Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

bumak

Jaki czytnik ebooków?

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad zakupem czytnika ebooków, może ktoś z Was korzysta i jest w stanie coś podpowiedzieć? W ogóle to ciężko się jest przerzucić z książki tradycyjnej na czytnik? Ja niestety mam już mało miejsca w mieszkaniu na nowe książki i w związku z tym albo będę wypożyczał w bibliotece albo wybuduje dom w trybie natychmiastowym :unsure:  Tak sobie wydumałem, że na jakiś czas to może czytnik? Tym samym wilk syty i owca cała? 


Pozdrawiam,

Grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AdamB

Ja uzywam kindle 4 i jestem bardzo zadowolny. Moim zdaniem wygodniej sie czyta ksiazki na czytniku niz wersje papierowe. Jest strona w necie swiatczytnikow i tam znajdziesz wszystkie potrzebne informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

Ja od kilku lat korzystam z Kindle'a (3 Keyboard) i tak, jeżeli chcesz czytać bez bólu - koniecznie czytnik z epapierem. Jeżeli lubisz czytać wieczorami przed zaśnięciem czy np. w podróży - przydałoby się podświetlenie ekranu i to dobre. Wówczas Kindle Paperwhite ma pierwsze miejsce. Jak podświetlenie nie potrzebne lub Paperwhite za drogi to poleciłbym po prostu zwykłego Kindle'a, chyba najlepszy stosunek ceny do jakości i obsługi klienta (serwis + amazon store). Przy czym jeżeli chcesz czytać książki naukowe (czytaj  skany składające się z dwóch stron na jednej stronie) to potrzeba do wygodnego czytania minimum 10 cali - i tu zaczyna się problem bo jest mała i dość słaba oferta na razie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amazon Kindle Paperwhite. Doskonały. Mam pierwszą wersję, teraz na rynku jest już druga.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam z Kindle touch. Szczerze polecam. Byłem sceptycznie nastawiony do czytania w wersji elektronicznej po doświadczeniu z ekranami LCD, ale e-papier to super sprawa. Jeśli możesz sobie pozwolić, to w chwili obecnej poleciłbym Kindle paper white jeśli lubisz czytać wieczorami.

 

Wysłane z mojego SGP311 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pocketbook 623 touch lux ma wszystko co Kindle Paperwhite i czyta wszystkie formaty. Mam, polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z dostępnością książek na naszym rynku na czytniki? Czy nie ma problemu z formatami odczytu itd? @meinard dzięki - szukałem i nic mi szukajka nie wyrzuciła:) 


Pozdrawiam,

Grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ważne, żeby był to czytnik z epapierem, z ksiazkami nie ma problemu, istnieją programy do konwersji formatów, np. calibre, do sciagniecia za friko. ja używam kindla. przyjemnej lektury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam Nooka Simple Touch od Barnes and Noble. Względem Kindla był tańszy i można go w prosty sposób przerobić na taki niby tablet na androdzie. Książki czyta się pewnie tak samo jak na każdym starym Kindlu – ustawiłem raz wielkość i krój czcionki, a potem tylko zmieniałem strony.

 

W zasadzie mam tylko jeden problem – ekran jest dość ciemny i trzeba czytać przy dobrym oświetleniu, albo raczej przy świetle padającym pod odpowiednim kątem, tj. w miarę na wprost w wyświetlacz. Dlatego myślę, że najwygodniejszym wyjściem jest kupienie Kindle Paperwhite'a, czyli ostatniej i przedostatniej generacji, która ma podświetlenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość romseyman

Kindle paperwhite - zaufaj  :) , jest dobry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś myślałem że dobry tablet zastąpi czytnik ... jak bardzo się myliłem dowiedziałem się po zakupie Kindle 5.


Dowcip jest bronią, ale nie należy karać za nielegalne posiadanie dowcipu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kindle 3 - być może zostanie zastąpiony nowszym model, ale do jego głównego przeznaczenia jest wystarczający. Gorąco polecam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko Kindle. Inne modele można zobaczyć w sklepach (część w Empikach). W podobnej cenie wszystkie inne to zamulacze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedoceniane Sony PRS-T1 ,PRS-T2, PRS-T3 jako alternatywa dla Kindle Paperwhite. Minus: brak podświetlania ekranu. Jak dla mnie ogromny plus: możliwość korzystania z kart pamięci + Android na pokładzie więc możliwość korzystania z ebooków Amazona bez Kindle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kindle. koledzy powiedzeli wszystko.

Czyta sie super wygodnie, bateria trzyma bardzo dlugo, ja mam 3G keyboard i jest jeszcze dodatkowe 50 MB darmowego na calym 'prawie swiecie', wiec sprawdzisz poczte mapy etc, nie chesz kupowac ksiazek to sciagasz ksiazki w postaci PDF z wielu roznych zrodel internetowych, wrzucasz do programu kalibre, ktory konwertuje do rozszerzenia takiego jak kindle czyta. Generalnie bardzo dobre urzadzenie. Polecam kazdemu, nawet gdy nie uwazaja kindle za to 'cos' do czytania bo nie ma zapachu kartek papieru.... to mija po 4o zmianach strony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę oryginalny - polecam to, co mam i co uważam za optymalne dla siebie rozwiązanie, czyli Kindle Paperwhite. Na alledrogo znajdziesz już za niewiele ponad 500 PLN nowego z gwarancją albo dogadać się z kimś znajomym z Anglii, żeby kupił na brytyjskim Amazonie (lub z USA na amerykańskim) i przywiózł. Warto zarejestrować na siebie, szczególnie tańszą wersję z reklamami, bo potem istnieje możliwość darmowego ich usunięcia. Trzeba na Amazonie zainicjować chat z ich serwisem i wyjaśnić, że jako polski klient i tak nie będzie się korzystać z angielskich ofert, a oni przy włączonym wi-fi są w stanie usunąć zdalnie wszystkie reklamy i mamy bez dodatkowych kosztów wersję o 20 dolców droższą:-)


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki śliczne, odnośnie zapachu książek też tak myślałem i nadal myślę lecz realia mieszkania w bloku na 60 m2 oraz stanowczość drugiej połowy zmusiły mnie do zmiany upodobań na kilka lat więc stąd moje pytanie. Wybór pewnie padnie na któregoś kundla  :P


Pozdrawiam,

Grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pracuje w biznesie ebookow i czytnikow. Kindle niestety niszczy konkurencje trwaloscia. Wszystkie pozostale czytniki padaja po ok 1 roku uzytkowania. Oczywiscie po okresie gwarancji :) z Kindle bedziesz zadowolony. Problemem sa wydawcy i ich ulomnosc w dostarczaniu publikacji we wszystkich formatach = brak MOBI. To sie oczywiscie zmienia ale strasznie wolno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie az tak wolno, nie przesadzajmy, ksiazke z PDF na EPUB idzie w max 5 min

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzilo raczej o powolna zmiane mentalnosci wydawcow.

 

 

Tapatalk2@SGS3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Pracuje w biznesie ebookow i czytnikow. Kindle niestety niszczy konkurencje trwaloscia. Wszystkie pozostale czytniki padaja po ok 1 roku uzytkowania. Oczywiscie po okresie gwarancji :) z Kindle bedziesz zadowolony. Problemem sa wydawcy i ich ulomnosc w dostarczaniu publikacji we wszystkich formatach = brak MOBI. To sie oczywiscie zmienia ale strasznie wolno.

A czy czytniki Onyx nie będą równie trwałe, choć tańsze? Na ostatnich targach książki w Krakowie na jednym stoisku były mocno lansowane jako silna konkurencja dla Kindla. Zastanawiałem mocno się który kupić, ale jak zobaczyłem na innym stoisku ofertę edytorską Kurtiak i Ley, to jednak zostałem przy klasycznej formie czytelnictwa :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe Onyxy to nie wiem. Testy wypadaja pozytywnie jesli chodzi o funkcjonalnosc. Starsze typu a62s i i62 padaly srednio po roku. Nowe zobaczymy... :) Srednio w miesiacu testuje 5 czytnikow od producentow. Teraz hitem maja byc czytniki z androidem. Wydawcy i ksiegarnie internetowe juz pracuja nad aplikacjami dedykowanymi. Kupujesz przez aplikacje i czytasz na czytniku ;) co wyjdzie z tego zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I nie wierzcie w to co pisza na niby obiektywnych portalach... To w wiekszosci tresc sponsorowana :) Taki wydawca lub ksiegarnia internetowa lub prooducent czytnikow jest "w bardzo dobrych relacjach" z blogerami i portalami :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko i wylacznie Kindle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.