Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

jazzfunk

G - SHOCK DW6900MS-1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam przymierzam się do kupna pierwszego G-shocka, wpadł mi w oko ten oto model :DW6900MS-1. Chciałbym zatem zaczerpnąć opinii doświadczonych kolegów z forum :). Zegarek miałby służyć do sportów (jogging, pływanie, siłownia etc..), choć czasem pewnie zakładałbym go do stroju codziennego "na sportowo". Dodam, że jako nieliczny z G mi się podoba, gdyż te od jakiegoś czasu powiedzmy modne zegarki wśród zwykłych śmiertelników głównie kojarzą się z komunijnym czy nawet odpustowym zegarkiem z bazaru, ten taki nie jest - jednolity, nie rzucający się w oczy, ładny.

Czekam na odpowiedzi.

 

 

DW6900MS-1_xlarge_1.jpg

 

 

P S zamawiałbym go ze stanów prawdopodobnie za pośrednictwem jednego z życzliwych forumowiczów.

 

 

Pozdrawiam, Marcin :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O proszę! Nawet nie wiedziałem a przez allegro to zawsze mniej fatygi niż zza oceanu, będę obserwował licytacje, pewnie i taniej wyjdzie a jak używany w ładnym stanie to nic nie szkodzi :) Dzięki wielkie za info. Szkoda trochę, że nie wpakowali do tego modeli tought solar albo wave ceptor ale nie można mieć wszystkiego przecież. Co do wielkości zegarka, wiesz co - mam spory nadgarstek jak i przedramię, sam mały nie jestem ;>

Jak się te zegarki sprawują ? Zazwyczaj opinie o G są mocno pochlebne

 

Wbrew temu co sprzedawca napisał jednak trochę widać ryskę a ja lubię mieć wszystko idealne, hehe - zobaczymy

 

A jeszcze chciałem zapytać, od czego zależy opakowanie ? Niektóre są w puszkach, niektóre w kartonach... dystrybucja na dany obszar czy to po prostu mix?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do G to na pewno będziesz zadowolony, co do tego modelu sam mam 6900 i nie jest wcale taki duży, jest w sam raz. Ja mam w nadgarstku jakieś 16-17 cm i jest akurat :) Jest model 6900 z TS i WC, GW-6900. Co do sprawowania się tego modelu to wszystko po latach i po wielu upadkach i przejściach działa jak powinno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do opakowań, to spotkałem się już z tekturowymi i puszkami, chyba jest to zależne od kraju do którego zegarek jest przeznaczony, ale w TT kupowałem za równo w tekturowych opakowaniach jak i w puszkach, najważniejsze żeby na pudełku była naklejka z modelem, kodem kreskowym oraz modułem który jest w danym zegarku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie fajnie jakby do tej otoczki wsadzili taki białawy negatyw, ale ten też jest ok. Zegarek z allegro zdaje się być oryginalny, ma ten kod i model jak pisałeś, heh ktoś zamazał zapewne cenę, choć nie wiem po co. Chciałem kupić nowy, ale jeśli będzie okazja, a z powodu tej ryski cena sporo spadnie to się opłaca. Jakbym zamwiał z ebay to tak ok 82$ + 27/30$ wysyłka, co daje 372/3 zł gwarancji siłą rzeczy mieć nie będę już w praktyce.

Czym się różnią modele GW od DW?

 

Na

prezentuje się świetnie, w aukcji jakby bardziej matowy ale to wina światła zapewne :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega juz pisał wyżej na czym polega różnica :) GW ma dodatkowo Tough Solar i Wave Ceptor czyli zasilanie panelem słonecznym i sterowanie falami radiowymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GW ma TS i Multiband'a 6 zakresowego, co do filmiku i zdjęć na aukcji to zgadza się, kwestia światła :) Jeśli chodzi o DW to gwarancja raczej nie będzie potrzebna :D ja tylko te bardziej skomplikowane G kupuje z gwarancją, bo wymiana jak by coś się rozwaliło i trzeba było moduł wymieniać to tragedia, 3/4 ceny zegarka jak nie lepiej.

 

Ale w tak jak pisałem, mam DW i nic się w nim jak dotąd nie stało, chodzi i prezentuje się nadal jak nówka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega juz pisał wyżej na czym polega różnica :) GW ma dodatkowo Tough Solar i Wave Ceptor czyli zasilanie panelem słonecznym i sterowanie falami radiowymi.

A to przepraszam coś czytanie ze zrozumieniem u mnie padło widocznie.:D

 

Jeszcze nad tym się wcześniej zastanawiałem GR-8900A -1ER i kiedyś z pół roku temu sądziłem, że jakbym kupował g-shocka to byłby to ten potocznie zwany "Ryśkiem" jednak stwierdziłem, że te funkcje są mi co najmniej zbędne a i coraz mniej się podobał.

 

A co myślicie o tej używce z aukcji? Odrzucać z powodu tej rysy? Tak już mam, że zazwyczaj lubię mieć wszystko idealne, zapewne jak większość :) Ciekawym co powie cena

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do GR to ciekawy model, Ryśki mam dwa i są to moje ulubione G, co prawda z większości funkcji nie korzystam na codzień ale moim zdaniem to jeden z najlepiej leżących na ręku G i sam wygląd jak do mnie najbardziej przemawia :D Co do G z aukcji, to cena jest bardzo atrakcyjna ale jeśli dobiła by do 200 paru pln to już bym brał nowego, co do ryski to znam ten ból, sam jak mam ryskę na już tylko na nią zwracam uwagę :) ale zawsze szkiełko możesz wymienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie tak myślę, że jeśli 100+ to jakoś zniosę dyskomfort psychiczny hehe, za to konto bankowe się ucieszy . Jak zawzięci ludzie przewartościują to nic tylko nówka, chyba, że ktoś międzyczasie wrzuci jeszcze ten model na aukcje w co wątpię bo 1 raz się z nim spotkałem w pl.

Rysiek jest fajny ale aż nadto funkcjonalny i taki bardziej jest wycieczkowi niż codzienny wg mnie, mogę się mylić.

Swoją drogą, na co Ci aż 2, czyżbyś był takim fanem. 1 do noszenia, drugi na wystawkę hehe żartuje :)

Trochę szkoda, że nie ma szkła mającego właściwości szafirowego i mineralnego, niby mineralne bardziej pasuje do G, ale w myśl tych zegarków, które mają być używane w trudnych warunkach jest też to, że będą się rysować...

Tak samo jak ubolewam nad wsadzaniem min. szkła do np Bulovy, bynajmniej nie tanie zegarki a raczą je tylko tymi szkłami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jazzfunk jeżeli będziesz kupował zegarek za granicą to licz się z tym że mogą naliczyć Ci 26 % vat i 3 % cła więc może wzrosnąć do 106 $.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta dziewczyna która go sprzedaje chce dostać za niego 350 zł, także sporawo za używkę ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jazzfunk jeżeli będziesz kupował zegarek za granicą to licz się z tym że mogą naliczyć Ci 26 % vat i 3 % cła więc może wzrosnąć do 106 $.

 

Z tego co wiem cło naliczają do przesyłek powyżej kwoty 150 euro, a zegarek wyniesie mniej, vat potem od kwoty z cłem wiec tez zdaje si e uniknę tego, w każdym razie zawsze można oznaczyć przesyłkę jako "gift", jeśli się mylę to mnie poprawcie.

 

Wow, 350 za używkę, porysowaną - trochę się zagalopowała, chociaż może ma na względzie to,że u nas niedostępny a zwykly dw-6900 chodzi jakos chyba kolo 500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DW na popularnym portalu chodzi bliżej 300 pln :) około 400 pln to w TT :D No poleciała z ceną ładnie :) nie warto w takim razie u niej brać, kup z polskiej dystrybucji i miej spokój :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DW na popularnym portalu chodzi bliżej 300 pln :) około 400 pln to w TT :D No poleciała z ceną ładnie :) nie warto w takim razie u niej brać, kup z polskiej dystrybucji i miej spokój :)

 

My bad again.

 

Tylko kto u nas ma te zegarki? Lawnowerman mówił, że jest w stanie jakoś to załatwić zza granicy w miarę tanio, nie wiem jak - może to będzie rozwiązanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pewnie będzie taniej :) u nas ciężko z tym modelem więc szukaj :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, dzowniłem teraz do tego sprzedawcy, to jakiś chłopak, głos jak troche nadmutowana kobieta. Już chciałem mówić ...Pannnnni ale się zorientowałem ;p

Minimalna to 300 zł a od ręki 350, no to mu powiedziałem, że się trochę zagalopował.

No nic, trzeba szukać, jakby co dajcie znać albo pokażcie modele zbliżone wizualnie do tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jazzfunk mi osobiście w sprowadzeniu zegarka pomagał Lawnowerman, kupiłem casio EF 550D 1AV zapłaciłem za niego 106$ a cło i vat zostało naliczone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniły się przepisy? Z tego co się kiedyś dowiadywałem to tak jak pisałem wyżej, cło i vat gdy wartość przekracza 150 euro. Może też zależy od nastroju celników :) Ale jakby poprosić sprzedawcę, by wysłał jako gift to sprawa załatwiona. Zazwyczaj właśnie cło dotyczy tych stosunkowi drogich rzeczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dokłądnie o jakiej wartości była ta paczka bo może bart zamówił zegarek nie tylko mi, nie chcę Cie wprowadzić w błąd. Wszystko zależy od tego jaką procedurę cenlą zgłosi sprzedawca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.