Skocz do zawartości

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Najnowsze tematy

Zdjęcie

Omega Seamaster 1958-59'

Naciąg manualny

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Winter_Solider

Winter_Solider
  • Użytkownik
  • 103 postów
  • Gadu-Gadu: 8707079

Napisano 22 listopad 2018 - 19:17

Witam.

Jestem tutaj nowy. Miło mi dołączyć do tak zacnego grona :)

Mam pewnie głupie pytanie ale kto pyta nie błądzi ;-) kupiłem ostatnio zegarek Omega Seamster z roku 1958-1959 z manualnym naciągiem. Chciałbym prosić o radę. Korzystam na co dzień z innego zegarka i z tego korzystam okazjonalnie. Czy w takim wypadku nakręcać go mimo nie korzystania z niego? Osobiście myślę, że może to mieć później wpływ na jego czaso-okres do kolejnej wizyty u mojego zegarmistrza i serwisu,

Z góry dziękuje za odpowiedź i wyrozumiałość :)

Pozdrawiam
  • 0

#2 Nazdar

Nazdar
  • Użytkownik
  • 117 postów

Napisano 22 listopad 2018 - 19:23

Ogólnie zegarki mechaniczne lubią popracować, nie lubią długo stać w miejscu. Jeśli nie nosisz go zbyt często wystarczy go nakręcić raz na jakiś czas (np. dwa tygodnie), żeby smary popracowały, rozeszły się po mechanizmie i to w 100% rozwiązuje problem moim zdaniem.

• 0

#3 Winter_Solider

Winter_Solider
  • Użytkownik
  • 103 postów

Napisano 22 listopad 2018 - 19:45

Ogólnie zegarki mechaniczne lubią popracować, nie lubią długo stać w miejscu. Jeśli nie nosisz go zbyt często wystarczy go nakręcić raz na jakiś czas (np. dwa tygodnie), żeby smary popracowały, rozeszły się po mechanizmie i to w 100% rozwiązuje problem moim zdaniem.

Super. Wielkie dzięki za szybką odpowiedź. Myślałem, żeby codziennie nakręcać bo przy jednym zegarku mechanicznym z ręcznym naciągiem to nie problem ale skoro sprawa tak wygląda to tym lepiej. Dziękuję.
  • 0

#4 Nazdar

Nazdar
  • Użytkownik
  • 117 postów

Napisano 22 listopad 2018 - 19:55

Codzienne nakręcanie też mu nie zaszkodzi, jak już pisałem zegarki mechaniczne lubią pracować. A nakręcanie manualnego zegarka to czysta przyjemność, no i można popatrzeć na pięknie płynącą wskazówkę sekundnika i zastanowić się nad uciekającym czasem. Taka mała chwila tylko dla siebie ;)

• 0

#5 Winter_Solider

Winter_Solider
  • Użytkownik
  • 103 postów

Napisano 22 listopad 2018 - 19:58

Zgadzam się. Tym bardziej w takim pięknym zegarku jaki udało mi się kupić
  • 0

#6 Winter_Solider

Winter_Solider
  • Użytkownik
  • 103 postów

Napisano 09 lipiec 2019 - 13:45

Codzienne nakręcanie też mu nie zaszkodzi, jak już pisałem zegarki mechaniczne lubią pracować. A nakręcanie manualnego zegarka to czysta przyjemność, no i można popatrzeć na pięknie płynącą wskazówkę sekundnika i zastanowić się nad uciekającym czasem. Taka mała chwila tylko dla siebie ;)

Zegarmistrz uważa, że warto nakręcić go raz na 2 miesiące i to powinno wystarczyć. Mimo wszystko robię tak jak kolega mówi :)

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych