Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Kappuchu

Pierwszy zegarek mechaniczny Vintage

Rekomendowane odpowiedzi

Witam przymierzam się do zakupu pierwszego zegarka mechanicznego, więc stwierdziłem że może jakiś rusek, w oko wpadły mi dwie aukcje na allegro:

Poljot: http://allegro.pl/zegarek-mechaniczny-meski-poljot-i6333392034.html

Rakieta: http://allegro.pl/zegarek-raketa-i6331348511.html

 

Raczej preferuje zegarki na pasku i nie wiem jak w przypadku tego poljota, czy tą bransoletę da się podmienić?No i który będzie lepszym wyborem, oba mi się podobają, poljot wydaje się w lepszym stanie kondycyjnym, ewentualne jakąś polerkę szkiełka dałbym radę samemu zrobić, jeśli jakoś nieskomplikowanie da się wyjąć mechanizm w całości, gdzieś widziałem że w przypadku Rakiety większych problemów bym nie miał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przegladales juz "bazarek" tu na forum? Tam sie fajne "ruskie" pojawiaja no i zakup nie jest Taki "w ciemno".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym poljocie zmienisz bransoletę na pasek. Kolega dobrze napisał - jak chcesz kupić ruska to lepiej kup na bazarku. A jeśli chcesz pierwszy mechaniczny zegarek to lepiej dołóż trochę pieniędzy i kup szwajcara vintage. Ja też zaczynałem przygodę z zegarkami mechanicznymi od rusków i trochę się zawiodłem. Najpierw ładna slava - ponosiłem dwa tygodnie i poszła oś balansu, kupiłem poljota w automacie - po podobnym czasie zaczął się zatrzymywać, następny poljot - przestał się nakręcać, raketa - pękł wałek przy ustawianiu. Do tego prawie każdy wykazywał duże i nierównomierne odchyłki od właściwego czasu. Może miałem po prostu pecha, ale zegarków ruskich nie traktuje już jako narzędzi do wskazywania czasu. Jak Cie przestraszyłem to rozejrzyj się za szwajcarami (jakieś tissoty, delbany, atlantiki), albo za niemcami (bwc, dugena, glashutte).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo za japończykami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość GCE

Albo za japończykami :)

 

Fajny kierunek tylko na naszym rynku mały wybór. Radzieckie, Szwajcarskie, Niemieckie oferują na Alledrogo trochę więcej. Możesz poszukać na eBay jakiegoś King Seiko. Do 1K powinieneś coś znaleźć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Należałoby jeszcze określić budżet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej miał to być zegarek do okazjonalnego noszenia i niższych lotów jeśli chodzi o koszty, w razie czego  żeby samemu pobawić się w ewentualne małe naprawy i renowację, a żeby nie było szkoda jak coś się zepsuje, z starszych automatów posiadam właśnie Glashutte Spezaimatic, to miał być raczej tańszy zegarek do celów jakie wymieniłem wcześniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tak to bierz ruska ;) Nie płać więcej niż 100 za stan idealny i będziesz zadowolony. A najlepiej to szukaj okazji za 20zl ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.