Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

alex_k

Witam serdecznie!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów!

 

Zajrzałem na to forum w poszukiwaniu informacji, które pomogłyby mi dobrze wybrać zegarek. Wybieram go już zresztą od 5 lat, kiedy to na Teneryfie mogłem kupić Longinesa Hydro Conquest za 600 Euro, ale poskąpiłem :( ... żałuję do dziś. Od kilku dni czytam forum intensywnie i jestem pod wrażeniem waszej wiedzy i waszych zegarków. Dzięki lekturze forum odgrzebałem swoje dwa stare i pomyślałem, że szkoda aby się marnowały w szafie. wszystkie 3 trafiły do zegarmistrza, gdzie dostały nowe baterie, szkiełka oraz w jednym wypadku nową bransoletę :) (zdjęcia załączam). Teraz na zmianę noszę Orienta i Swatcha. Ze względu na wakacje i niedługi urlop przesunąłem zakup zegarka na jesień, tak więc mam czas jeszcze poobserwować. Mój budżet to 3k, liczę, że może na bazarku coś ciekawego znajdę.

 

Prywatnie mam zbierackie tendencje, kiedyś były znaczki, teraz od 8 lat zapalniczki Zippo, których mam 80 szt.

 

Aktualny stan posiadania:

 

1. Orient Crystal 3star - kupiony pomiędzy około 95-96r za stypendium. Pamiętam, że były w sklepie również patelnie, ale mi brakło. od 2001 w szufladzie. Kiedy go wyciągnąłem w zeszłym tygodniu i poruszałem natychmiast zaczął chodzić :). Na zdjęciu tego nie widać, niestety nie mam funkcji makro, ale ma ciekawą fakturę tarczy - coś jak rybia łuska, albo fale. Po serwisie wygląda na żywo całkiem dobrze.

 

SAM_8461.JPG

 

2. Swatch Irony: szczerze mówiąc nigdzie na forum nie widzę klubu ;)

Zegarem ma dla mnie zdecydowanie wartość emocjonalną - kupiłem go w 2000 albo 2001 roku w Sarajewie, w bazie Bundeswehry w ramach kontyngentu SFOR. Kupiłem dwa, w tym jeden dla taty. Mój od kilku lat leżał w szufladzie, ze względu na uszkodzoną bransoletę, tata nosi do dziś. Właśnie poprosił o wymianę szybki :)

Bransoleta wymieniona na swatcha ale niestety identycznej nie udało się dostać. PS. pozdrawiam pana zegarmistrza z zakładu OMEGA w Bielsku Białej przy 3 Maja.

 

SAM_8524.JPG

 

3. Jest jeszcze Casio, które dostałem w prezencie, emocjonalnie zegarek bez historii.

 

IMG_2114.JPG

 

4. Longines żony, prezent z tytułu rodzenia moich dzieci, w tym wypadku córki :)

 

Po dzisiejszych oględzinach stwierdziłem, że wymaga odświeżenia.

 

SAM_8480.JPG

 

Tyle o mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Angelo

Witamy serdecznie  :)

Dosc dlugo zbierasz sie do zakupu nowego zegarka  ;)

ale wierze, ze dzieki podpowiedziom i wiedzy zgromadzonej na naszym forum, dokonasz swiadomego zakupu.

 

pozdrawiam a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.