Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
winduktor

Drgajace wskazowki.

Recommended Posts

Witam serdecznie. 

Pisze aby bardziej doswiadczeni posiadacze citizenow z ecodrivem rozwiali moje watpliwosci.

Otoz, okolo tygodnia temu zakupilem swojego pierwszego citizena .

Wybor padl na model CB5860 z napedem E660.

Zegarek dziala swietnie, jestem bardzo zadowolony, no moze poza synchronizacja bo o ile przez pierwsze 2 dni ladnie sie laczylo tak teraz wcale nie chce synchronizowac sie.

Ale nie o tym ten watek.

To co mnie niepokoi to dziwne w moim odczuciu zachowanie sie wskazowek, sekundowej oraz komplikacji na godzinie 2.

W momencie gdy uzywam przyciskow A badz B, wskazowki pokazuja to co pokazywac maja, jednakze nie podoba mi sie ze nie poruszaja sie plynie, w szczegolnoscie kiedy  obrajaca sie w strone przeciwna do ruchu wskazoweg zegara. Zazwyczaj obrot w orawo jest plynny a podczas wracania drgaja. Problem niewystepuje np w sytuacji kiedy  resetowalem zegarek, a wzkazowki obracaly sie wielokrotnie. 

Porownywalem z nagraniami na youtube ale tam wszystko wydaje sie pracowac plynnie.

Probowalem nagrac ten drgajacych ruch ale na nagraniu tego nie widze.

Nie posiadam niestety innego citizena aby miec porownanie.

I stad moje pytanie, czy jest sie czym niepokoic ? Moze ktos z Was zaobserwowal podobne zjawisko.

Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie ma się czym niepokoić, jest to normalne zjawisko w modułach Eco-Drive.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kamien z serca. 

A korzystajac z okazji , moze wiesz z czego wynika brak synchronizacji ? Tak automatycznej jak i wymuszonej.

Dzialalo dopoki nie zresetowalem zegarka. 

Ustawiona mam strefe na paryz i czas letni on.

A zegarek resetowalem poniewaz po synchronizacji zmienialo dzien miesiaca o 14 dni wiekszy.  

Nastepnie ustawilem wskazowki oraz datownik zgodnie ze wzorcem. Wybralem strefe czasowa paryz, wlaczylem czas letni i wszystko dziala ale zsynchronizowac sie nie chce....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jaki poziom naładowania posiada akumulator? Jest on wyświetlany na małej tarczy po wciśnięciu przycisku A w trybie TME

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na odbiór sygnału radiowego wpływa wiele czynników zaczynając od zakłóceń EMI po warunki atmosferyczne w danej lokalizacji, posiadam również Citizena z modułem E660 i generalnie nie ma on większych problemów z odbiorem codziennego sygnału radiowego w mojej lokalizacji, natomiast zalecane jest aby antena sygnału radiowego która w module E660 umieszczona jest na godzinie 7:00 zegarka skierowana była w stronę nadajnika w Mainflingen w momencie próby odbioru sygnału.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziekuje bardzo za rady. Sprobowalem wymusic synchronizacje ale tym razem na parapecie, ustawiajac zegarek godzina 7 w strone Mainflingen i za pierwszym razem juz zsynchronizowalo! O to mi chodzilo, zeby dowiedziec sie czy wszystko jest sprawne. 

Jeszcze raz wielkie dzieki, moge teraz spokojnie cieszyc wzrok swoim citkiem.

Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.