Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

dapayk

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    153
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez dapayk


  1. Bawiłem się trochę tą śrubeczką :) bo miałem jednego DW-002, który spieszył się około 30 sek na tydzień - sporo jak na kwarc. Efekt był taki, że spieszy się 30 sek, ale na miesiąc - także całkiem nieźle mi to wyszło. Regulować trzeba bardzo małymi ruchami i porównywać z jakimś wzorcowym zegarkiem. Co do czułości to przy dużych różnicach - jak w moim przypadku - śrubkę musiałem przestawić na prawdę sporo - z tego co pamiętam to było to spokojnie 1/4 obrotu w stosunku do położenia początkowego.


  2. Miałem dziś podobny temat źle założonej uszczelki, przygnieciona w dwóch miejscach i nie siedziała w kanałku na swoim miejscu  ;)

    Niestety jak się kupuję zegarek używany to przed wodowaniem należy go dokładnie sprawdzić bo jak nie jest fabrycznie zamknięty to takie jajca się dzieją  <_<

     

    Powiem Ci, że i fabryczne zegarki zdarzały mi się źle złożone - zwłaszcza te nowe G made in china. Właśnie z przygniecioną uszczelką.


  3. GitBit czapki z głów. Świetna foto relacja i jeszcze lepsza renowacja zegarka. Bransoleta także wg mnie wygląda po Twoich zabiegach świetnie - ciekawiej niż cała czarna. Sam zegar bardzo fajny i po Twoim SPA wygląda jak nowy praktycznie.


  4. Świetny komplet to rat 1? Typowe EDC proste i funkcjonalne

     

    Wysłane z mojego m2 przy użyciu Tapatalka

    Tak to mój złachany szczur. Za duży jest dla mnie trochę do edecowania :), bo do otwierania tonerów, listów i temperowania ołówka wystarczy vicek albo micra ;), ale do kanapek sprawdza się rewelacyjnie :D

     

    Moje EDC wygląda zwykle tak, jak na załączniku.

     

    Sorki za offtopa.

    post-76556-0-41236700-1457614974_thumb.jpg


  5. Tak wiem :), że przepłaciłem za ten olej, ale był potrzebny na teraz. Zamówię teraz takie 0,5l, bo jeszcze parę pewnie zrobię takich modów.

     

    Co do podgrzewania, to po farbowaniu bezeli i pasków (i kuchni przy okazji) Rit-dye'em, moja kobieta nie lubi już kuchni pełnej niespodzianek. :) Czarę goryczy przelała sama wkładając do zmywarki naczynie, w którym moczyłem w nafcie przekładnie wkrętarki :D Od tego wydarzenia mam szlaban na kuchnie jako warsztat, także pozostaje mi metoda na grzanie w wodzie ;) w moim warsztacie.


  6. Kup sobie odpowiednią małą miseczkę i z pół l oleju to będzie łatwiej. Pierwszego jak robiłem w literatce to było trochę upierdliwie.

     

    No ja też się tak babrałem z pierwszym :D hehe ciężka sprawa, ale dało radę. Po opanowaniu warsztatu (naczynie, narzędzia) to jest czysta przyjemność , oprócz samego babrania się w oleju, którym się zawsze usmaruje i wszystko wokół :)

     

     

     

    Ja topie w plastikowym pojemniku z przykrywką - oleju tylko dolewam. Całość podgrzewam wstawiając do gorącej wody, butelki z olejem też można grzać w ten sposób. Olej kupuje w 100 ml buteleczkach, bo taki mają obok mnie w sklepie - łatwiej też go podgrzać w ten sposób jak ten w bańce. 8 pln taka butelka kosztuje.


  7. Robiłem w oleju podgrzanym tak do około 30-40 stopni.

     

     

    Jak możesz docisk baterii zewrzeć z modułem? Co do naklejki to nie myślałem nad tym, celna uwaga :) jak kupię to będę kombinował, ale jak widzę te mody to wiem, że będę walczył :)

     

    No właśnie w tym zegarku - DW-9052 (nowym  MADE IN CHINA), docisk baterii nie zwiera się z resztą modułu i dlatego jest zaklejony tą naklejką z instrukcją resetu. Od obudowy, po zerwaniu naklejki, izoluje baterię i docisk gumowy amortyzator. Ale manewrując modułem w oleju resetowałem pensetą moduł bez wkładania jej w otwór AC. Z tego co zaobserwowałem to zwarcie + baterii (czyli docisku baterii także) z blaszką trzymającą moduł w całości, resetuje moduł.


  8. Planuję właśnie zakup 9052 i zrobienie hydromoda :) Zainspirowaliście mnie Panowie

     

    Od razu podpowiem Ci, żebyś zerwał naklejkę z baterii (trzeba uważać, bo zwarcie docisku baterii z modułem resetuje moduł, jak AC + bateria), bo tam zbiera się najwięcej powietrza. Ja wkładałem baterię w oleju już. W każdym hydro spod baterii wypływało mi najwięcej bąbli powietrza. Ten zegarek do hydro nadaje się wyśmienicie - efekt jest piorunujący - tarcza czarna jak czerń powinna wyglądać :) kontrast LCD po modzie jest rewelacyjny. Nawet przy małym świetle idzie odczytać godzinę bez iluminacji.

    post-76556-0-20433800-1457437253_thumb.jpg


  9. Koperta na ebay 200 pln :/, ale brałem bez namysłu, bo ciężko to kupić :) Pasek 59 pln uszczelka nie pamiętam - koło 10 pewnie - także te +/- 300 pln to nie mało.

    Prosty, mega czytelny wyświetlacz z pełną data i godziną. No i kompas w drugiej warstwie LCD :) cieszy oko. Bez nowoczesnych bajerów (solar, radio), ale wyglądem nadrabia dla mnie wszystko :D czego mu brak do nowszych Protreków.

    post-76556-0-86712900-1457436721_thumb.jpg


  10. Kolejne dwa utopki :) G-7900 już jakiś czas temu topiony, ale załapał się na fotkę z DW-9052, które utopiłem jakieś dwa tygodnie temu. Po dwóch tygodniach żadnych bąbelków, wycieków itp. Kolega dla którego robiłem zegarek jest zachwycony czytelnością LCD po modzie.

    post-76556-0-97614000-1457435126_thumb.jpg


  11. Co jak co, ale kontrast wyświetlacza oraz kolor tarczy i samego LCD jest teraz o niebo lepszy, kamilspider. Gratuluje moda, ja się nie mogę zabrać, ale nazbierały się już 3 zegarki do topienia, więc trzeba się wziąć w garść i grzać olej ;)


  12. Dapayk w jaki sposób wyjmujesz panel solarny?

    GitBit Ty chyba korzystasz ze sposobu Dinga, ale czy panel jest przyklejony do szybki klejem lub taśmą po bokach i czy to operacja wysokiego ryzyka jeśli chodzi o uszkodzenie panela solarnego?

     

    Ja jeszcze nie wyjmowałem solara :) Korciło mnie przy pierwszym moim solarze GW-530, ale jak go zacząłem rozbierać to mi ochota przeszła. GW-5610 i PRS-201 nawet nie otwierałem. Moduje za stare shocki, żeby miały solara. Nowych, jak nie trzeba nie rozbieram - choć korci hehe ;)

     

    Tak sposób Dingo jest nie zawodny, korzystałem już z niego kilka razý i na szczęście za każdym razem z powodzeniem. Panel raczej na 90% jest przyklejony na taśmę dwustronną, ja go odlepiałem za pomocą cienkiej mocnej nitki którą przeciągałem między szybką a panelem, oczywiście po wyjęciu obu części z koperty. Można też lekko podgrzać suszarką panel i szybkę żeby klej i taśma zrobiła się bardziej miękka. Jedyne na co trzeba uważać to panel bo jest to naprawdę cienka szklana szybka oraz grafiki na szkle o ile takowe są żeby ich nie zetrzeć przy czyszczeniu. Unikałbym zatem wszelkich detergentów a z panelem radze obchodzić zię jak z jajkiem.

     

    Tej wersji się będę trzymał wysoki sądzie ;) jak przyjdzie co do czego.


  13. To co jest na dole foto wygląda jakby miało być pod wyświetlaczem, a nie nad. Folia polaryzacyjna jest przed wyświetlaczem przyklejona.

    A pytanie, czy jest 1 czy 2 folie polaryzacyjne w lcd? Tylko z przodu czy też z tyłu?

     

    Z tylu LCD jest folia/perforowana metalowa blaszka odpowiedzialne za tint wyświetlacza, a także za podświetlane symbole G i inne, można pod nią włożyć coś swojego, ale lepiej ją zastąpić swoją z nadrukiem. Pod tym wszystkim od góry patrząc jest illuminator.

     

    DW-002 przed

     
    LCD z folią polaryzacyjną, obok leży srebrna folia (gruba) od barwy, a w reszcie modułu został illuminator.
     
    EDIT: pytasz czy przed i za samym LCD jest druga folia?

  14. Wygląda mi to na warstwę luminescencyjną. Te sprężynki są stykami zasilania. Folia polaryzacyjna jest przyklejona na wierzchu LCD.

     

    Praktycznie wszystkie modele, które rozkręcałem miały taką budowę, z tą różnicą, że sporo starych modeli ma LCD przykręcane śrubkami - co jest znacznie lepszym rozwiązaniem, niż zatrzaski. Od razu napiszę, że jak ktoś ma LCD na zatrzaskach to lepiej jest rozebrać cały moduł od d... strony niż próbować wyjąć same LCD. Np moduł do DW-9500, czy 9052. Moduły do 6900, DW-002 są w zasadzie całe skręcane - zatrzask ułatwia tylko składanie.


  15. Fotka zdecydowanie, kąt z jakiego jest zrobiona w zasadzie :) Wyświetla ładnie i wyraźnie, a dzięki hydro kontrast jest bajeczny - 3 sztuki tak zrobiłem i wszystkie zyskały na czytelności. Dziś chcę utopić tego do poprawki i DW-9052 kolegi. Tylko na razie pogoda i połowa stoi na przeszkodzie :)

     

    W G-7900 przypomniałem sobie w trakcie topienia, że A.EL zniknie :), ale ja nie tęsknie za tą funkcją. Praktycznie w każdym G mam ją wyłączoną.


  16. Diego świetna relacja - zdjęcia i warsztat profeska - gratuluje.

     

    Taką szczotką - jeszcze jej nie używałem, dekle "satynowałem" na papierze. Na mokrym papierze ;).

     

    Do czyszczenia szkła używam: wyczucia, chusteczki do okularów i gruszki do wydmuchania. Delikatne pędzle, też dają radę - kobiecie podebrałem takie do malowania lica :)

    post-76556-0-56225600-1454843704_thumb.jpg


  17. A kiedy koperty wymagają mycia od środka? W moim przypadku myłem tylko na zewnatrz ale obawiałem się przypadkowego dostania wody do środka.

     

    I co znaczy że przed samrowaniem zmywasz delikatnie?

     

    Jak rozkładam zegarek na części pierwsze zwykle myję dokładnie kopertę. Zawsze myję w środku koperty moich modów - często szyba od środka jest jakby "zaparowana" w tych starych G. Nie wiem co to i jak to się tam zbiera, ale żeby zmyć ten nalot szczotka i płyn potrzebne.

     

    Zmywam delikatnie, żeby usunąć stary silikon, czy syf który się zbiera przy uszczelce. Używałem/używam do tego Clina, środka do mycia monitorów, czy do białych tablic, czy izopropanolu jak miałem. Grunt to uważać, bo pierwsze uszczelki potrafiłem porozciągać i ciężko było potem je ułożyć :)


  18. Diego04 - ja myję całe koperty łącznie ze środkiem, jeśli tego wymagają. Tak jak napisali koledzy, ważne żeby przed montażem były suche.

     

    Jedyne na co trzeba uważać to napisy nadrukowane na szkle. Raz udało mi się je zmyć częściowo przy pomocy szczoteczki i płynu do naczyń. W DW-9500 na środku szkła jest taka delikatna podziałka z wartościami i ją właśnie usunąłem przy myciu, ale to nie była sama woda i do tego szorowałem konkretnie.

     

    Nowe uszczelki smaruje smarem silikonowym. Stare w dobrym stanie przed smarowaniem zmywam delikatnie, żeby nie rozciągnąć. Kąpieli w silikonie nigdy im nie robiłem, ale spróbuję na starych w gorszym stanie.

     

    Jagr - znalazłem kiedyś skład tego goof offa. Z tego co pamiętam to było w nim sporo acetonu i składem odpowiadał +/- naszemu rozpuszczalnikowi nitro. Nie miałem z nim nigdy do czynienia, ale podejrzewam, że śmierdzi i zachowuje się podobnie. Jeśli chodzi Ci o usunięcie napisów na bezelu, to sam jestem ciekaw o rezultat. Ja je do tej pory tylko malowałem na nowo - nie usuwałem starych. Jedyne, które udało mi się usunąć (niechcący)  to te z tarcz. Zrobiłem to za pomocą zmywacza WAMOD do farb akrylowych, który nie jest do końca neutralny dla samego bezela na dłuższą metę.


  19. Witajcie,

     

    gcze szacunek za formę i zabawę z żywicą. Produkt finalny robi wrażenie. Modelarstwo pełną gębą ;)

     

    Ja wrzucam skrót z dzisiejszego montażu moda DW-002. Jeden z kilku, które czekają na swoją ziemską powłokę...bezel i pasek.

     

    1

    4

    5

     


  20. Fajnie, że powstał taki temat. Pozwolę sobie tutaj wrzucać trochę swojego porno - aktualnie na warsztacie w częściach PRG-40 i 6x DW-002. Jak będę składał porobię dokumentację foto. Część jest już w mojej galerii.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.