Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mshm

Przeróbka zegarka (na wzór skeleton, nowy mechanizm)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Znalazłem stary zegarek (no, może nie tak stary...) który zakupiłem w roku 2010 na alledrogo.

zegarek zrobiony został przez firmę e-watchfactory, która robi różne disneyowskie gadżety dla nastolatków. Kiedyś także dla tych starszych, na co się załapałem.

 

Zegarek posiadał WR 30M, stalową kopertę oraz metalową tarczę ze wzorem spidermana.

"Zepsułem" zegarek, ponieważ nie działał - aczkolwiek, posiadał mechanizm Miyota, w którym tylko raz zmieniłem baterię, w 2013. Później zegarek chyba dobę leżał w stawie... i tak się skończyła z nim przygoda.

Wyciągnąłem więc tarczę i mechanizm i wyrzuciłem do kosza - byłem wcześniej u zegarmistrza, który powiedział mi, że nie opłaca się go naprawiać... hm?

Podoba mi się koperta - a'la obrotowy diver. Nie chcę go wyrzucać, ponieważ mam do niego sentyment. Ze spidermana już wyrosłem.

 

Tak przedstawia się w obecnej sytuacji:

 

24ndtzm.jpg

 

so6dtl.jpg

 

W środku oczywiście nic nie ma.

 

Zastanawiałem się, czy nie zrobić z niego skeletowa... chociaż nie wiem, który mechanizm mógłbym dla niego wybrać. W zegarku znajdowała się także plastikowa wkładka, która utrzymywała baterię oraz mechanizm w całości. Biała, brzydka jak noc bez tarczy - więc prawdopodobnie prosty mechanizm kwarcowy Miyota odpada, chyba, że czymś "metalowym" mógłbym go utrzymać w całości. Posiadam dwie metalowe, starte tarcze, pasujące do tego modelu - mógłbym je jakość przemalować, coś zrobić, ale wtedy nie uzyskałbym skeletona.

 

Wielkość zegarka:

- wysokość 50 mm (razem z mocowaniem na pasek),

- szerokość 42 mm (bez koperty),

- szerokość teleskopów - 20 mm.

 

Zastanawiam się, który mechanizm wybrać, aby zegarek wyglądał na ciekawy. Myślałem o kwarcu, bo jest prosty w obsłudze, ale w jaki sposób "ustabilizować" go, żeby nie biegał po całym szkiełku.

Nie wiem, czy warto wydać większą kwotę na automat - zegarek sam w sobie na pewno nie jest wart tego, przy choćby WR30, do wkładania w niego tylu pieniędzy.

 

Oglądałem ceny mechanizmów Miyota na stronie http://www.inter-watch.pl

Myślę, że są dosyć przystępne - na całość renowacji nie chciałbym wydać więcej niż 100zł.

 

To oczywiście kwestia pierwsza - wybór mechanizmu. Teraz koperta:

W jaki sposób mógłbym go "postarzeć", tak, aby wyglądał na coś w stylu vintage diver?

Byłby to mój pierwszy handmade zegarka, zegarmistrz jest dwa kroki ode mnie więc na pewno mógłby w czymś pomóc.

 

Dziękuję za odpowiedzi :)

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.