrawiam 

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.