Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Slavol

Co to jest ? Być może ?

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie co to być może ...?

Werk sprawny .... po rekonwalescencji ...

Celowo nie pokazuję tego co na tarczy :unsure:

Nie ma tajemnicy w tym, że trafił do mnie jako pasówka..... Koperta niestety w tragicznym stanie ... elementy jakby nie pasowały do siebie i były z innych materiałów, ucho pęknięte .... Na bank będzie następnym problemem po wskrzeszeniu werku (oś była złamana) bo to duża sztuka .... :(

 

 

post-37860-0-10261400-1311714874_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

To jest kotwicowy AS52 z okolic 1895r który to do złudzenia ma przypominać małego PP 16-kę.

 

Celowo nie pokazuję tego co na tarczy

 

Domyślam się że to maszkara której nie warto pokazywać.Kopertę bym wymienił,nie ma sensu bawić się w jej reanimacje.

 

(oś była złamana) bo to duża sztuka ....

 

Rozmiar, grubość i waga mechanizmu nie mają tu większego znaczenia,wszystko zależy z jakich materiałów wykonane są podzespoły mechanizmu , od konstrukcji, a także jakich procesów technologicznych użyto do produkcji tychże mechanizmów.Zazwyczaj w tych i wielu podobnych mechanizmach kruszą się szklane łozyska i nakrywki,lecz gdy uderzenie następuję bespośrednio w koło balansowe urwaniu bądź skrzuwieniu ulegaja czopy jego osi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest kotwicowy AS52 z okolic 1895r który to do złudzenia ma przypominać małego PP 16-kę.

Domyślam się że to maszkara której nie warto pokazywać.Kopertę bym wymienił,nie ma sensu bawić się w jej reanimacje.

Dzięki wielkie zatem bingo :D. Teraz wiem co udało się przy pomocy Pana Zegarmistrza wskrzesić do działania po długim przelegiwaniu w szufladzie.

Ma w sobie coś maszkarnego to fakt ... a zresztą pokaże jak tylko się w domu zaloguję, a co mi tam :) Ale ... wskazóweczki są szykowne :)

 

Pierwsza sprawa teraz to faktycznie wymiana tej koperty ... niestety sam nie namierzyłem niczego sensownego :) Myślałem o czymś nowym ale .... na moje wymiary się nie zgadzają a cena i tak powala.

 

Kaido2 pomożesz ....? obserwując różne wątki mam wrażenie, że jesteś "skarbnicą" .... może poświęcisz chwilkę by pomóc temu tykającemu staruszkowi powrócić na nadgarstek ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obiecana tarcza, maszkara czyli sekundnik, który stracił centryczność i "naderwane ucho":

post-37860-0-55199100-1311794419_thumb.jpg

post-37860-0-83518600-1311794427_thumb.jpg

post-37860-0-96310400-1311794459_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Dobrze że zamiesciłeś przód tej pasówki ponieważ moja poprzednia wypowiedź była błedna co do mechanizmu.Jest to mianowicie FHF18 w wersji kotwicowej która nadal udaje Patka :)

 

Dzięki wielkie zatem bingo . Teraz wiem co udało się przy pomocy Pana Zegarmistrza wskrzesić do działania po długim przelegiwaniu w szufladzie.

 

Tutaj nie ma czym się tak wznosić.Ten mechanizm tak naprawdę to pospolity wół roboczy z tamtego okresu pchany do pospolitych zegarków kieszonkowych często nieznanych firm,gdzie też często te firmy celowo zamawiały te werki w takim a nie innym wykonaniu aby? No własnie aby klient kupił.Mechanizm był produkowany od około 1890 - 1910 gdzie zastapił go równolegle FHF1144 i FHF2144.Żywotność jego to zaledwie kilka lat, a to ze względu na to iż łożyska w nim zrobione są ze szkła mineralnego barwionego i po intensywnym użytkowaniu(ok. 4-5 lat) poprostu robiły się w nich tzw. jaja w otworach łozysk na czopy, oraz nacinały się czopy z powodu ukroszonych ostrych krawędzi łożysk.Jeżeli luzy nie były jeszcze tak drastyczne, a mechanizm mógł(już mocno niedokładnie) pokazywać jakoś czas to częstą praktyką było podkładanie blaszek pod wyjechane nakrywki na osi balansowej, oraz szlifowanie i przesówanie palet do przodu.Mam nawet takiego badziewiaka 2144 dalej udającego Patka :D

 

post-0-0-01340000-1331854146.jpg

 

Gdzies nawet w robocie walają sie rozbebeszone takie ,udawające Mosera i Lange & Sohne :)

 

Mechanizmy w wersji dla Doxy(FHF 18-cie ,1144 i 2144) wyglądały zaś tak:

post-0-0-21504300-1331854147.jpg

 

z tymże 18-ki były brzydsze.

 

Nawet kiedyś zaczełem sobie robić w celach eksperymentalno- naukowych zegarek na tejże samej 18-ce co Twoja z tą róznica że nie udaję ona Patka.Tu zwróć uwagę na podstawie mechanizmu w moim wynalazku jak wygląda wersja podstawowa tegoż werku:

 

post-0-0-72713400-1331854148.jpg

 

post-0-0-45732900-1331854150.jpg

 

Kaido2 pomożesz ....? obserwując różne wątki mam wrażenie, że jesteś "skarbnicą" .... może poświęcisz chwilkę by pomóc temu tykającemu staruszkowi powrócić na nadgarstek ?

 

Mam gdzieś nawet takie badziewne koperty z cynkalu tylko nie wiem czy opłaca się cokolwiek z nich robić.Kopert cynkowych nie polecam do użytku gdyż z uwagi na przeciążenia na jakie narażone są uszy podczas normalnego użytkowania nie zdają one egzaminu i pękają ,pozatym szybko tez niszczeją.Najlepszym rozwiązaniem była by tu koperta mosieżna chromowana.W stalową nie opłaca się wkładać tego mechanizmu, ale tu zrobisz tak jak będziesz uważał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, dzięki, dzięki :D Miło jest dowiedzieć się czegoś. Cieszy to, że są osoby, które podzielą się swą wiedzą.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby nie mnożyć tematów ... zapytam po raz kolejny o to samo ....." A cóż to jest ?"

 

post-37860-0-22099600-1314018057_thumb.jpg

 

 

post-37860-0-25753500-1314018064_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.