Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Stary

IWC Schaffhausen

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam osoby, która pomogła by mi zrozumieć schemat przeróbki dokonywanej w pasówkach IWC ponieważ trafił w moje ręce taki mechanizm w nieoryginalnej kopercie i chciałbym mu dać nowy żywot.

Sprawa dotyczy montowanego kominka w stalowych kopertach , który ma za zadanie po wciśnięciu go umożliwić przestawienie wskazówek. Oryginalnie w moim mechanizmie który pochodzi z roku 1899 sekundnik wypadnie w pasówce na godz, szóstej nie jak standardowo na godz 9 tej , i aby przestawić czas obecnie trzeba odciągnąć dźwignie, a finalnie po wpasowaniu go w kopertę powinno si wciskać przycisk w kominku. Gdyby ktoś mógł mi to zademonstrować lub wytłumaczyć będę bardzo wdzięczny chodzi o funkcje jak poniżej. Zdjęcie naszego forumowego kolegi Jacka mam nadzieję,że się nie pogniewa a pomoże ;)

 

IWC-jacek-2.jpg

 

Dokładniej moje pytanie obrazuje zdjęcie frontu mechanizmu które ukazuje zasadę przestawiania godzin w mechanizmie. Jka to jest rozwiązane w gotowych pasówkach, mój zegarmistrz twierdzi że tego nie można zrobić jednak ja widziałem takie same mechanizmy wpasowane w stalowe koperty, w których nastawa odbywała się poprzez wciskanie nie wyciąganie dźwigni.

Ktoś dysponuje zdjęciem takiego rozwiązania lub modyfikacji?

1997631iwc.jpg

 

1. odciągnięcie dźwigni

2. druga dźwignia powoduje osunięcie się wodzika?

3. następuje zazębienie i nastawianie godzin jest już możliwe.

Lepiej nie potrafię zobrazować mojego pytania....


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2
mój zegarmistrz twierdzi że tego nie można zrobić

 

Dobra rada, zmień zegarmistrza.

 

Jak to zrobić napisałem Tobie w PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam lepszego w swojej miejscowości ;)


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.