Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
pazuzu

G-Shock GD-350

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Obecnie posiadam zegarek Timex T49853
0572d3f4148eaaa332239b0b54465a4d--mmf350

 

Bardzo przydatną funkcją jest alarm wibracyjny. To główny powód wyboru tego modelu. Niestety coraz coraz częściej zegarek się resetuje (czas, data, alarmy i inne ustawienia wracają do punktu zerowego). Do tego denerwuje mnie w tym zegarku kilka rzeczy:

- Po ustawieniu trybu stoper, trzeba czekać 3 sekundy na możliwość rozpoczęcia odliczania. Tak samo z innymi trybami
- Aktualny czas nie jest widoczny w żadnym trybie (stoper, timer)
- Brak możliwości wyłączenia dźwięków przycisków

Przeglądając oferty sklepów trafiłem na model Casio GD-350. Zastanawiam się czy nie kupić tego modelu. 
Czy któryś z forumowiczów jest może po takiej wymianie? Ewentualnie prosiłbym o jakieś sugestie.

W Casio (sugerując się opisami oraz filmami) nie podoba mi się kilka rzeczy, oraz mam kilka pytań:
- Rozmiar wg specyfikacji znacząco większy od obecnego Timexa. Mam mały nadgarstek ~16 cm, obawiam się że GD-350 będzie po prostu śmiesznie wyglądał na mojej ręce.
- Ciekawi mnie jak wygląda sprawa z wibracją, a dokładniej jej mocą. Obecny Timex jest mnie w stanie obudzić, ale sen mam raczej słaby.
- Czy każdy z 4 alarmów ma inną melodię czy wszystkie mają te samą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takim nadgarstku lepiej przymierzyć przed kupnem. Być może dzięki skrzydełkom pod paskiem będzie leżał wygodnie, ale wyglądać może to różnie...

 

Siła wibracji to kwestia subiektywna, dla jednych jest wystarczająca, dla innych nie...

 

G-Shocki nie mają melodii, tylko jeden dźwięk dla wszystkich alarmów (dla timera na ogół jest nieco inny).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w sklepie przymierzyć GD-350 i jestem zdziwiony jego rozmiarem, nie jest aż tak strasznie duży. Na moim małym nadgarstku (~16cm) prezentował się całkiem normalnie. Zegarek był dla mnie wygodny.
Odczucie w porównaniu do Timexa:
- Wibracja faktycznie jest słabsza. Ta z Timexa, była w stanie mnie obudzić, w Casio raczej bym na to nie liczył. Jako sygnał alarmowy w trakcie dnia jak najbardziej, lub z jakiegoś lekkiego snu.
- Mimo mniejszej czcionki od Timexa, wyświetlacz jest bardziej czytelny. Czcionka jest grubsza, oraz wysoki kontrast jest zachowany w większym zakresie kątów..

Wniosek taki że najprawdopodobniej zdecyduję się na ten model. Zakładam że ten model (oraz każdy inny G-Shock nie cierpi na problem resetowania, przynajmniej nie trafiłem na takie opinie na forach).

Pozostaje kwestia gdzie kupić.
Cena startowa w TimeTrend (599 zł) jest dla mnie za duża. Sprzedawczyni zaproponowała 10% rabatu co daje 539 zł. Czy jest szansa że będą w stanie jeszcze bardziej obniżyć cenę. Satysfakcjonowałoby mnie już 480 zł
Pozostaje allegro:
- Bigben cena około 370 zł ale nie mają wersji szarej
- Daymon cena podobnie, jest szara wersja. Choć wolałbym nie ryzykować z gwarancją sklepową. Już miałem taki przypadek, że więcej się nadenerwowałem niż ta różnica w cenie była warta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby chodziło o 30-50 zł to owszem, ale przy takiej różnicy w cenie moim zdaniem spokojnie można "zaryzykować", bo to "ryzyko" jest przecież znikome. ;)

 

Wcześniej jednak nie zaszkodzi zapytać bigbena - może wkrótce spodziewają się dostawy tego modelu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro mam dzwonić do Bigbena w sprawie szarej wersji.
Jeśli chodzi o daymona jakoś nie budzi mojego zaufania, tzn zegarki sa jakby nie było niewiadomego pochodzenia. Nie wiadomo czy to nie są jakieś odrzuty z kontroli jakości. Na dodatek zapis w regulaminie dotyczący wodoszczelności budzi niepewność. 
Płacenie 380 zł i rozumienie tego jako ryzykowanie to nie dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiadomo czy to nie są jakieś odrzuty z kontroli jakości.

Oczywiście, że wiadomo - nikt nigdy nie stwierdził jakiegokolwiek wybrakowania tych zegarków. "Odrzuty" i "niewiadome pochodzenie" to tylko hasła ze szkolenia dla nowych pracowników salonów TimeTrend. ;)

 

Zapis o wodoszczelności jest tylko "zabezpieczeniem" dla sprzedawcy na wypadek reklamacji dotyczącej parowania zegarka (bo parowanie na ogół jest mylnie łączone ze szczelnością). W oficjalnej dystrybucji też z tym nie jest tak różowo. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Płacenie 380 zł i rozumienie tego jako ryzykowanie to nie dla mnie.

 

To zapłać po upuście w Time Trend 539 zyla  B) i śpij spokojnie. A jeśli się zepsuje to zapraszam do tematu: http://zegarkiclub.pl/forum/topic/95734-opinie-o-serwisie-zibi/?hl=%2Bserwis+%2Bzibi i tam wylejesz swoje żale na temat serwisu zibi  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie mam rozumieć że sprzedawca Daymon oferuje "pełnowymiarowe" zegarki, dokładnie te same co np w Timetrend. Z tym że np sprowadza je z innego kraju, a tym samym nie ma gwarancji w Polsce. Natomiast zapis dotyczący wodoszczelności napisał awaryjnie, gdyż po prostu jego serwis sobie z tym nie radzi. A jak wynika z opinii Zibi również ma z tym problem.
Tylko dlaczego Bigben może oferować gwarancje krajową, a Daymon nie? Chyba że Bigben również nie oferuje pełnej gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie mam rozumieć że sprzedawca Daymon oferuje "pełnowymiarowe" zegarki, dokładnie te same co np w Timetrend. Z tym że np sprowadza je z innego kraju, a tym samym nie ma gwarancji w Polsce.

Dokładnie tak. Gwarancja oczywiście jest, ale z koniecznością odsyłania do sprzedawcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek (GD-350) jest już od kilku godzin w moim posiadaniu. Moje początkowe odczucia:
- Guma z której wykonana koperta jest ani za twarda ani za miękka. O wiele lepsze rozwiązanie niż w timexie. Sprawia wrażenie o wiele bardziej wytrzymałego niż timex. 
- Mimo podawanych rozmiarów, zegarek nie jest taki olbrzymi. Skrzydełka na moim małym nadgarstku są bardzo przydatne. Co dziwne jest to jeden z niewielu zegarków, który po dopasowaniu, ma jeszcze kilka dziurek w pasku na zapas. Jednak mimo to pasek jest długi i zastanawiam się czy można bez jakiś szkód go po prostu uciąć.

- Zegarek wcale tak mocno nie świeci jak to wypisują na forach że oślepia, ale to typowo subiektywna kwestia. Nie zmienia to faktu że Timex swoim "odwróconym" podświetleniem o wiele lepiej wyglądał. Już wiem że będzie mi brakować funcji night_mode z timexa. Wniosek taki że kwestie podświetlenie wygrywa chyba Timex. No może umiejscowienie przycisku w G-Shocku jest moim zdaniem lepsze.

- Wibracja, czyli gwóźdź programu. Załącza się na 10 sekund (kilka sekwencji w ciągu 10 sekund). Sekwencje są krótsze niż w Timexie, przez mo moim zdaniem bardziej zwracają uwagę. Wibracja słabsza, co do tego nie ma dyskusji. Jednak czy na tyle słabsza żeby była nieużyteczna to okaże się w praniu. 

- W wykonaniu G-shocka nie podobają mi się tylko widoczne ślady od formy wtryskowej (czy jak to tam nazwać), zwłaszcza wokół prawego dolnego przycisku odpowiedzialnego za Timer.

Po kilku dniach/tygodniach jak już bliżej zapoznam się z zegarkiem, jego wadami oraz zaletami wynikającymi z używania, postaram się umieścić mini recenzje.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wrzucisz fotki ? Ja posiadam GA100 i kupilem pozniej GD100 ale po pewnym uzytkowaniu odsprzedałem bratu i zastanawiam się czy nie kupić GD350 w wersji z negatywem na alledrogo własnie za te nieco ponad 350 zł. Pytanie tylko czy warto ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie średnio u mnie z czasem, żeby robić zdjęcia. Planuje wrzucić zdjęcia porównawcze do tego timexa, bo zdjec samego gd-350 w sieci od groma. A co dokładnie chcesz wiedzieć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak mimo to pasek jest długi i zastanawiam się czy można bez jakiś szkód go po prostu uciąć.

Można, jako posiadacz niewielkiego nadgarstka również często mam ten problem i jeśli wystawanie końcówki paska wygląda już absurdalnie to ją po prostu ucinam. :)

 

ley6WTw.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

np. czy jest w tym zegarku regulacja kontrastu ekranu,chyba na wruwie to przeczytałem, ale nei wiem czy dobrze zrozumiałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seven dzięki za info. Jakieś porady co do tego przycinania mógłbym prosić? Czym (jesli to ma znaczenie)? Wygładzać jakoś krawędzie?

kacprzak1991 mam model 8er i nie ma mozliwości zmiany kontrastu. Przeglądając fora przed zakupem, przypominam sobie że pisali o tej opcji w przypadku wyświetlacza negatywnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym, to nie ma znaczenia - ja użyłem zwyczajnych nożyczek. Najpierw ucinasz zbędną długość, następnie przycinasz rogi - najlepiej przyłożyć sobie odciętą końcówkę jako wzornik. Krawędzie wygładzasz papierem ściernym, wstępnie grubszym, później drobniejszym. Nie pamiętam już, jakiego używałem, ale do prób można wykorzystać odcięty fragment. W sumie ważniejszy jest ten do wstępnej obróbki - jeśli będzie zbyt gruby to mocno poszarpiesz krawędzie i utrudni to końcowe wygładzanie, z kolei zbyt drobny będzie wymagał większego nakładu pracy na początku. Musisz poeksperymentować, bo wiele zależy też od materiału, z jakiego wykonany jest pasek - niby to tylko plastik, ale w każdym modelu jest inny (z moich skromnych doświadczeń wynika, że im bardziej gumowaty, tym bardziej podatny na obróbkę). Możesz użyć też pilniczków do paznokci albo zrobić coś podobnego, przyklejając papier na deseczkę, bo samym papierem niezbyt wygodnie się pracuje. Po obróbce papierem/pilniczkami pasek będzie lekko matowy, do końcowego wygładzenia ja użyłem starych dżinsów. :)

 

Polecam ten poradnik, właśnie z niego korzystałem przy pierwszym podejściu do tego tematu:

 

http://forums.watchuseek.com/f43/how-trim-resin-strap-106479.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 3 latach z GD-350 mogę napisać kilka słów. 
Pasek skróciłem wg powyższych porad. Wyszło moim zdaniem super, wygląda jakby to było przycięte fabrycznie. 
Zegarka od jakiegoś dłuższego czasu (ponad 9 msc) nie używam jednak wygrała ergonomia, zwłaszcza zimą. Jest on dla mnie za duży. Natomiast jeśli chodzi o funkcjonalność to jest to moim zdaniem najlepszy G-shock:
- bardzo czytelny wyświetlacz z dużymi kontrastowymi cyframi
- W każdym trybie widoczny aktualny czas
- Wygodne i duże przyciski
- Tryb Odliczania dostępny pod przyciskiem

- Rewelacyjne podświetlenie

- Kolorystycznie wersja szara (którą posiadam) wygrywa. Nie rzuca się w oczy, napisy na kopercie są wyżłobione bez malowania. Przez to patrząc na zegarek od razu zwracamy uwagę na godzinę.

Mógłbym się pokusić o kilka zmian w module np:
- Czas światowy dać na sam koniec trybów
- Pod przyciskiem odpowiedzialnym za szybkie włączanie Timera ustawiłbym stoper
- Tryb automatycznego podświetlania działa z mikroskopijnym opóźnieniem, wolałbym błyskawiczne podświetlenie od razu po wykryciu ruchu.
 

Zegarek jednak idzie do sprzedaży, długo nad tym myślałem ale jednak rozmiar m5610 wygrał. Odnoszę wrażenie że Casio specjalnie "sabotuje" moduły pod względem funkcjonalności abyśmy nigdy nie kupili tego idealnego tylko cały czas kupowali coś nowego.

PS: Miałem już skrajne myśli aby GD-350 potraktować pilnikiem i go "spłaszczyć" aby był mniejszy. Ale jakby to wyglądało:) Po za wizualnością byłby dla mnie zegarek idealny.

b91ekqnmz0ph.jpg

z1lcwsqgpuud.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś orientuje się, jakie paski zamiennie pasują do GD-350? Np. GD-100, GD-120, GW-9300, GW-9400. Jest szansa na jakiś inny kolor niż szary albo czarny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mocno ujął mnie ten zegarek i chcę go kupić, ale martwię się, że produkcja tego zegarka była dawno i zalega na magazynie, będąc cały czas na chodzie. Oto link, z którego chciałbym go zakupić: http://www.zegarki24h.pl/2417,casio-g-shock-gd-350-1ber.html

Co o tym sądzicie? 

Edytowane przez pawelpablo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bateria w zegarku jest dość pojemna, więc jeśli nie był użytkowany tylko leżakował, to pewnie pochodzi jeszcze sporo na oryginalnej baterii. Mnie jeden raz wyświetlił się komunikat o wymianie baterii i myślałem, że zegarek trochę poleżał na magazynie, ale okazało się, że więcej komunikat się nie powtórzył. Zegarek kupiłem z watchshop, z tym że o ponad stówkę taniej niż teraz mają.

 

Ogólnie zegarek super. Sprawia wrażenie pancernego. Wyświetlacz negatywny genialny, czytelność jak w pozytywach. Jeśli Ci się podoba, to się nie zastanawiaj :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się bardzo, bo jest inny niż większość i ma jakąś indywidualną cechę, która go wyróżnia z serii G. Miło, że odpisałeś. Myślałem, że zegarek jest już przeżytkiem i nikt nie raczy pisać na jego temat. Mam jeszcze pytania. Wiesz może, z którego roku pochodzi ten model? Co byś powiedział na tę firmę, której link podesłałem powyżej? Raczej nie jest to podróba, prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten model miał premierę zdaje się w 2013 roku. MZ na pewno nie jest przeżytkiem, chociażby dlatego, że po pierwsze ma coś, czego nie mają nawet czterosensorowe najnowsze zegarki Casio - vibrę, która może nie jest najmocniejsza na świecie, ale daje radę; może nie jest w stanie mnie obudzić (może dlatego, że i tak nie śpię z zegarkiem ;) ), ale potrafi dyskretnie przypomnieć o czymś, co sobie zaplanowałem na daną godzinę.

 

Po drugie, w wersji "odwróconej", posiada jeden z najlepszych negatywnych wyświetlaczy Casio. Drugim zegarkiem ze świetnym negatywem jest G-7710, jednak ma nieco mniejsze cyfry, dlatego też pokusiłbym się o stwierdzenie, że GD-350-1B ma najczytelniejszy z negatywnych wyświetlaczy Casio. Wprawdzie cyfry są koloru złotego, ale pomimo że nie trawię złotych akcentów we wszelkiego rodzaju gadżetach, tutaj mi to wcale nie przeszkadza (GD-350BR jednak bym nigdy nie założył ;) ).

 

A że mało popularny, cóż... niestety, albo "stety" ;) nie ma go we wszystkich kolorach tęczy, nie można mu przebierać bezeli i pasków, to i jest mniej kuszący dla g-fanów. Chociaż wg mnie wyglądałby fantastycznie w kolorze czerwonym albo żółtym. Sam kombinuję jak tu bezel przefarbować ;)

 

Raczej nie podróba. Sklepu wprawdzie nie znam, ale mają sporo dobrych opinii na Ceneo. Na forum też ktoś kiedyś o nich pytał i ZTCP wszystko było ok. 

Jeśli interesuje Cię inna wersja tego modelu, to na All... są do kupienia wersje szara i czarna w pozytywie (u tego samego sprzedawcy). Nieco drożej, ale poza tymi aukcjami w Polsce chyba już nowych nie dostaniesz w tych odmianach kolorystycznych.

Edytowane przez clusca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow! Dziękuję za tak wyczerpującą odpowiedź! Ogólnie nie lubię zegarków negatywowych, ale ten stał się wyjątkiem, gdy zobaczyłem go po raz pierwszy. Mam G-7700 i jestem z niego bardzo zadowolony, ale gdy zobaczyłem GD-350 to pojawiła się kolejna iskierka, heh. Tak jak wspomniałeś, ta vibra też jest dosyć ciekawym rozwiązaniem, bo może nam o czymś dyskretnie przypomnieć. Czekam na jakieś wieści, kiedy poradzisz sobie z przefarbowaniem bezela. Jeszcze raz dziękuję! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już jest! Zegarek wydawał się na zdjęciach ładny i zgrabny, a nawet taki średni. Jak założyłem go, to dopiero zrozumiałem, jaki kombajn kupiłem na swój nadgarstek. Zegarek jest fenomenalny. Podoba mi się bardzo mocno. Wersja negatywowa jest bardzo czytelna i przejrzysta. Pierwszy raz spotykam się, żeby taka wersja była, wręcz idealnie, przystępna dla oka pod różnym kontem. Czuć, że zegarek nie tylko wygląda jak pancerny, ale taki jest. Swoje waży i swoje miejsce zajmuje na nadgarstku. Oczywiście na plus. Nie spodziewałem się po zdjęciach i filmach, że będzie aż tak ,,fajny"! G-7700 niknie ze swoją ,,malenkością"! :)

Edytowane przez pawelpablo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.