Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

TomekzOpola

Tissot Antimagnetique

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

jestem nowym użytkownikiem i świeżym pasjonatem zegarków "z duszą". Chciałbym się Was podpytać o kilka spraw - po analizie tematów widzę, że jest tutaj wiele osób z doświadczeniem. Zegarki i mechanizmy zawszy były dla mnie dziełem sztuki i dlatego moim pierwszym nabytkiem jest ten oto maluch:

 

http://zapodaj.net/962cc7eeb5520.jpg.html

 

Tissot, według karty numerycznej prawdopodobnie rocznik 1943, choć gdy go zobaczyłem to ciężko mi w to uwierzyć - w sumie nieźle się trzyma.

 

Chciałbym się spytać kolekcjonerów o wartość owego okazu. Ponadto, jak wygląda kwestia renowacji? Chciałbym kupić w przyszłości Atlantica Worldmastera, może Doxę antimagnetic. Ile w przybliżeniu może kosztować renowacja tarczy, wskazówek i koperty takich zegarków? Na allu są pojedyncze, ale potrzebują ratunku. Zastanawiam się czy będzie mnie stać, aby kupić za kilka stów taki okaz, a później wydać sporo na renowację.

 

dzięki i z góry sorry jeśli pomotałem działy z tym zapytaniem.

 

pozdrawiam

Tomek 

Opole

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza zegarka jest malowana,nieudolnie i to chyba dosc dawno....

Co do rocznika ,zarys tarczy wskazuje ze mozliwe jest iz pochodzi z lat 40ych,widok mechanizmu rozwieje watpliwosci.

Slabe zdjecie ..ale koperta tez wyglada na chromowana...

Jesli jestes poczatkujacy-kupuj raczej zegarki tzw" dobre stany",na te do renowacji przyjdzie czas pózniej :-) :-)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sugerowałbym skupić się na egzemplarzach w dobrym stanie, nie tych po renowacji - nie mają one duszy, ani wartości kolekcjonerskiej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.