Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość Loco

IWC Schaffhausen c87 z 1937 r.

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem pewien, że wskazówki z innej parafii oraz mam mocne przekonanie, że tarcza była malowana - litera W w Watch powinna być ostra a jest zaokrąglona i mieć bardziej podkręcone zawijasy na ramionach, pod literą O w Co powinno być podkreślenie a jest kropka.

Mechanizm jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam mocne przekonanie, że tarcza była malowana -

 

:shock: Cóż stwierdzenie niezbyt odkrywcze zwłaszcza jak sie przeczyta po prostu opis w aukcji:

 

Tarcza oryginalna w stanie perfekcyjnym po profesjonalnej renowacji w pracowni Głowackich
:roll:

 

 

A zegarek ech...

Oglądałem akurat ciekawy film (była sobota) i przegapiłem zakończenie aukcji. Gdybym wiedział że tak tanio pójdzie – sam bym licytował. ON jest po prostu piekny! I na pewno w 100% oryginalny! Dodatkowo to nie żaden składak tylko faktycznie wielka rzadkość (ten mechanizm z tą kopertą) – zresztą podobny był omawiany na forum IWC - ( https://www.iwc.com/index-en.asp - forum dostępne w Member Area – trzeba się zarejestrować) - pod koniec roku 2007 i nawet tam stwierdzono że to jest wielka rzadkość i gratka kolekcjonerska. Jako ciekawostkę (odnośnie niewyrobienia moim skromnym zdaniem naszego rodzimego rynku zabytkowych i klasycznych zegarków) powiem że podobny egzemplarz był oferowany ostatnio w Portugalii i został sprzedany natychmiast za kwotę 3.900,- EURO!

Tutaj jest we Włoszech podobny (moim zdaniem mniej ciekawy) z 1950 roku i z mechanizmem cal. 83 za 3.000,- Euro : http://tiny.comm.pl/?0CW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.