Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Jacek K.

Seiko SRH009P1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od niedawna jestem użytkownikiem zegarka Seiko SRH009P1. Czy ktoś z Was posiada taki zegarek ? - chętnie wymieniłbym się spostrzeżeniami.

Pzdr.


 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wrzuc fotki i zaczynaj:)


Obecnie na nadgarstku Orient Star SDK05003W0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dzięki za odzew > no, pierwszym postem już zacząłem :D , razem ze zdjęciami.

Jeśli jesteś zainteresowany to ... ciekawy jestem jak w innych z dokładnością - u mnie po 3 tygodniach + 5 sek. Zaobserwowałem mikro ruchy wskazówki dnia tygodnia przy poruszaniu zegarkiem (ruch wahnika). Oglądałem w sieci wiele zdjęć, na których widać nie precyzyjne/centralne wskazanie dnia tygodnia. Zmiana daty rozpoczyna się już ok. godz. 22.30, natomiast zmiana dnia tygodnia ok. godz. 1.00. Przy normalnym użytkowaniu (raczej typu "biurowego") aktualnie, naturalnie ładowany ma rezerwę chodu na tydzień. Niezbyt pewne wydaje mi się mocowanie paska (sztyft w klamerce) w punkcie regulacji długości obwodu. Pasek jest zbyt sztywny, nie ma ruchu na teleskopie. BTW mimo, że zestawienie grafitowego cyferblatu z brązowym paskiem podobno jest obecnie bardzo eleganckie, to jako człowiek praktyczny ;) dokupiłem oryginalną bransoletę z modelu SRH007P1. Zegarek kupiłem w Time Trend (Zibi), znalazłem w sieci wiele ofert kilkakrotnie tańszych (np. http://gb.ioffer.com/i/174961263 ) w cenie poniżej 200$, ponoć oryginalnych - jak to możliwe ?

Pzdr.

 

 

edycja: zegarek skończył miesiąc, przyspieszył ok. 8 sekund - dużo bo poprzednia Certina DS, którą nosiłem 20 lat taka odchyłkę miała na pół roku. Przyspieszenie jest stałe, więc cała dokładność leży w precyzyjym ustawieniu częstotliwości kwarca - jak widać SEIKO nie do końca się postarało :D > ale przeżyję. Rezerwa chodu nadal na tydzień, czyli jakieś 25% pojemności, nie wiem czy lepiej dla akumulatora by był naładowany na 100% - jak sądzicie ?

Pzdr.

 

 

edycja 2: odpowiadając sobie na pytanie odnośnie niskich cen zegarków - znalazłem taka ofertę http://www.krza.com/...009P131539.html

 

- tu jest rzetelna informacja, że to replika. Zapewne nie wszyscy są tak uczciwi :D

 

 

edycja 3: z okazji nowego roku postanowiłem odmienić nieco zegarek i zamieniłem pasek na bransoletę (teraz wiem, że mam coś na ręku :D - waży 172g !). Po rocznym użytkowaniu muszę niestety stwierdzić, że pasek był nędznej jakości - poprzecierał się i miejscami popękał. Zegarek spisuje się dobrze (stała odchyłka), ale ma wiele łatwo rysujących się płaszczyzn. Wygląda teraz tak:

 

Seikosrh0091.jpg

 

Seikosrh0092.jpg


 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hi!

Dziś zobaczyłem Twój post na forum. Zapraszamy również jako właściciel Seiko SRH009p1. Listy mogą pysty polski a nie angielski, bo nie obchodzi tłumaczenie w Google.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.