Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Krzem91

Casio G-Shock GW 500E Wymiana paska

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

zwracam się z prośbą o pomoc w wymianie paska. Chłopak dostał go na 18 urodziny, nosił go prawie 10 lat (bez przerwy: spał z nim, kąpał się etc., w zasadzie zdejmował go tylko podczas randek XD if you know what I mean ;)) kiedy serwał się ten mały paseczek przytrzymujący ten większy ;) I od tej pory zegarek leżał na półce bo spadał z ręki. Zamówiłam pasek i bezel, zwędziłam zegarek żeby to powymieniać i... nie umiem :( Wiem że jest tam taka sprężynka w bolcu trzymającym pasek (mam nadzieję że jest, bo nigdzie nie znalazłam info na ten temat), którą trzeba odpowiednio wcisnąć i pasek da się odczepić. Kombinowałam z godzinę z pomocą tego filmiku:
https://www.youtube.com/watch?v=vwDjxpIJnTE
ale nic nie wskórałam, bo w tym modelu jest mniejsza ta przestrzeń. Może to jednak jest inne mocowanie? Instrukcji obsługi brak.

 

Będę wdzięczna za pomoc! Mam jeszcze plan awaryjny - porozcinać ten pasek nożem do tapet i dowiedzieć się jak to działa...

 

Pozdrwaiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomaliusz

Witaj na forum  :)

Jest to dziecinnie proste i tłumaczenie nie wiele pomoże jeśli sama tego nie rozkminiłaś i nie możesz sobie poradzić  ;)

Zanieś do zegarmistrza i za 10-15 zł. powinien wymienić  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to dziecinnie proste, ale jakoś nie mogę się dostać do tej sprężynki. Nie chodzi o to, że nie wiem jak to się robi. Tylko że ciężko siętam dostać. Sama chciałam zmienić, nie po to żeby zaoszczędzić na zegarmistrzu, tylko żeby móc powiedzieć ze sama zmieniłam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wymieniłam sama. Okazuje się, że ten model nie ma tego sprężynowego bolca, tylko taki do którego z jednej strony wkręca się śrubkę. Także ten filmik by mi nie pomógł. Wymieniłam pasek, bezel, wyczyściłam calutki zegarek i wygląda jak nowy. :D

 

Adieu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.