Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
void

Lord Matic

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

lubię męskie zegarki w klasycznym rozmiarze, a w oko wpadły mi modele Seiko Lordmatic. Mogę kupić taki na chrono lub ebay, ale co dalej? Zegarmistrz podejmie się regulacji, czyszczenia, czy przegoni na drzewo? Nigdy nie kupowałem modelu, który wyszedł już z produkcji.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem dlaczego zegarmistrz miałby Cię pogonić? Raczej się ucieszy z nowego klienta/pacjenta. W zegarkach o których piszesz nie ma nic skomplikowanego dla zegarmistrza, również z ewentualnymi częściami nie powinno być żadnego kłopotu. 

Posiadam kilkadziesiąt zegarków vintage i jakoś nie przypominam sobie żeby majster miał z czymś kłopot. 

Życzę trafnego wyboru i pamiętaj jedynie, aby to był najlepiej oryginał, a nie np. malowanka.

Powodzenia i koniecznie się pochwal po zakupie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Nie rozumiem dlaczego zegarmistrz miałby Cię pogonić

Dlatego że to egzotyka której nie obsługuje. Bez Twojej odpowiedzi nie wiedziałem jak podchodzą do starych modeli spoza dystrybucji na Polskę. Marka wprawdzie znana, ale sam model już nie bardzo.

 

Rozglądam się za modelem bez dnia i bez daty. Taki mi się bardziej podoba.

 

Cytat

Życzę trafnego wyboru i pamiętaj jedynie, aby to był najlepiej oryginał, a nie np. malowanka.

Nie rozpoznam, ale nie wiem czy komuś chce się w to bawić.

Widziałem malowane Delbany, ale malowanego Lord Matica nie odróżnię. Nie ze zdjęć.
Tutaj indeksy są nakładane, nie malowane, więc ryzyko jest chyba małe.

Na pewno się pochwalę. Widziałem wątek w którym ludzie parę razy chwalili się tym modelem, ale żadnego na temat - jak wybrać egzemplarz do kupna.

Edytowane przez void

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kupisz sprawny egzemplarz w fajnym stanie to pierwsze co robisz, to fundujesz mu wizytę u zegarmistrza (koledzy z forum pewnie podpowiedzą czy doradzą konkretnego majstra w zależności gdzie mieszkasz) Serwis to serwis i wygląda podobnie w większości zegarków vintage, poza chrono). 

Ja ciągle jestem u zegarmistrza, gdyż choroba zegarkowa nie ma końca i w związku z tym co chwilę któryś wymaga serwisu (tak średnio co 5 lat) jak tego przypilnujesz to spokojnie przekażesz go potomnym, a oni dalej😉

Edytowane przez SLAWEK 01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dobrze poszukasz to i w naszym kraju znajdziesz osoby mające ciekawe Seiko Vintage czasami trzeba dłużej poczekać może odrobine więcej zapłacić, ale pewność większa 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrocławscy zegarmistrzowie są omówieni w tym wątku, ale konkluzji nie ma.

 

Cytat

jak dobrze poszukasz to i w naszym kraju znajdziesz osoby mające ciekawe Seiko Vintage

Najpierw muszę wiedzieć które modele to te które mnie ciekawią.
Bardziej od samego bycia "vintage" rozglądam się za modelem w okolicy 36mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LMy byly robione na kilku mechanizmach. Sa takie na 52xx (Special), ktore sa ciut mniejsze, 560x oraz nawet 5626 (Deluxe - mechanizm z KSa)
Polecam, bo po ustawieniu to super dokladne i przede wszystkim piekne zegarki. Moge pomoc z ocena, bo kilka sztuk mam u siebie w kolekcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję, ale rozminęliśmy się o pól dnia i już zamówiłem z Japonii. 5601 bez dnia i bez daty - chciałem widzieć jak najwięcej tarczy. Gdy już dotrze to będę pisał więcej.

Sam model mi się bardzo podoba, i mam nadzieję że egzemplarz rzeczywiście się sprawdzi, nie ma nieodwracalnych wad i nie skończy jako dawca części.

Edytowane przez void

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.