Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

bromkur

Epos Originale 3372

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kilka dni temu pisałem, że przymierzam się do kupna zegarka. Co prawda miał to być japończyk, lecz nadażyła się okazja i kupiłem Eposa Originale 3372 z czarnym paskiem Hirscha. To mój pierwszy "nie kwarc" i mam pytanie czy można go nakręcać za pomocą koronki, bo przeczytałem gdzieś na forum, że istnieje taka możliwość, lecz nie jest to wskazane. Może ktoś z Was ma taki zegarek, proszę napiszcie jakie ma wady, zalety, co się Wam w nim podoba. Teraz spróbuję wstawić zdjęcia.

64d1bd2ff9b7bb48med.jpg

d875f4d466412bcdmed.jpg

0b686e9ad25d1cd9med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze pamiętam - ETA 2824-2. Bez problemu możesz dokręcać koronką.

Pozdr.

 

Miałem przez jakiś czas model z różowym złotem na wskazówkach i indeksach - piękna sztuka, idealna do garnituru.

 

A co nam się podoba, albo nie? Czasem lepiej nie wiedzieć o rzeczach uznawanych za wady w danym modelu, bo się zasugerujesz i zaczną cie one denerwować mimo, że sam ich wcześniej nie zauważyłeś :rolleyes:

 

Ja z wad nic nie pamiętam, cały zegarek jak dla mnie był perfekcyjnie wykonany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mickey jesteś pewien tego nakręcania, nie chciałbym przedwcześnie zaliczyć wizyty u zegarmistrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mickey jesteś pewien tego nakręcania, nie chciałbym przedwcześnie zaliczyć wizyty u zegarmistrza.

Większość werków z mozliwościa dokręcania - można ale są realne przeciwwskazania do takich czynności - przełożenia naciągu przy pomocy korony są duże i jeśli chcesz aby długo służył bezawaryjnie i bez śladów zużycia kół zębatych czy przekładni - to albo rób to sporadycznie albo powoli nakręcaj przy pomocy korony a wszystko bedzie OK. Dlatego zresztą nazywa się "z mozliwością dokręcania" a nie" naciąg reczny i automatyczny " .


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.