Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Nikt

Oritent Saturation Diver

Rekomendowane odpowiedzi

Po cóż te bezsensowne pytania. Trzeba częściej tuaj zagladac i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem wszystkie trzy strony postów w tym podforum i nie znalazłem żadnego tematu o tym modelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Nie samy forum człowiek żyje. Trzeba trochę samemu szperać po sieci :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po cóż te bezsensowne pytania. Trzeba częściej tuaj zagladac i tyle.

 

To skąd ten komentarz?

 

Skoro zatem jestem pierwszym który zamieścił na forum to info to możecie powiecie co o tym sądzicie? Z wyglądu mi się tn zegarek podoba niesamowicie, ale czy nie uważacie że trochę za wcześnie żeby Orient takie drogie modele robił? Czy mając do dyspozycji taką kasę i szukając divera bralibyście tego Orienta pod uwagę? W tej kategorii cenowej aż roi sie od świetnych projektów i to bardziej uznanych marek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za wcześnie?Dlaczego?Orient nie istnieje od wczoraj,ma w swoim dorobku wiele modeli droższych (OrientStar) od tego divera.Podejrzewam,że Twoje obawy wynikają z przez długi czas istniejącej w światku zegarkowym niezbyt korzystnej aury otaczającej tę markę...."tanie,więc marne"-wiem,sam miałem podobny stosunek do Orienta.Szczęśliwie jednak dla siebie zanabyłem Orient CEM75001B (nowe mako)...i juz złego słowa o Orientach nie powiem.Miałem kilka Seiko (5-ki,Atlas,krótko Sammy,BFS) i śmiem stwierdzić,że Orient nie zostaje w tyle w stosunku do Seiko,że w wielu przypadkach kładzie Seiko.

Mając do dyspozycji ten 1000$ i szukając kolejnego divera dla siebie---brałbym go.Dizajn jest...rewelacyjny !!! Bezel,wskazówki,wykończenie indeksów,do tego dobry mechanizm (in-house :D)...i japońskość :D

 

No i dwa razy tańszy od Seiko MarineMaster (do którego można by go porównać)

 

Ehhhhh....CUDO

post-11280-0-42630500-1331228216.jpg

post-11280-0-32574400-1331228218.jpg

post-11280-0-06281800-1331228220.jpg

post-11280-0-76893700-1331228221.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie odczuwam tej "niekorzystnej aury". Już Seiko udowodniło że potrafi zrobić zarówno tanie i dobre zegarki jak i te klasy o wiele wyższej. Problem polega na czym innym. W związku z tym że firma oferuje tańsze modele, sama sobie umniejsza prestiżu (zegarki tanie, łatwo dostępne, często spotykane). Poza tym pojawia się pytanie, skoro Orient robi dobre zegarki w niższych cenach, a przy tym ładne to czy jest sens wydawać np kilka razy więcej za model który ma niewiele więcej. Moim zdaniem grupa Seiko powinna tworzyć podfirmy specjalizujące się w danej kategorii. Może w Japonii to jest inaczej pojmowane, ale jestem zdania że w Polsce, co widać nawet na tym forum istnieje chęc posiadania czegoś wyższej klasy i jest pewna potrzeba zauważenia. Tzn. jeżeli wydam na zegarek 3000PLN to chciałbym żeby ktoś jeszcze to zauważył. Żeby nie doszło do sytuacji że mam na ręku Anantę, a ktos podchodzi z "5" i mówi: też mam seiko i jest nieświadom różnic w klasach tych dwóch zegarków.

Wiedziałem o istnieniu Orient Star, widziałem ceny, ale design ich mnie nie powala. Uznałem natomiast że to niezły pomysł. Natomiast w przypadku orienta, przyzwyczajony do zegarków znacznie tańszych byłem zaskoczony. Otóż jestem zdania że odpowiednie fundusze mogą sprawić cuda i tak firma krzak z nikąd może tworzyć świetnie zegarki wysokiej klasy, ale jeżeli nikt jej nie będzie znał to nie zdecydje się na zakup drogiego zegarka z takiej firmy i pójdzie po coś znanego z napisem swiss made.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może głupie pytanie, ale chciałbym potwierdzić swoje oczekiwania co do tego modelu: Koledzy a orientujecie się co siedzi w środku? Czy przy tak wypasionych konstrukcjach (kopert etc.) w środku mozna także spodziewać się lepszych mechanizmów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://zegarkiclub.pl/forum/index.php?show...diver&st=40

Post #56 sprzed 3 lat ze zdjęciem tego modelu. Trzeba dobrze szukać. Zegarek świetny. Oficjalna cena w Polsce cóś koło 4 kilo PLN. Pozdrawiam Mirek.

 

Mówiłem że przejrzałem wszystkie posty w tym podoforum, a nie na vałym forum.

Zegarek z linku sprzed lat to Orient Star. A teraz wszedł Orient. Rzeczywiście jest to ten sam model, ciekawe czemu jako Orient teraz jest sprzedawany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może głupie pytanie, ale chciałbym potwierdzić swoje oczekiwania co do tego modelu: Koledzy a orientujecie się co siedzi w środku? Czy przy tak wypasionych konstrukcjach (kopert etc.) w środku mozna także spodziewać się lepszych mechanizmów?

 

 

In-house Orienta...ja tam wyzszych wymagan nie mam,z tego co pamietam na ta chwile tez nie jakis najprostszy tylko z lepszych wiec juz w ogole dla mnie nic wiecej nie potrzeba....werki orienta slyna z niezawodnosci,z dokladnoscia chodu tez bardzo dobrze...sam nuras genialny i w dobrej cenie...sam mam mako i uwazam ze jest swietny a co dopiero taki topowy model...jakbym mial 4000pln to bym nabyl bez zadnego ale choc im wiecej kasy tym wiecej modeli roznych zacnych marek i trudniejszy wybor...natomiast nie uwazam zeby mu brakowalo czegos w porownaniu z markami uwazanymi za bradziej prestizowe wiec dla mnie bylaby to tylko kwestia gustu,na pewno nie jakosci bo ta jest bardzo dobra.Poprostu niektorzy jak nie maja swiss made na blacie to nie tykaja choc te swiss made to teraz czesto badziew az strach i zdewaluowalo sie to pojecie bardzo.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.