Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Cykacz

BOCTOK Komandirskie...

Rekomendowane odpowiedzi

Mam od wczoraj taki oto problem z zegarkiem BOCTOK Komandirskie ( werk sygnowany ''2414 A SU'' ). Próbowałem zmienić w oknie dnia daty dzień na odpowiedni i w tym celu zacząłem oczywiście kręcić koronką ( wałkiem ) i wskazówkami, żeby odpowiedni dzień wskoczył, jednak w miarę kręcenia opór był coraz większy i wskazówki praktycznie przestały się poruszać, aż w końcu nie mogłem już kręcić koronką...W pewnym momencie pojawił się taki luz, że koronka ( wałek ) zaczęła się kręcić w kółko, ale bez żadnej reakcji wskazówek...Zegarek przestał również chodzić chodzić...Czy coś zepsułem? Co się mogło stać? Mogę to jakoś sam naprawić ( mam kilka zegarków tego typu i w razie czego zapasowe części ), czy konieczna będzie wizyta u zegarmistrza? Proszę o fachową poradę, gdyż zegarek ten jest jednym z pierwszych tego typu BOCTOK Komandirskie ( mam sentyment ) i bardzo trudno jest go już dostać w dobrym stanie...Dziękuję! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam od wczoraj taki oto problem z zegarkiem BOCTOK Komandirskie ( werk sygnowany ''2414 A SU'' ). Próbowałem zmienić w oknie dnia daty dzień na odpowiedni i w tym celu zacząłem oczywiście kręcić koronką ( wałkiem ) i wskazówkami, żeby odpowiedni dzień wskoczył, jednak w miarę kręcenia opór był coraz większy i wskazówki praktycznie przestały się poruszać, aż w końcu nie mogłem już kręcić koronką...W pewnym momencie pojawił się taki luz, że koronka ( wałek ) zaczęła się kręcić w kółko, ale bez żadnej reakcji wskazówek...Zegarek przestał również chodzić chodzić...Czy coś zepsułem? Co się mogło stać? Mogę to jakoś sam naprawić ( mam kilka zegarków tego typu i w razie czego zapasowe części ), czy konieczna będzie wizyta u zegarmistrza? Proszę o fachową poradę, gdyż zegarek ten jest jednym z pierwszych tego typu BOCTOK Komandirskie ( mam sentyment ) i bardzo trudno jest go już dostać w dobrym stanie...Dziękuję!

Może ćwiertnik się uwalil, pośrednie zasilające cwiertnik stracilo zęby

 

Wydeptane mi5s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powstało za duże tarcie na połączeniu ciernym ćwiertnika z osią minutowa i zęby koła zmianowego połamały się i wpadły do mechanizmu blokują go.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi! Jaki byłby szacowany koszt takiej naprawy u zegarmistrza? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to już zależy od zegarmistrza jeden zrobi za 30 zl drugi za 100 zl a trzeci że nie robi ruskich tylko śwajcary☺

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.