Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ch24.pl

Butik Hour Passion i rozmowa z Gaëlem Vallade (MD Swatch Group Polska)

Rekomendowane odpowiedzi

A sa inne salony z zegarkami w tych kwotach??? Nie ma, wiec po co psioczyc na SG, raczej trzeba psioczyc na innych producentow ze nas olewaja.

 

Jak nie ma jak są. Chodźby z zegarkami Seiko, Citizena...

Nie olewają zapewniam Cię....poczytaj co napisał TIK TAK kilka postów wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakos nie widze Seiko czy Citka w galeriach a jak juz to po pare modeli. Ludzie ktorzy chca znalesc zegarek i sie tym interesuja znajda sobie go na www, a zwykly Kowalski co potrzebuje zegarek na prezent czy inne co widzi w sklepach poza SG, produkty od Zibi (Casio, Atlantic, QQ) i tyle.

Dlatego swiadomosc zegarkowa w PL lezy i kwiczy. Kowalski wywali 700-1000zl za prostego az strach kwarcowgo Tissota czy Atlantica bo nie wie ze ma inny wybor.

 

SG i Zibi maja praktycznie monolop jesli chodzi o sprzedaz stacjonarna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ptaku ale właśnie na tym polegają praktyki SG. Kolega to wytłumaczył, to oni odpowiadają za wyjałowienie polskiego rynku. Wymuszają na salonach sprzedaż tylko marek z ich portfolio, poprzez działania pośrednie i bezpośrednie. Sklepikarze nie są zainteresowaniem wprowadzaniem do oferty innych alternatywnych marek. SG kupi sobie każdego.

Jedyny wyjątek to takie salony jak np. Od Czasu do Czasu w Warszawie za co duże podziękowania dla Pana Władka który daje w swoim niewielkim salonie szanse innym nawet mocno niszowym markom co pokazuje, że nie liczy się dla niego tylko kasa ale także pewna misja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to rozumiem i potepiam, tylko chcialem zaznaczyc ze zegarki SG nie sa znowu takie dla zwyklego Kowalskiego bo zwykly Kowalski u nas w PL to kupuje zegarek za max 200zl.

W koncu te Tissoty, Certiny i Longinesy to naprawde nie sa zle zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za Pańskie wrażenia nie odpowiadamy, ale zapewniam, że wywiad ani żaden innym materiał na naszej stronie (poza dwoma przez 4,5 roku działania strony, który były wyraźnie oznaczone) nie jest sponsorowany, w żadnej formie.

 

Natomiast co do wywiadu - podkreślam, że to nie są Nasze wrażenia, tylko wywiad z szefem Swatch Group Polska.

Jakoś nie przypominam sobie, byśmy na forum sobie "Panowali" ;)

co do mojej wypowiedzi to wyraźnie zaznaczyłem, że odniosłem takie wrażenie a nie twierdze, że tak jest.

Wynika to z tego, że jako osoba czytająca Wasze artykuły oczekuję obiektywnego spojrzenia na poruszane przez Was tematy, a niestety nie często ma to miejsce.

Trzymając sie tematu butiku SG, to jest on już któryś raz poruszany na łamach chronosa i za każdym razem wygląda jak reklama sieci... a wystarczy wybrać się tam i zweryfikować słowa przedstawicieli SG i dopisać kilka słów podsumowujących informacje prasowe lub wywiad.

Co do postu Darka, to.... delikatnie mówiąc przesadza. Gdy coś pojawia sie na forum, to mam prawo się do tego odnieść i tyle. Jeśli nie podoba Ci się moje zdanie, czy wyrażona przeze mnie opinia to Twoja sprawa, ale nie mieszaj proszę moich wypowiedzi z jakimiś sobie znanymi teoriami spiskowymi, a których nie mam i nie chcę mieć zielonego pojęcia.


kupię doxę sub...zawsze i każdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie przypominam sobie, byśmy na forum sobie "Panowali" ;)

co do mojej wypowiedzi to wyraźnie zaznaczyłem, że odniosłem takie wrażenie a nie twierdze, że tak jest.

Wynika to z tego, że jako osoba czytająca Wasze artykuły oczekuję obiektywnego spojrzenia na poruszane przez Was tematy, a niestety nie często ma to miejsce.

 

Raz jeszcze - to Twoje wrażenie. Każdy napisany przez Nas tekst jest w 100% obiektywny i oparty tylko na Naszej ocenie tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Wasza ocena jak i każdego z nas z osobna jest adekwatna do miejsca, które zajmuje w światku zegarkowym. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz jeszcze - to Twoje wrażenie. Każdy napisany przez Nas tekst jest w 100% obiektywny i oparty tylko na Naszej ocenie tematu.

No proszę Cię, Łukasz. Możesz napisać, że jest w 100% niezależny i na 100% nie jest przez nikogo sponsorowany, ale pisanie 100% obiektywności, to może pozostaw czytelnikom. Gdyby jeszcze wywiad był Twój, to trzeba by było powiedzieć o megalomanii ;)

 

Co do wypowiedzi Darka - w dzisiejszych czasach zależności (finansowe, osobiste, etc.) między mediami a biznesem są czasem tak widoczne, że wątpliwości nie muszą być zawsze bezpodstawne i świadczyć o uległości wobec teorii spiskowych.

 

Żeby nie było - nie twierdzę, że w tym konkretnym przypadku jest inaczej niż Łukasz i Tomek piszą - takie czasy, z marketingowcami coraz trudniej się dziennikarzom rozmawia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że Sphinx miał na myśli 100% subiektywny. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się w 100% z Tik Takiem.

 

W wywiadzie pytania są dobre, ale odpowiedzi to marketingowy bełkot.

 

ptaku, to nie jest tak, że PL nie może być innych marek niż SG itp. Tylko właściciele sklepów niechętnie idą na takie ryzyko. Co im po "prowadzeniu misji" zmieniania polskich klientów, jak to się zwyczajnie nie będzie sprzedawać? Biznes to biznes. 


Totalny laik :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie - miał na myśli dokładnie to co napisał. Owszem, recenzje mogą opierać się w jakimś stopniu na subiektywnej ocenie. Natomiast wywiad jest w pełnie obiektywny - my zadajemy pytania obiektywnie, pozwalając rozmówcy na udzielenie takich odpowiedzi,na jakie ma tylko ochotę, nic przy tym nie narzucając.

 

Ja rozumiem, że ciężko może zrozumieć, że coś można robić w ten sposób, ale takie było od początku założenie chronosa, i tego się trzymamy. W momencie sprzedawania treści, a co gorsze, opinii czy ocen, nasz serwis przestał bym mieć sens. Chociaż tutaj oczywiście musicie mi uwierzyć na słowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Sorry, Łukasz, ale starannie omijasz postawiony (edyta: postawioną) ci przez Karola zarzut (edyta: uwagę) o niestaranne przygotowanie do wywiadu. Wizyta w butiku, ocena fachowości obsługi i ewentualne skontrowanie bełkotu rozmówcy nadałaby temu wywiadowi cech rzetelnej rozmowy.

Bo tak, czytelnik ma wrażenie, że przyjmujesz wszystkie stwierdzenia rozmówcy za dobrą monetę.

A może trzeba było taką wizytę złożyć po rozmowie i krótką relację z niej zamieścić po wywiadzie? Wtedy zbliżyłbyś się do tych 100% obiektywizmu.

Edyta: poprawiłem, niewłaściwie dobrane słowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do omijania się zgodzę, jednak słowo "zarzut" brzmi groźnie :ph34r: a intencji takich nie miałem. Odniosłem się do tematu jako czytelnik chronosa, przedstawiając swoje uwagi i licząc (być może) na pochylenie sie nad nimi przez chłopaków tworzących ten portal... ot taki sobie zwyczajny czytelnik sugeruje, co można zrobić by czytało się lepiej i wiarygodnie odbierało przedstawione tematy. Odnoszę jednak wrażenie (znów to cholerne wrażenie), że moja/czytelnika sugestia odbierana jest jak atak na chronosa :blink:


kupię doxę sub...zawsze i każdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karol - ja Ci dziękuję za przesłaną uwagę. W przyszłości postaramy się odwiedzać otwierane miejsca. Niestety nie zawsze jest ku temu sposobność. W tym przypadku zaważył głównie okres przedświąteczny i dość spora odległość od Poznania...


CH24.PL - polski portal o zegarkach luksusowych
Dołącz do CH24.PL na portalu Facebook!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karol - ja Ci dziękuję za przesłaną uwagę. W przyszłości postaramy się odwiedzać otwierane miejsca. Niestety nie zawsze jest ku temu sposobność. W tym przypadku zaważył głównie okres przedświąteczny i dość spora odległość od Poznania...

;)  pozdrawiam


kupię doxę sub...zawsze i każdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy napisany przez Nas tekst jest w 100% obiektywny i oparty tylko na Naszej ocenie tematu.

 

Skoro oparty tylko na Waszej ocenie to chyba w 100% subiektywny a nie obiektywny? :)

 

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem Łukasza, ale jeśli będziecie w 100% neutralni to będziecie mieć takie pismo jaki gość się wam trafi, a ten artykuł jest właśnie taki jak odpowiedzi w nim zawarte - ja bym się cieszył na kilka spontanicznych i niekoniecznie łatwych pytań :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypomniała mi się rozmowa (z przed kilku lat) z moim kolegą, dyrektorem - kupił Tissota bo słyszał, że to dobra marka (oczwyiście przepłacił, kwarc za 2 tys.) i myślał, że nabierze tym prestiżu. ZERO znajomości rynku, zero rozeznania - ot wybór podyktowany błędnymi założeniami (nie zrozumcie mnie źle, to jest w miarę dobra marka ale... są lepsze :P ). To jak porównanie KMZiZ z chinawatches.pl - (...)

 

 

 

MOD. Oględniej proszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.