Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

radekglaz

Tissot / Certina / Atlantic

Tissot / Certina / Atlantic  

76 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystkie trzy fajne ale Tissot najfajniejszy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolę starą wersję

 

Fakt. Mam poprzednią DS-1 LE i jest kapitalna! Trudno o ładniejszy zegarek w tej kategorii cenowej.

 

img0053oj.jpg


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie było na temat "co się podoba" - gust to rzecz wględna ale moim zdaniem Tissotowi i Certinie szkodzi brak symetrii na tarczy, w certinie dodatkwo wzmocniony totalnym miszmaszem znaków i czcionek ( broniłby się gdyby miał tylko datę i vintydżowe logo)

Moim faworytem jest Atlantic - świetnie oddaje klimat vintage -od czcionki, przez wzór i kolor tarczy po pasek. bradzo dobre proporcje no i fakt że jest manualem . Jedyna skucha to jego rozmiar...robienie stylizacji vintage 42 mm to jak mini paceman czy inny clubman ...mini tylko z nazwy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No proszę, wszystkie idą łeb w łeb...

Trochę się dziwię bo jednak myślałem, że wynik wskaże faworyta.

 

Jeżeli ktoś posiada/posiadał któryś z modeli to proszę zamieszczajcie tu swoje zdjęcia, najlepiej nadgarstkowe.

Są bardzo pomocne.

 

Dzięki

RG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Cyrhla

Głos na Tissot'a. Certina fajna, ale mechanizm... Atlantic bardzo ładne tylko: przegięli z rozmiarem, ręczny naciąg i przeszklony dekiel w nowych Atlantic'ach to jakaś pomyłka. Generalnie na twoim miejscu kupiłbym w tej cenie jakiegoś Longinesa vintage lub coś innego, w tej cenie masz wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamieszczone zdjęcie Certiny nie oddaje w najmniejszym stopniu jej wdzięku. Z pewnością obiektywna nie jest moja ocena, gdyż sam ją posiadam. Na marginesie mimo, iż jest to prezent sam rownież bym ją wybrał. Natomiast werk w tej klasie i za te pieniądze uważam, ze wart jest sprawdzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mizerna namiastka rzeczywistości przy użyciu kalkulatora.

post-67555-0-73624000-1389179137_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

70a1d5fc7807ef20med.jpg

i z Pallasem z epoki

0c7de4ff275e1ebdmed.jpg

po południu może jeszcze coś dorzucę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tissot nie jest popularny w tym zestawieniu. Widziałem go na żywo, ale nie mierzyłem i muszę powiedzieć, że bardzo mi się spodobał.

 

Niemniej jeśli miałbym wybrać coś do garnituru to raczej szukałbym ładnego vintage ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Certinka świetnie wyszła na tym zdjęciu pomimo, że robione kalkulatorem :)

Mimo tego Atlantic wychodzi na prowadzenie ;)

 

Dzięki za zdjęcia!

 

RG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1737f96d628f078emed.jpg

Proszę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Atlantic jest w stylu "kochaj albo rzuć". Mnie zupełnie nie pasuje taki styl. Tissot i Certina porównywalne. Wybrałabym Certine, bo trochę większy potencjał do stroju casual.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze Atlantic na zdjęciach nadgarskowych wygląda jak by miał lekko przymglone szkiełko. I to już nie pierwsze zdjęcia gdzie to widać.

Czy na żywo też jest taki efekt?

 

RG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Szkiełko w Worldmasterze jest sferyczne, lekko, ale trochę. Nawiązuje kształtem do starych pleksi. Ale w rezultacie daje taki efekt soczewki. Trzeba to zobaczyć na żywo, żeby ocenić.

 

 

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym modelu nie ma. Nie za taką kasę.


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na alledrogo pojawiła się następująca oferta:

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=3858449966&msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any.&msgtoken=048a25b10f8bf5405c1e387864ffa85323220a1444b540a86acf77d00be2ff62

 

Co o tym myślicie? Ja mam pewne obawy czy zegarek ne pewno oryginalny. Też nieścisła informacja o terminie wysyłki - 48h czy 14 dni...

Czy ktoś zna tego sprzedawcę?

 

RG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem tę rocznicową Certinę i moim zdaniem traci na żywo.

Może za dużo od niej oczekiwałem, ale poprzednia limitka (DS1 z antracytową tarczą) była lepsza.

 

A Tissot to taki fajny klasyk, chociaż z jasną tarczą chyba ładniejszy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega który siedzi biurko obok pracy nosi ww Certinę, jak pojawiłem się z Visodate to stwierdził że nie widział tego zegarka w Swiss bo by go kupił :) Na żywo dużo zyskuje. Noszę go do garnituru ale casual również dobrze się sprawdza. Napis retro na tarczy i wypukłe szkło idealnie do siebie pasują. Polecam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega który siedzi biurko obok pracy nosi ww Certinę, jak pojawiłem się z Visodate to stwierdził że nie widział tego zegarka w Swiss bo by go kupił...

Czyli rozumiem obaj stwierdziliście, że Tissot ładniejszy od Certinki?

 

RG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Kolega niechętnie ale przyznał że Certina ma przeładowaną napisami tarczę. Jeżeli nie zależy Ci na większej rezerwie chodu oraz lepszym zapięciu to zostaw sobie 1K PLN na drugi zegarek dla bliskiej osoby. Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.