Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

KamilZlg

Omega Seamaster 300M

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

od jakiegoś czasu systematycznie zmniejszam ilość zegarków. Dotarłem do momentu, że zaczęła chodzi mi po głowie myśl, aby sprzedać prawie wszystkie swoje zegarki (Certina DS-1 LE ma dożywocie, bo ma wartość sentymentalną) i kupić jednego divera, który będzie pełnił rolę zegarka do wszystkiego poza garniturem. Ideałem byłby Submariner z datą, ale niestety to jeszcze nie ten etap. Ostatecznie zacząłem coraz częściej oglądać Omegę Seamastera 300M, aż wreszcie stwierdziłem, że to dobry wybór, który zaspokoi wszystkie moje potrzeby na dziś. W związku z powyższym, staję przed problemem zakupu tego zegarka. Chciałbym kupić zegarek używany, bo nowe przekraczają założony przeze mnie budżet. Nie mając jednak dostatecznej wiedzy, aby samodzielnie w sposób w pełni przemyślany dokonać takiego zakupu, proszę bardziej doświadczonych Kolegów o pomoc. Czy możecie napisać mi, które konkretnie wersje są godne uwagi. Które roczniki, z jakim mechanizmem itp.? No i oczywiście, gdzie szukać? A może ktoś z Was zna jakąś godną uwagi ofertę ewentualnie sam chce sprzedać taki zegarek? Będę wdzięczny za każdą pomoc.

Pozdrawiam serdecznie,

Kamil

 

P.S.

Wiem, że na forum pojawiła się na sprzedaż świetna Omegą z ceramicznym bezelem. Cena jest jednak dość wysoka (bo i zegarek niemal nowy) i niestety przekracza mój aktualny budżet.


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłoby idealnie zmieścić sie w 8 tys zł.


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie dostaniesz raczej tylko starsze wersje, więc uważam, że lepiej będzie dołożyć (a już niewiele brakuje) i wziąć tę z bazarku od cer_toma, w zasadzie jest nowa i masz na nią jeszcze dłuuuugą gwarancję, jeśli dobrze pamiętam na tę Omegę gwarancja to 3 lata.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiem. Juz nawet rozmawiałem z Kolega cer_tomem, ale najpierw chce sie zorientować, czy kupie cos poniżej mojego budżetu max, a jeśli tak, to jaki byłby to zegarek.

 

Ty chyba miałeś starsza wersje. Moze mógłbyś napisać, w czym jest gorsza od nowej?


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak Bond (mam nadzieję, że to jest jego prawidłowa referencja: 2531.80.00). Jak na razie nie trafiłem na wygodniejszy w noszeniu zegarek. Nie nudzi się. W dodatku, jest cieńszy od jego współczesnego odpowiednika (co wg mnie jest mocnym plusem), okienko datownika jest pasujące do całości - białe, no i ma fale. Chociaż tarcza w tym nowym też jest bardzo fajna. Nawet na nienajlepiej zrobionych fotkach fajnie wygląda:

 

5qiy.jpg

 

gkhi.jpg

 

ys3z.jpg

 

I kupisz go również poniżej omawianych kosztów. No i trzeba trafić egzemplarz w satysfakcjonującym stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty chyba miałeś starsza wersje. Moze mógłbyś napisać, w czym jest gorsza od nowej?

Tak, miałem starszą. Mechanizm ten sam - 2500 co-axial. Z różnic to nowa ma właśnie ceramiczny bezel, jak dla mnie to największa zaleta. Poza tym nowa ma obustronny AR, ale dla jednych to będzie zaleta, dla innych wada. Pozostałe różnice dotyczą już tylko wyglądu, więc to kwestia gustu. W nowej nie ma fal na cyferblacie, przenieśli je na dekiel, który jest inny. Inne jest też okienko datownika, krój czcionki na bezelu i napis na zapince. To chyba wszystko.

Aha i jeszcze napisy na cyferblacie w innym porządku.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, miałem starszą. Mechanizm ten sam - 2500 co-axial. Z różnic to nowa ma właśnie ceramiczny bezel, jak dla mnie to największa zaleta. Poza tym nowa ma obustronny AR, ale dla jednych to będzie zaleta, dla innych wada. Pozostałe różnice dotyczą już tylko wyglądu, więc to kwestia gustu. W nowej nie ma fal na cyferblacie, przenieśli je na dekiel, który jest inny. Inne jest też okienko datownika, krój czcionki na bezelu i napis na zapince. To chyba wszystko.

Aha i jeszcze napisy na cyferblacie w innym porządku.

Dzięki. Fajnie wszystko podsumowałes. Rzeczywiście ceramiczny bezel to najwiekszy atut. Gdybym myślał o nowym zegarku, to moze miałoby to mniejsze znaczenie, bo dbam o zegarki pedantycznie, ale w pierwszej kolejności rozważam używany, a to powoduje, ze z ceramicznym bezel bedą pewnie w lepszy, stanie.

Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja się odezwę i zrobię małe podsumowanie od najstarszej, a miałem wszystkie trzy:

 

1. 2531.80.00

- jest najcieńsza, różnica w stosunku do nowszych model to dobry milimetr, ale jest wyczuwalna.

- ma zwyczajną Etę 2892, podobno trochę modyfikowaną, ale nie wnikałem jaki jest zakres modyfikacji

 

2. 2220.80.00

- wizualnie identyczna z poprzednikiem, tylko grubsza z uwagi na mechanizm. Zmieniono jedynie dekiel (ma większego konika) i napisy na tarczy

- mechanizm 2500 z co-axialem, większa dokładność i oszczędności na serwisie.

 

3. 212.30.41.20.03.001

- zmiany opisał kolega Mirosuaw, ja dodam, że jest nowa bransoleta z inną zapinką i ze skręcanymi ogniwami. Przy okazji bransoleta jest trochę masywniejsza.

 

Ja na Twoim miejscu kupiłbym 2. lub 3. ze względu na co-axial. To bardzo dokładny mechanizm, no i zawsze taki quasi in-house :) Postaraj się tylko o egzemplarz w miarę świeży, 2500 z początku produkcji podobno miały jakieś poważne problemy, raportowano o tym na WUS-ie.

 

Co do cen:

1. kupisz za ok. 5-5,5 k, ale coraz trudniej o zadbany egzemplarz

2. kupisz za ok. 6,5-7,5 k w zależności od stanu, jest jeszcze ich trochę w idealnym stanie.

3. kupisz za ... wiesz ile. Ode mnie :)

 

Pozdrawiam

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:) Wielkie dzięki!

Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A myślałeś o chrono? Ten model powinienieś już dostać w swoim budżecie.

 

omega_website_images_0314.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chrono odpada. Ja chciałbym rasowego divera ;)

 

Panowie, juz troche zostało powiedziane. Ale nikt nie pisze, gdzie szukać. Możecie kogoś polecić?


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dołożył i kupił najnowszą, dla mnie zdecydowanie najładniejsza. Najlepiej idź do jakiegoś sklepu i sobie obejrzyj, bo  przypadkiem zobaczysz za szybą   i będziesz żałował jak będziesz miał starą.

Trzy letnia gwarancja też się liczy, no i te Bondy mają chyba werk 2500 wersja D z krzemowym włosem, ale tego na 100% nie jestem pewien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz od cer_tom'a. Inna decyzja przy tych warunkach będzie błędem.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglada na to, ze zacznę od rozgladania sie za 2220.80.00, bo to mój budżet, a jeśli sie nie uda, to będę zmuszony pomyśleć o jego poszerzeniu :)


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że nawet jak kupisz ładną i zadbaną używkę, to i tak pewnie będzie jej trzeba zrobić przegląd, smarowanie, drobny lift koperty i bransolety, a to wydatek kilkuset zł u dobrego zegarmistrza.

Jak masz dużo czasu i niepotrzebnych pieniędzy, silne nerwy i sklepy Media Markt są nie dla Ciebie, to zawsze jeszcze możesz skorzystać z serwisu SG Poland... ;-)


[wysłane z mojego Atari 65XE]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koszt serwisu to istotny argument, dlatego do ceny używanego zegarka dolicz jakieś 1000-1700 zł właśnie na serwis, który będzie konieczny w najbliższym czasie.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sporo. Liczylem, ze w autoryzowanym serwisie to bedzie nie wiecej, niz 500-700 zl.


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W autoryzowanym, czyli w Swatchu, kosztuje to około tej górnej podanej przeze mnie kwoty.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To rzeczywiscie spory wydatek (w stosunku do wartosci zegarka)...

 

A co myślicie o zegarku z tej aukcji:

 

http://allegro.pl/okazja-omega-seamaster-co-axial-xl-i3840374027.html

 

? Pomijam cenę, bo wydaje się dość wysoka, mają przede wszystkim na względzie wiek zegarka.


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Ale trafiłeś. Ten zegarek to mój egzemplarz, który człowiek kupił ode mnie na handel.

Zapłacił mi za niego 6700 zł na tej aukcji, więc nieźle chce zarobić.

Natomiast sam zegarek mogę z czystym sumieniem polecić, no chyba, że przez ostatnie 2 miesiące coś mu się wydarzyło...

 

Wiem, że to co napiszę jest nie do końca w moim interesie, bo oddala Cię od zakupu mojej sztuki, ale tym serwisem to Cię trochę straszą. :)

W Co-axialu możesz pierwszy serwis zrobić spokojnie po 6 latach, więc jeśli kupisz 2-3 latka, to będziesz miał parę lat spokoju.

 

Pozdrawiam

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poważnie? Niech to …!  :(


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym kupił nowa ceramiczna wersje. Sam kilka miesięcy temu taka kupiłem i jestem bardzo zadowolony. Najlepiej idź przymierzyć smp300, ja wcześniej raczej nie myślałem o zakupie tego zegara ale mierzący omege PO przy okazji... I potem już musiałem kupić wersje ceramiczna ;)

 

Na Twoim miejscu bym dobieral i taki właśnie zegar zakupił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Ale trafiłeś. Ten zegarek to mój egzemplarz, który człowiek kupił ode mnie na handel.

Zapłacił mi za niego 6700 zł na tej aukcji, więc nieźle chce zarobić.

Natomiast sam zegarek mogę z czystym sumieniem polecić, no chyba, że przez ostatnie 2 miesiące coś mu się wydarzyło...

 

Wiem, że to co napiszę jest nie do końca w moim interesie, bo oddala Cię od zakupu mojej sztuki, ale tym serwisem to Cię trochę straszą. :)

W Co-axialu możesz pierwszy serwis zrobić spokojnie po 6 latach, więc jeśli kupisz 2-3 latka, to będziesz miał parę lat spokoju.

 

Pozdrawiam

Tomek

 

 

Witaj.

Ale trafiłeś. Ten zegarek to mój egzemplarz, który człowiek kupił ode mnie na handel.

Zapłacił mi za niego 6700 zł na tej aukcji, więc nieźle chce zarobić.

Natomiast sam zegarek mogę z czystym sumieniem polecić, no chyba, że przez ostatnie 2 miesiące coś mu się wydarzyło...

 

Wiem, że to co napiszę jest nie do końca w moim interesie, bo oddala Cię od zakupu mojej sztuki, ale tym serwisem to Cię trochę straszą. :)

W Co-axialu możesz pierwszy serwis zrobić spokojnie po 6 latach, więc jeśli kupisz 2-3 latka, to będziesz miał parę lat spokoju.

 

Pozdrawiam

Tomek

 

 

Tomek,Tomek... nie bij piany... zegarka nie kupiłem na żaden handel.  Na allegro miałeś cenę kup teraz 6700+50zł ship i tyle bez najmniejszego targowania dostałeś + natychmiastowa wpłata po zakończeniu aukcji.  Było tak?

 

Jeśli jesteśmy tacy drobiazgowi, to rzeczywiście zegarek mechanicznie był i jest w super stanie, ale w opisie przy sprzedaży nie dodałeś (a powinieneś) że rozszerzenie bransolety na kombinezon nurkowy jest wyrobione i otwiera się w niekontrolowany sposób. Zostało to naprawione (w certyfikowanym przez Omegę serwisie), dodatkowo wymieniono luźne piny bransolety i wyczyszczono oraz delikatnie przepolerowano bransoletę oraz potwierdzono oryginalność.

 

Moja cena na Omegę jest więc adekwatna do jej stanu i wartości. 2220.80 to jak na razie (nie mówię o PO) ostatni klasyk (300-tka bez fal - give me a break:)  )

ps. Rozmawialiśmy przez telefon, więc jestem nieco zdziwiony Twoją opinią " kupił ode mnie na handel", " nieźle chce zarobić". Choć nie klepię postów na potęgę :)  (6 sztuk),  to na forum jestem od stycznia 2011 (jeżeli czas pozwoli, pewnie pojawię się na spotkaniu 2014:).

 

Żeby nie wysyłać w eter niepotrzebnie złych fluidów, pozdrawiam Cię Tomek, a na przyszłość może trochę więcej wstrzemięźliwości w ferowaniu sądów.

Z najlepszymi pozdrowieniami

Grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie uważam, że biję pianę.

Zegarek pojawił się na allegro dość szybko po kupieniu ode mnie i ze sporo wyższą ceną, więc chyba miałem prawo wyciągnąć taki wniosek?

Jeśli tak nie było, a sprzedajesz go wyłącznie dlatego, że Ci się nie spodobał, to przepraszam za nazwanie Cię handlarzem.

 

Ale absolutnie nie potwierdzam problemów z rozszerzeniem bransolety, przez cały okres używania nigdy nie odpięła się ani razu. 

Proszę o pokazanie faktury z serwisu, skoro tak twierdzisz, bo to poważne oskarżenie.

Tak naprawdę pierwszy raz rozpiąłem tą przedłużkę przed wysłaniem do Ciebie tylko po to, żeby zegarek zmieścił się na poduszkę, bo nie chciałem grzebać przy ogniwach bransolety, a mam mały nadgarstek.

Sprzedałem już tu na forum i na allegro kilkanaście zegarków w ciągu kilku lat i nikt nie miał do mnie żadnych zastrzeżeń. 

 

Pozdrawiam również

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.